135 obserwujących
6656 notek
17096k odsłon
5930 odsłon

Będzie wielki koncert dla strajkujących nauczycieli. Inicjatorką Marysia Sadowska

Marysia Sadowska zamierza wspierać strajkujących nauczycieli. Fot. Facebook/Marysia Sadowska
Marysia Sadowska zamierza wspierać strajkujących nauczycieli. Fot. Facebook/Marysia Sadowska
Wykop Skomentuj275

- Chcemy przyciągnąć młodzież i pokazać im, jak ważna jest solidarność i zaangażowanie społeczne - zaapelowała do młodego pokolenia znana piosenkarka, Marysia Sadowska. Koncert, wspierający strajkujących nauczycieli, odbędzie się w Warszawie 17 kwietnia.

Impreza zaplanowana jest w Teatrze Studio. Udział w koncercie, zainicjowanym przez Marysię Sadowską, zapowiedzieli m.in. Arkadiusz Jakubik, Big Cyc, Organek, Wienio, Mika Urbaniak, Natalia Kukulska i No Logo.

Koncert wsparcia dla nauczycieli

- Kochani przyjaciele artyści! Organizujemy w środę pod Teatrem Studio wielki koncert poparcia dla nauczycieli! Chcemy przyciągnąć młodzież i pokazać im, jak ważna jest solidarność i zaangażowanie społeczne" - oświadczyła Sadowska na Facebooku. - Apeluję do kolegów, aby wystąpili razem z nami - dodała.


Koncert po śmierci Pawła Adamowicza, który zaproponowała Doda Rabczewska, spotkał się z różnym odbiorem. Część artystów potraktowała inicjatywę piosenkarki jako chęć lansu po zabójstwie prezydenta Gdańska. Koncert, wspierający strajkujących nauczycieli, ma skutkować zupełnie innym odbiorem.

Ostry list nauczycieli do Agaty Kornhauser-Dudy. Dera: To atak na nią

Będzie okrągły stół z ZNP

Dopiero po świętach wielkanocnych czekają nas kolejne rozmowy strony rządowej z ZNP w układzie "okrągłostołowym". Sławomir Broniarz żąda od premiera Mateusza Morawieckiego natychmiastowego spotkania z udziałem mediatora. Beata Szydło odpowiedziała liderowi ZNP.

- Rząd koncentruje się w tej chwili na przeprowadzeniu egzaminów - podkreśliła w niedzielę wicepremier od spraw społecznych. - W tej chwili jest przygotowane porozumienie o którym rozmawiamy, jest zaproszenie pana premiera do okrągłego stołu i myślę, że to są propozycje, które po pierwsze wypełniają oczekiwania strony partnerów społecznych - mówiła Szydło.

- Oczywiście jeżeli chodzi o porozumienie, jest w tej chwili rozbieżność stanowiska pomiędzy ZNP i Forum Związków Zawodowych a rządem, ale cały czas to porozumienie jest otwarte i trzeba o nim rozmawiać - zaznaczyła wicepremier.


Zalewska: Matury nie są zagrożone

GW

Wykop Skomentuj275
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura