164 obserwujących
8951 notek
23683k odsłony
11502 odsłony

„Jak powstaje Ruda Konstytucja”. Antysemicki filmik w TVP Info?

Kadr z filmu Barbary Pieli. Fot. TVP Info/Barbara Piela
Kadr z filmu Barbary Pieli. Fot. TVP Info/Barbara Piela
Wykop Skomentuj372

W piątkowy wieczór w programie Minęła 20.00 pokazano animację „Jak powstaje #Ruda Konstytucja”. Część dziennikarzy i widzów jest zbulwersowana – twierdzą, że film jest skrajnie propagandowy i zawiera „wątek żydowski” i sugestie, że „za opozycją stoją  Żydzi”. 

„Jak powstaje Ruda #Konstytucja #plastusie od @baspiela w #Minęła20 #wieszwięcej” - głosi zapowiedź filmu na Twitterze.

Autorką jest Barbara Piela, autorka znanego cyklu #kukiełkowyświatBasi, przedstawiającego w karykaturze czołowe postaci polskiej sceny politycznej i medialnej.

Konrad Piasecki z TVN24 zrównał jej film z propagandą komunistyczną z lat 50. i stwierdził, że zawiera „wątek żydowski”.

Podobną opinię wyraził dziennikarz Wojciech Szacki: „Jakie to obrzydliwe. Jest nawet mrugnięcie okiem, że za opozycją stoją Żydzi”.

Poparł go Michał Szułdrzyński z „Rzeczpospolitej”.


Ripostował Samuel Pereira, szef TVP Info.

To odpowiedź Szułdrzyńskiego.

I głos Pereiry:

„Panie Piasecki, może mi Pan wytłumaczyć,gdzie Pan widzi ten wątek antyżydowski?Ja ten film zrobiłam i tego nie widzę. To rzeczywistość w moich oczach,nie żadna propaganda, nikt mi za to nie płaci ani nie zleca.Tak jak słownie komentuje dziennikarz w TV, tak ja komentuję obrazem” - odpowiedziała adwersarzom Barbara Piela.

„Zamiast wypisywać takie rzeczy, wystarczyło po prostu sprawdzić...(na moim koncie na zdjęciu z gablotą wszystkie te plastusie są podpisane). Czy to jest rzetelne dziennikarstwo?”.

Głos zabrał również Michał Rachoń, gospodarz programu „Minęła 20.00”: „Od dawna próbuję przekonywać, że @KonradPiasecki, choć się z nim nie zgadzam - jest jednak poważnym dziennikarzem. Od dzisiaj będzie mi trudniej to robić, skoro karykaturę brodacza z czarną czapką i różą uznaje on za „wątek żydowski”. A #Plastusie by @baspiela to skarb”.


KW

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.


Wykop Skomentuj372
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura