Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
84 obserwujących 4620 notek 10484480 odsłon
Salon24 news, 17 lipca 2017 r.

To już pewne: Kaczyński rezygnuje z projektu Benzyna Plus

3460 290 0 A A A
Jarosław Kaczyński. Fot. PAP
Jarosław Kaczyński. Fot. PAP

- PiS wycofuje się z projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych - zapowiedział prezes Jarosław Kaczyński. Partia rządząca ma w inny sposób znaleźć środki na budowę dróg, nie podwyższając podatków.

W poniedziałek zebrał się komitet PiS na ul. Nowogrodzkiej z premier Beatą Szydło na czele. - Zapadła decyzja o wycofaniu ustawy benzynowej. Będziemy szukać innych metod na zgromadzenie środków potrzebnych na budowę. Na pewno nie będziemy sięgać do kieszeni obywateli - zapewnił Jarosław Kaczyński.

- Na wniosek prezesa Jarosława Kaczyńskiego podjęliśmy decyzję o wycofaniu ustawy paliwowej - napisał na Twitterze wiceprezes partii rządzącej, Joachim Brudziński.

Projekt ustawy o dodatkowej opłacie paliwowej był prawdopodobnie głównym tematem rozmów kierownictwa partii z prezesem PiS, choć część dziennikarzy spekulowała, że chodzi o protesty pod Sejmem i Sądem Najwyższym w związku z reformą wymiaru sprawiedliwości.

Posłowie PiS w trakcie ubiegłotygodniowej debaty sejmowej bronili projektu ustawy, nazwanej przez opozycję i media podatkiem "Benzyna Plus". Zakładała ona przekazanie 20 groszy za każdy litr zatankowanego paliwa, co zapewniłoby wpływy rzędu 5 mld złotych rocznie do budżetu. Fundusz Dróg Samorządowych rozporządzałby połową pieniędzy, reszta przeszłaby pod nadzór Krajowego Funduszu Drogowego.

Projekt ustawy przedstawiał poseł Zbigniew Dolata, który argumentował, że w taki sposób poprawi się stan polskich dróg i będzie mniej wypadków. W trakcie debaty sejmowej młody poseł PiS, Łukasz Rzepecki, apelował o odrzucenie pomysłu przez większość sejmową. - My w kampanii mówiliśmy jasno, że nie podniesiemy podatków, dlatego apeluję do moich koleżanek i kolegów: nie głosujcie za tą ustawą, nie podnoście podatków - mówił. Potrzebę wprowadzenia opłaty paliwowej wyrażała premier Beata Szydło. 

Źródło: PAP

GW


© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękujemy za zgłoszenie. Przy okazji odkryliśmy podszywanie się pod innych użytkowników s24.
  • To dane dla sprzedaży ogółem: a sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań...
  • Sprawdziliśmy, kiedy pojawiło się więcej danych. Samolot wyglądał inaczej, był żółty -...

Tematy w dziale Gospodarka