124 obserwujących
6371 notek
16098k odsłon
5381 odsłon

Kinga Rusin znów atakuje Zofię Klepacką. Nie podoba jej się odznaczenie sportsmenki

Zofia Klepacka, Kinga Rusin, fot. PAP wideo
Zofia Klepacka, Kinga Rusin, fot. PAP wideo
Wykop Skomentuj143

Zofia Klepacka ma zostać członkiem honorowym Związku Żołnierzy AK. Wyróżnienie byłej mistrzyni świata w windsurfingu zdenerwowało Kingę Rusin. Dziennikarka nie przestaje atakować sportsmenki. „Nie chcemy skończyć w faszystowskiej Polsce” - napisała Rusin.

Jak podał profil Grochów Fanatyczny, Klepacka ma otrzymać w najbliższy poniedziałek tytuł honorowego członka Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Uroczystość ma odbyć się w Centrum Szembeka w Warszawie.


Wiadomość ta rozwścieczyła Kingę Rusin. Opublikowała bardzo emocjonalny wpis na swoim profilu na Facebooku, w którym nie przebierała w słowach.

„Media podają, że Zofia Klepacka ma zostać członkiem honorowym Związku Żołnierzy AK… W głowie mi się to nie mieści! Mój dziadek, porucznik Stefan Czyżewski, ochotnik Legionów Piłsudskiego (zaciągnął się do nich mając zaledwie 16 lat!), odznaczony przez Marszałka za zasługi (zdjęcie), był oficerem AK. (…) Zginął w obronie Pasty, osłaniając własnym ciałem 18-letniego żołnierza. Poniósł bohaterską śmierć w walce z ludźmi, którzy eksterminowali Żydów, przeprowadzali eksperymenty na homoseksualistach w obozach koncentracyjnych, niszczyli tych, którzy wg nich z urodzenia byli gorsi lub po prostu inni” – napisała dziennikarka, publikując ślubne zdjęcie dziadka.

Rusin zarzuciła Zofi Klepackiej, że propaguje faszyzm. "Wskazywanie całych grup ludzi jako gorszych i niegodnych to fundament ideologii faszystowskiej. Odbieranie całym grupom ludzi godności to wstęp do totalitarnych praktyk. Można nie zgadzać się na liberalne pomysły polityczne czy edukacyjne. Ale nie można odbierać innym pełnego człowieczeństwa (jak Klepacka mówić, że są "wynaturzeni"). Tak, jak nie można mówić, że mający inne poglądy nie są Polakami, a "gorszym sortem" - czytamy.⠀⠀

"Ludzie o różnych orientacjach czy poglądach są jednocześnie naszymi żołnierzami, strażakami, sportowcami, naukowcami, górnikami, piosenkarzami, weterynarzami, lekarzami, pilotami, piłkarzami. I są jednocześnie z Podkarpacia czy Mazur. Są Góralami, Ślązakami, Kaszubami, z Wielkopolski czy Mazowsza. Każdy jest inny, z różnych miejsc, a jednocześnie wszyscy Nasi! Nasi Rodacy, obywatele Rzeczypospolitej, umiłowani przez Boga tak samo" - pisze Rusin.

"(...) Więc nie bójcie się, nie dajcie się zakrzyczeć. Podnieście głowy, protestujcie, kiedy dzieje się zło, mówcie: SKANDAL, mówcie: WSTYD! Jeśli ktoś powie: "Żydzi do gazu", "homoseksualiści są wynaturzeni", nie chcemy skończyć w faszystowskiej Polsce" - wykrzyczała dziennikarka.

Wpis dziennikarki poparło kilka tysięcy osób.

Kinga Rusin nie po raz pierwszy atakuje Zofię Klepacką. 26 maja zaczepiła ją przed lokalem wyborczym, krzycząc "Wstyd". Sportsmenka nagrała całe zajście i udostępniła w mediach.

Przeczytaj: Kłótnia Zofii Klepackiej z Kingą Rusin przed lokalem wyborczym. Poszło o LGBT

Za Kingą Rusin wstawiło się wiele osób, w tym m.in. Borys Szyc."Jesteś żałosna dziewczynko. Oddaj te medale i nie noś orła, bo przynosisz wstyd" - napisał.

"Nie ma sensu polemizować z prostaczką, Kinga. Niemniej, dobra robota!" - komentował Robert Biedroń.

"Mnie wstyd jako olimpijce, że koleżanka olimpijka i medalistka olimpijska nie rozumie zasad olimpizmu. Wstyd mi! Popieram Cię!" - pisała Jagna Marczułajtis do Kingi Rusin.

Ale i obronie Klepackiej stanęło kilka znanych osób. Zorganizowano akcję #NasReprezentujesz, w którą zaangażowali się m.in. Jan Pospieszalski, Magdalena Ogórek i Jacek Gmoch. Wojciech Cejrowski nazwał ją "babką z  żelaza", a aktor Jarosław Jakimowicz nagrał wypowiedź, w której mówi: "Ideologicznie reprezentujesz mnie, nas reprezentujesz i zgadzam się z Tobą w 100 procentach. Kiedy usłyszałem o karcie [LGBT], powiedziałem "nie, nie zgadzam się" i bardzo podobało mi się Twoje stanowisko". Powiedział parę gorzkich słów pod adresem Borysa Szyca, którego nazwał  "chorym pacjentem, który przebalował pół życia"

Klepacką wsparła także dziennikarka Dominika Figurska: "Chciałam wyrazić swoją solidarność i wsparcie dla mistrzyni świata, wspanialej kobiety, cudownej mamy – Zofii Klepackiej. Sprzeciwia się ona deprawacji dzieci, a także występuje przeciwko działaniom skrajnych grup LGBT i płaci za to wysoką cenę. Zosiu, całym sercem z tobą" – powiedziała w nagraniu.

ja
Wykop Skomentuj143
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura