Ryszard Petru i Joanna Schmidt podczas lotu do Portugalii, fot. Twitter/@zkossakowski
Ryszard Petru i Joanna Schmidt podczas lotu do Portugalii, fot. Twitter/@zkossakowski

Przerwa w okupacji Sejmu? Ryszard Petru poleciał do Portugalii

Redakcja Redakcja Nowoczesna Obserwuj temat Obserwuj notkę 121

Na Twitterze ukazało się zdjęcie zrobione w samolocie lecącym do Lizbony w sylwestra. Na fotografii widać lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru z posłanką tego ugrupowania Joanną Schmidt. W internecie zawrzało - czyżby poseł wyłamał się z sejmowego protestu?

Jeszcze 30 grudnia 2016 roku przewodniczący Petru obiecywał: - Do 11 stycznia zostajemy na sali obrad, czekamy aż Marszałek Kuchciński wznowi 33. posiedzenie Sejmu i w sposób zgodny z regulaminem sejmowym oraz zasadami demokracji przeprowadzi głosowanie nad budżetem na 2017 rok. Tymczasem już następnego dnia poleciał do Portugalii lotem o godz. 14.00.

Dziennikarze TVP Info próbowali dodzwonić się do posłanki Schmidt. Poprosiła o wysłanie pytań, a potem przestała odbierać telefon. W przypadku Ryszarda Petru zgłaszała się portugalska poczta głosowa. Internauci wytropili, że posłanka Joanna Schmidt odwołała dzisiejsze dyżury w swoim biurze poselskim.

W radiu Tok FM posłanka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer powiedziała, że wyjazd Petru jest potwierdzeniem tego, że protest w Sejmie nie był wcześniej zaplanowany, bo politycy mieli swoje inne plany na czas świąt czy sylwestra. Lider Nowoczesnej miał pełnić swój dyżur 30 grudnia, a 31 grudnia na sali sejmowej siedzieli wiceprzewodniczący partii, czyli Lubnauer i Jerzy Meysztowicz. W rozmowie z naTemat przyznała, że nie wie, gdzie obecnie przebywa Ryszard Petru.

źródło Twitter, tvp.info, tok fm, natemat.pl

ja

Zobacz także:

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj121 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka