źródło: Facebook/Canva
źródło: Facebook/Canva

Lubnauer gorzko o starcie Giertycha. "Trzymać go z dala od edukacji"

Redakcja Redakcja Nowoczesna Obserwuj temat Obserwuj notkę 34
Nie wszystkim start Romana Giertycha z list KO przypadł do gustu. Swoje zdanie o kandydaturze kontrowersyjnego prawnika wyraziła wiceszefowa koalicji Katarzyna Lubnauer. - Nie mam żadnych wątpliwości, że Romana Giertycha, ministra edukacji w dawnym rządzie PiS, trzeba trzymać z dala od edukacji - powiedziała w piątek posłanka.

Lubnauer krytycznie o starcie Giertycha. Mówi o dwóch obszarach

Nie mam żadnych wątpliwości, że Romana Giertycha, ministra edukacji w dawnym rządzie PiS, trzeba trzymać z dala od edukacji – powiedziała w piątek w RMF FM wiceprzewodnicząca klubu KO Katarzyna Lubnauer.

Lubnauer w piątek pytana o start Romana Giertycha z list Koalicji Obywatelskiej w Świętokrzyskiem oceniła, że stanowi to problem dla Prawa i Sprawiedliwości.

"Niech się (były) premier (Jarosław Kaczyński) zderzy ze swoim byłym wicepremierem. Roman Giertych to nie jest mój ukochany kandydat Koalicji Obywatelskiej i ja tam będę popierać kobiety" - powiedziała Lubnauer.


W czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że będzie on kandydował z pierwszego miejsca w woj. świętokrzyskim. Dotychczas polityk otwierał listę partii w Warszawie.

Wiceprzewodnicząca klubu KO odnosząc się do pomysłów Giertycha z lat 2006-2007, kiedy był on wicepremierem i ministrem edukacji w czasach rządów koalicji PiS, Samoobrony i LPR, powiedziała, że nie ma "żadnych wątpliwości, że Giertycha trzeba trzymać z dala od edukacji".

Wiceszefowa KO: Giertych musi przestrzegać dyscypliny

"Tam, gdzie będziemy głosować jako klub w sprawach związanych np. z aborcją czy związkami partnerskimi, będzie dyscyplina i ona go będzie obowiązywać" – podkreśliła Lubnauer, odnosząc się do deklaracji Giertycha odnośnie przestrzegania dyscypliny klubowej przy głosowaniach.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.


MB

Źródło zdjęcia: Katarzyna Lubnauer i Roman Giertych. Fot. PAP/CANVA/Facebook

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj34 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka