162 obserwujących
8912 notek
23575k odsłon
752 odsłony

Orędzie prezydenta: Każdy głos jest ważny, idźmy na wybory

ażdy głos ma znaczenie, każdy głos jest ważny. Idźmy na wybory - apeluje prezydent Andrzej Duda, fot. KPRP
ażdy głos ma znaczenie, każdy głos jest ważny. Idźmy na wybory - apeluje prezydent Andrzej Duda, fot. KPRP
Wykop Skomentuj47

Każdy głos ma znaczenie, idźmy na wybory, bo wysoka frekwencja będzie potwierdzeniem wysokiej jakości polskiej demokracji - zaapelował Andrzej Duda. Z okazji wyborów do PE, które odbędą się 26 maja, Prezydent RP wygłosił orędzie telewizyjne.

- Zachęcam każdego uprawnionego do głosowania, aby skorzystał z przysługującego mu prawa i wziął udział w tych wyborach. Każdy głos ma znaczenie, każdy głos jest ważny. Idźmy na wybory, bo wysoka frekwencja będzie potwierdzeniem wysokiej jakości polskiej demokracji. Demokracji, którą tak pieczołowicie od 30 lat budujemy" - zachęcał prezydent.

Jak zaznaczył, mylne jest przekonanie, że "Parlament Europejski jest daleko, a kwestie poruszane w Brukseli lub Strasburgu nas nie dotyczą". Podkreślił, że to, jak kształtuje się Europa, w którym kierunku będzie rozwijać się Unia, zależy od każdego z nas i to "nasze głosy razem z głosami milionów obywateli innych państw wpłyną na przyszłość Europy, decydując o jej obliczu na kolejne lata i dziesięciolecia".

"Proszę, aby każdy mieszkaniec polskiego miasta, miasteczka i wsi miał w tym swój udział. Nie może zabraknąć żadnego głosu, bo to decyzja o tym, w jakiej Europie będzie wzrastać nasza Ojczyzna"

Prezydent wyraził przekonanie, że "nowo wybrani europarlamentarzyści będą z determinacją zabiegać o polskie sprawy w Europie, przyczyniając się do podnoszenia poziomu życia Polaków i rozwoju naszego kraju". - Jako członek Unii Europejskiej i państwo, które aktywnie uczestniczy w budowie przyszłości Europy, mamy do tego pełne prawo - dodał Andrzej Duda.

Podkreślił jednocześnie, że "Unia to nie tylko prawa, to też obowiązki". - Naszym obowiązkiem jest dbać o to, aby europejskie wartości solidarności, współpracy i równości miedzy państwami były wartościami rzeczywistymi - zaznaczył prezydent.

 Idźmy na wybory. Niech to będzie święto naszej demokracji

Wyraził przekonanie, że frekwencja w niedzielnych wyborach znacznie przewyższy tę sprzed pięciu lat. - Będzie to oznaczać, że nasza demokracja się wzmacnia, a Polacy są narodem świadomym siły swojego głosu w Europie. Idźmy na wybory. Niech to będzie święto naszej demokracji. - zaapelował prezydent.

W całej Unii wybory odbywają się w dniach 23-26 maja; w Polsce w niedzielę 26 maja. Europejczycy wybiorą w sumie 705 europosłów.


Wykop Skomentuj47
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka