fot. Twitter
fot. Twitter

Petru wziął ślub z byłą posłanką. Wszystko utrzymane było w tajemnicy

Redakcja Redakcja Nowoczesna Obserwuj temat Obserwuj notkę 47
Poseł Trzeciej Drogi Ryszard Petru i była posłanka Nowoczesnej, Joanna Mihułka (wcześniej Schmidt), wzięli ślub. Portal Plejada.pl donosi, że uroczystość miała miejsce w połowie lutego, a sama ceremonia była utrzymywana w tajemnicy przed mediami.

Historia romansu polityków. Skandal w Sejmie

Przypomnijmy, że ujawnienie romansu polityków doprowadziło do wybuchu skandalu obyczajowego. Podczas kryzysu sejmowego w 2016 roku na Twitterze ukazało się zdjęcie zrobione w samolocie lecącym do Lizbony w sylwestra. Na fotografii widać lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru z posłanką tego ugrupowania Joanną Schmidt. W internecie zawrzało - czyżby poseł wyłamał się z sejmowego protestu?

Jeszcze 30 grudnia 2016 roku przewodniczący Petru obiecywał: - Do 11 stycznia zostajemy na sali obrad, czekamy aż Marszałek Kuchciński wznowi 33. posiedzenie Sejmu i w sposób zgodny z regulaminem sejmowym oraz zasadami demokracji przeprowadzi głosowanie nad budżetem na 2017 rok. Tymczasem już następnego dnia poleciał do Portugalii lotem o godz. 14.00.

Dziennikarze TVP Info próbowali dodzwonić się do posłanki Schmidt. Poprosiła o wysłanie pytań, a potem przestała odbierać telefon. W przypadku Ryszarda Petru zgłaszała się portugalska poczta głosowa. Internauci wytropili, że posłanka Joanna Schmidt odwołała dzisiejsze dyżury w swoim biurze poselskim.

Tabloidy odkryły wkrótce, że para polityków ówczesnej Nowoczesnej romansuje, a Joanna Mihułka (wcześniej Schmidt), rozwiodła się z byłym mężem jeszcze w 2016 roku.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:


Petru wziął ślub z byłą posłanką. Wszystko w tajemnicy

Okazało się, że miłość przetrwała próbę czasu i związek ma się dobrze aż do dzisiaj. Mało tego. Portal Plejada.pl donosi, że para w połowie lutego 2024 roku wzięła ślub. Informacja ta wypłynęła dopiero w poniedziałek.

Dziennikarze ustalili, że Joanna będzie nosić podwójne nazwisko. Oznacza to, że od teraz posługiwać się będzie nazwiskiem Mihułka-Petru.

MB

Fot. Ryszard Petru i Joanna Mihułka. Źródło: Twitter.com/Rafał Plichta

Czytaj dalej:Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj47 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka