Konwencja PiS: Kaczyński ogłosił zmiany. Od lipca 500 plus na pierwsze dziecko

Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS . fot. PAP/Radek Pietruszka
Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS . fot. PAP/Radek Pietruszka

500 plus na pierwsze dziecko od lipca, „trzynastka” w postaci najniższej emerytury dla każdego emeryta i pomoc dla ludzi młodych do ukończenia 26 roku życia – bez podatku PIT dla pracowników – Jarosław Kaczyński ogłosił najnowsze plany na konwencji PiS.


Nowa "piątka" PiS: 500 plus od pierwszego dziecka, "13-tka" dla emerytów, brak PIT dla młodych

500 plus od pierwszego dziecka – to pierwszy punkt nowego programu wyborczego PiS – ogłosił podczas konwencji w Warszawie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zapowiedział, że 500 plus na pierwsze dziecko będzie od 1 lipca.

Następny postulat to obniżenie podatków oraz kosztów pracy, a także wyższa kwota wolna od podatków. – PiS pomoże młodym ludziom wchodzącym w życie; nie będzie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia - zapowiedział prezes PiS.

image
Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS . fot. PAP/Radek Pietruszka

Kaczyński podkreślił w wystąpieniu podczas konwencji PiS, pod hasłem „Nowa arena programowa”, że jego ugrupowanie pomoże „młodym ludziom wchodzącym w życie”. Zapowiedział, że dla młodych, do 26. roku życia nie będzie podatku PIT dla pracowników.

Czwarty punkt programu PiS to pomoc dla emerytów: – Taka trzynastka w postaci najniższej emerytury 1100 zł dla każdego emeryta – zapowiedział Jarosław Kaczyński w swoim wystąpieniu.

– Zrobimy to w tym roku, i zrobimy wszystko, żeby uczynić to także w przyszłym i w następnym – zadeklarował. Jak dodał, pomoc ta ma być wypłacana od maja.

Podkreślił, że pomoc emerytom ma być elementem zmniejszania różnic majątkowych w polskim społeczeństwie. Od 1 marca 2019 r. najniższa emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renta rodzinna i renta socjalna wyniosą 1100 zł (obecnie jest to 1029,80 zł). Natomiast najniższa renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy wzrośnie z 772,35 zł do 825 zł.

Kaczyński obiecał też przywrócenie zredukowanych wcześniej połączeń autobusowych w mniejszych miastach. – PiS zamierza przywrócić skasowane wcześniej połączenia autobusowe, aby podwoić liczbę przejechanych kilometrów do jednego miliarda z pół miliarda obecnie – zapowiedział.

image
Jarosław Kaczyński. fot. PAP/Radek Pietruszka

Ja Cię Nie Mogę

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem "Nowa arena programowa" odbywa się w Warszawie. Lider partii Jarosław Kaczyński zabrał głos jako pierwszy. Wskazywał na dwie najważniejsze wartości: równość i wolność. W jego ocenie "wolność jest kwestionowana".

Organizatorzy konwencji żartobliwie nawiązali do słów prezesa, które cytowała niedawno "Gazeta Wyborcza". W artykule „Wyborczej” poświęconym wieżowcom, jakie miały powstać w Warszawie z inicjatywy środowiska PiS, Kaczyński pyta tłumaczki: Czemu chodzisz w spodniach, które wyglądają jak obdarte z piżamy? To nowa moda odpowiada kobieta. - Ja cię nie mogę - puentuje Jarosław Kaczyński.

Puenta ta została wykorzystana jako hasło do WIFI na konwencji PiS.


źródło: PAP

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Lubię to! Skomentuj694 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka