Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
85 obserwujących 4808 notek 10945447 odsłon
Salon24 news, 10 sierpnia 2017 r.

Jest reakcja premier na konflikt Andrzeja Dudy z Antonim Macierewiczem

3033 110 0 A A A
Beata Szydło i Andrzej Duda. Fot. PAP
Beata Szydło i Andrzej Duda. Fot. PAP

Prezydent z szefem MON muszą poszukać porozumienia ws. reformy armii - przekazał rzecznik rządu, Rafał Bochenek. Spór Andrzeja Dudy z Antonim Macierewiczem był omawiany podczas spotkania głowy państwa z premier Beatą Szydło.

Szefowa rządu przed kilkunastoma dniami wysłuchała Andrzeja Dudę, a temat rozmowy dotyczył "opracowywanego w Ministerstwie Obrony Narodowej nowego systemu dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP oraz wiążącymi się z tym awansami generalskimi" - przekazał Rafał Bochenek.

Prezydent przedstawił listę zarzutów wobec kierownictwa MON. Rozmowa dotyczyła również postępowania sprawdzającego gen. Jarosława Kraszewskiego, dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w BBN. Czynności w tej sprawie wykonuje SKW, podległa Macierewiczowi. W związku z postępowaniem, odebrano Kraszewskiemu certyfikat dostępu do informacji niejawnych. Generał jest najbliższym doradcą Andrzeja Dudy w kwestii obronności.

- Powziąwszy informacje, że postępowanie względem generała Kraszewskiego jest w toku, Pani Premier wyraziła oczekiwanie, że zostanie ono zakończone bez zbędnej zwłoki - przekazała szefowa rządu. - W opinii Premiera postępowanie to nie powinno mieć wpływu na procedurę dotyczącą awansów generalskich, która leży w gestii pana prezydenta - dodał Bochenek.

Szydło rozmawiała z prezydentem i oczekuje wyjaśnień zarówno od Antoniego Macierewicza, jak i koordynatora ds. służb specjalnych, Mariusza Kamińskiego.

" Premier stoi na stanowisku, że wszyscy ci, którym Polacy zaufali i powierzyli ster nad polskim sprawami, winni zapomnieć o wzajemnych animozjach, a kierować się wyłącznie odpowiedzialnością za teraźniejszość i przyszłość naszej ojczyzny" - zakomunikował rzecznik rządu.

Źródło: PAP

GW


© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękujemy za zgłoszenie. Przy okazji odkryliśmy podszywanie się pod innych użytkowników s24.
  • To dane dla sprzedaży ogółem: a sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań...
  • Sprawdziliśmy, kiedy pojawiło się więcej danych. Samolot wyglądał inaczej, był żółty -...

Tematy w dziale Polityka