157 obserwujących
8525 notek
22429k odsłon
5549 odsłon

Ostra wymiana zdań w TVP. Lubnauer do Holeckiej: Nie jest pani wstyd, że pani kłamie?

Katarzyna Lubnauer. fot. Twitter/TVP Info
Katarzyna Lubnauer. fot. Twitter/TVP Info
Wykop Skomentuj197

Katarzyna Lubnauer wdała się w sprzeczkę z prowadzącą Danutą Holecką w studiu Telewizji Polskiej.

Podczas wywiadu z Katarzyną Lubnauer Danuta Holecka pytała, dlaczego Nowoczesna zdecydowała się na stworzenie wspólnego klubu z Platformą Obywatelską, co zostało ogłoszone w sobotę podczas rad krajowych partii.

- Chcemy zmienić rzeczywistość, nie mamy żadnych wątpliwości, że trzeba wprowadzić w Polsce zmiany - odparła szefowa Nowoczesnej. Lubnauer dodała, że z kolei politycy partii rządzącej traktują wybory "jako supermarket, gdzie mogą wpaść i coś zabrać". Jako przykład podała męża minister Teresy Czerwińskiej, który zasiadał w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa.


Katarzyna Lubnauer zarzuciła też Danucie Holeckiej, że TVP "manipuluje" wypowiedziami polityków w sprawie  500 plus i podwyższenia wieku emerytalnego, podkreślając, że opozycja nie chce wycofywać się z tych programów społecznych.

- Mnie to wkurza, jak ciągle manipulujecie naszym zdaniem w sprawie 500 plus - podkreślała Lubnauer, dodając, że to "goebbelsowskie manipulacje".

Później doszło do ostrego spięcia, gdy prowadząca zapytała Lubnauer, czy nie szkoda jej projektu Nowoczesna. - Znów manipulujecie, niespecjalnie mnie to dziwi - skwitowała szefowa partii. - Jesteśmy w TVP, to jest telewizja finansowana z podatków i abonamentu wszystkich Polaków. Nie jest wam wstyd? - pytała Lubnauer.

- Dlaczego ma mi być wstyd? Może pani powiedzieć: nie, bo nie zniszczyłam tego projektu - odparła Holecka. - Nie jest pani wstyd, że pani kłamie? - nie dawała za wygraną posłanka.

KJWykop Skomentuj197
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka