Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
88 obserwujących 5143 notki 11837931 odsłon
Salon24 news, 13 listopada 2017 r.

Beata Szydło przed półmetkiem. Odejdzie z rządu? Karczewski: Wiem, co się stanie

2046 72 0 A A A
Beata Szydło i Jarosław Kaczyński. Fot. PAP
Beata Szydło i Jarosław Kaczyński. Fot. PAP

Po wtorkowym posiedzeniu gabinetu, Beata Szydło przedstawi podsumowanie dwóch lat rządów. Możliwe jest wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego. Czy dojdzie do zmiany na stanowisku premiera?

- Dzisiaj inaugurujemy tydzień, w którym będzie podsumowanie rządów pani premier Beaty Szydło. Jutro jest posiedzenie rządu, po nim wystąpienie pani premier - oświadczył Adam Bielan. Po szefowej rządu, głos zabierze Jarosław Kaczyński. Czy to oznacza rekonstrukcję z udziałem Beaty Szydło?

- Będziemy mówić, jak podsumowujemy dwa lata naszych rządów - odciął się od spekulacji Bielan. - Umówiliśmy się wewnątrz koalicji, że nie będziemy komentować żadnych plotek personalnych i żadnych ustaleń strategicznych, bo takie ustalenia częściowo już zapadły - dodał senator PiS. Rząd ma zaprezentować nowe nazwiska ministrów na przełomie listopada i grudnia.

Stanisław Karczewski potwierdził w Radiu Zet, że pierwsze decyzje już zapadły, ale nie są ostateczne. - Decyzje są jeszcze przed nami. Powiedzieliśmy sobie, że nic nie będziemy o nim mówili. Wyszedłem z dobrym przekonaniem - powiedział. Marszałek Senatu nie chciał jednoznacznie przyznać, czy premier Szydło zostanie zastąpiona przez Jarosława Kaczyńskiego.

- Jeśli zapadną decyzje, to zostaną one upublicznione, wtedy je skomentuję. Wiemy, ale nic na ten temat nie będę mówił. W dużej mierze wiem co się będzie działo, natomiast nie zostały podjęte ostateczne decyzje. Czekamy na nie, będziemy się jeszcze na pewno spotykać - stwierdził Karczewski.

Polityk jest poważnie brany pod uwagę jako kandydat PiS na prezydenta Warszawy. Obok niego, spore szanse w wyścigu ma Patryk Jaki. Partia rządząca sonduje również kandydaturę Zbigniewa Gryglasa - posła, który kilka tygodni temu opuścił szeregi Nowoczesnej.

- Jeśli będę startował, będę robił wszystko, aby wygrać, odspawać PO od Warszawy, żeby nie dopuścić Platformy. Warszawa wymaga na pewno natychmiastowego audytu. Zostaje ktoś prezydentem, Patryk Jaki albo ja, pierwsza rzecz to jest audyt - zadeklarował Karczewski. PiS przedstawi swojego kandydata na początku nowego roku.

Źródło: PAP, TVN24, Radio Zet

GW


© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękujemy za zgłoszenie. Przy okazji odkryliśmy podszywanie się pod innych użytkowników s24.
  • To dane dla sprzedaży ogółem: a sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań...
  • Sprawdziliśmy, kiedy pojawiło się więcej danych. Samolot wyglądał inaczej, był żółty -...

Tematy w dziale Polityka