Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
88 obserwujących 5140 notek 11825695 odsłon
Salon24 news, 6 grudnia 2017 r.

PiS zaplanuje rekonstrukcję rządu na jutrzejszym Komitecie Politycznym

713 47 0 A A A
Beata Szydło, Mateusz Morawiecki. fot.PAP/Radek Pietruszka
Beata Szydło, Mateusz Morawiecki. fot.PAP/Radek Pietruszka

Komitet Polityczny PiS zbierze się w czwartek po południu. Będziemy rozmawiać na temat bieżącej polityki, m.in. o rekonstrukcji rządu - poinformowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Mazurek podkreśliła, że jeśli zapadną decyzje, co do terminów oraz konkretnych zmian w rządzie i będzie "taka wola", to opinia publiczna zostanie o tym poinformowana.

Rzeczniczka PiS pytana przez dziennikarzy, jakie scenariusze zmian w rządzie są przewidywane, odparła: - W Komitecie jest ponad 30 osób, każdy będzie miał prawo wypowiadać się. Trudno dzisiaj przewidzieć, jakie będą scenariusze i jakie będą decyzje.

Mazurek pytana, czy prezes PiS Jarosław Kaczyński jest najlepszym kandydatem na premiera, powiedziała: - Zapewne dla wielu z nas tak. Podkreśliła również, że "trudno jej powiedzieć, czy poza Jarosławem Kaczyńskim, Mateuszem Morawieckim i Beatą Szydło, będą rozpatrywane jeszcze inne kandydatury". - To jest takie wróżenie z fusów i niemówienie o konkretach - oceniła rzeczniczka PiS.

We wtorek Mazurek powiedziała, że nie jest tajemnicą, iż pojawiła się propozycja kandydatury Mateusza Morawieckiego na premiera, ale decyzji jeszcze nie ma. W poniedziałek lider PiS Jarosław Kaczyński spotkał się m.in z szefami okręgów partii i szefami wojewódzkich zespołów samorządowych. Według informacji PAP rozmawiano m.in. o "spodziewanej w grudniu" rekonstrukcji rządu. Według doniesień medialnych, Beatę Szydło na stanowisku premiera ma zastąpić Morawiecki.

Zobacz: Rekonstrukcja rządu prawie pewna. Jest potwierdzenie ze strony PiS

Dokonanie zmian w rządzie premier Beata Szydło zapowiedziała pod koniec października; nie podała, kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak wówczas mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS. Rzecznik rządu Rafał Bochenek zapowiedział później, że rekonstrukcja Rady Ministrów będzie miała charakter strukturalny.

Kaczyński mówił w połowie listopada, że rekonstrukcja rządu pewnie będzie troszkę odłożona w czasie, bo premier zaproponowała interesujące zmiany strukturalne. Według Kaczyńskiego, "ostateczne decyzje, co do personaliów" będą "podjęte w ciągu stosunkowo niedługiego czasu, ale pewnie dowiemy się o nich w grudniu".

źródło: PAP

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Opublikowano: 06.12.2017 14:20. Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 14:23.
Autor: Salon24 news
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękujemy za zgłoszenie. Przy okazji odkryliśmy podszywanie się pod innych użytkowników s24.
  • To dane dla sprzedaży ogółem: a sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań...
  • Sprawdziliśmy, kiedy pojawiło się więcej danych. Samolot wyglądał inaczej, był żółty -...

Tematy w dziale Polityka