Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
103 obserwujących 5663 notki 13512188 odsłon
Salon24 news, 13 września 2018 r.

"Z szacunkiem przez świat". Podróżnicy w mocnym apelu do Cejrowskiego

7218 508 0 A A A
Wojciech Cejrowski. fot. Wikimedia/Archeo16
Wojciech Cejrowski. fot. Wikimedia/Archeo16

Znani podróżnicy i publicyści poprosili Wojciecha Cejrowskiego, by przestał "obrażać i wyśmiewać ludzi". Nie odpowiedział, dlatego postanowili opublikować mocny list otwarty. Podpisało się pod nim 170 osób.

 "Jesteśmy gronem Pana kolegów i koleżanek po fachu. Podróżujemy, publikujemy w gazetach i magazynach, prowadzimy programy w radiu czy telewizji, piszemy blogi, organizujemy spotkania podróżnicze, bierzemy udział w festiwalach i targach. Tak jak Pan. Niektórzy podróżują dużo więcej niż Pan, niektórzy trochę mniej, ale to nie ma znaczenia. A piszemy do Pana w sprawie, która według nas, ponad 160 polskich podróżników, ma znaczenie" – tak zaczyna się list, który do Wojciecha Cejrowskiego skierowali podróżnicy.

image

"Mamy prośbę, tak po koleżeńsku. Chcemy zaprosić Pana do refleksji nad tonem Pana wystąpień i wzięcia większej odpowiedzialności za to, jak Pan podróżuje i jak o swoich podróżach opowiada. Wszyscy możemy na tym zyskać. Niech Pan zauważy – przecież ten szacunek, o którym piszemy, tylko poszerzył by grono Pana publiczności o osoby, którym, jak nam, bardzo go w Pana wypowiedziach brakuje" – czytamy w liście.

Wojciech Cejrowski prezentuje ich zdaniem postawę europocentryczną i często uważa się za lepszego od ludzi z innych części świata. Autorzy inicjatywy apelują do internautów, by oznaczali podróżnika, który zignorował ich wcześniejsze wezwanie do dialogu.

"Kiedy wybieramy się w podróż, żeby poznawać inne miejsca, ludzi i kultury - ot, po prostu jako podróżnicy - zabieramy ze sobą nie tylko ciekawość, ale też empatię i właśnie szacunek. Nie czujemy się lepszymi, bo jesteśmy z Europy. Nie mówimy, że nie kolegujemy się z innowiercami, bo to niebezpieczne. Nie wspieramy podziałów i dyktatur" - piszą podróżnicy.


Wojciech Cejrowski to podróżnik, fotograf, pisarz, autor programów TV i audycji radiowych, przedsiębiorca i satyryk. Największy rozgłos przyniósł mu program "Boso przez świat".

Znany jest też ze swoich bezkompromisowych, prawicowych poglądów. Od kwietnia 2017, co czwartek w programie Minęła dwudziesta na antenie TVP Info komentuje wydarzenia społeczno-polityczne z Polski i ze świata. Ma wielu fanów, ale także wielu przeciwników, którym nie podoba się język wypowiedzi Cejrowskiego.

Zobacz też: Cejrowski: Słowa o tym, że oddałbym Niemcom Szczecin są wyrwane z kontekstu

KJ

 © Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Opublikowano: 13.09.2018 21:37. Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 23:20.
Autor: Salon24 news
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękujemy za zgłoszenie. Przy okazji odkryliśmy podszywanie się pod innych użytkowników s24.
  • To dane dla sprzedaży ogółem: a sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań...
  • Sprawdziliśmy, kiedy pojawiło się więcej danych. Samolot wyglądał inaczej, był żółty -...

Tematy w dziale Rozmaitości