136 obserwujących
6908 notek
17799k odsłon
2840 odsłon

Kaczyński: Nie musimy stać pod tęczową flagą, możemy stać pod biało-czerwoną

Jarosław Kaczyński: Nie musimy stać pod tęczową flagą, możemy stać pod biało-czerwoną. Fot. PAP/Piotr Polak
Jarosław Kaczyński: Nie musimy stać pod tęczową flagą, możemy stać pod biało-czerwoną. Fot. PAP/Piotr Polak
Wykop Skomentuj169

Chcemy szybko się rozwijać, ale to wymaga społecznej zgody, to wymaga zakończenia tej wojny, która się toczy w Polsce – mówił w niedzielę lider PiS Jarosław Kaczyński. Zapowiedział też, że jego partia program wyborczy przedstawi w sierpniu lub na początku września. 

Kaczyński w niedzielę wziął udział w pikniku rodzinnym zorganizowanym pod hasłem: „Dobry czas dla Polski” w mazowieckiej miejscowości Kuczki-Kolonia, w gminie Gózd. To pierwszy z serii pikników, w jakim mają w najbliższym czasie wziąć udział liderzy partii rządzącej. 

Kaczyński mówił o różnicach w dochodach między mieszkańcami Warszawy a najbiedniejszymi województwami. Zapewnił, że PiS będzie się starało, żeby te różnice się zmniejszały. – Żebyśmy mogli w pewnym momencie powiedzieć: „Stało się, jesteśmy zamożnym państwem, niczym nie ustępujemy tym na zachodzie i jeszcze do tego jest u nas równość - ta wielka wartość, tak mocno osadzona w naszej historii, tak mocno osadzona w nauce Chrystusa, która dla większości z nas jest najważniejsza – powiedział. 

Szef PiS stwierdził, że aby to uzyskać „nie musimy się upodabniać do tych, którzy są tam na zachód, nie musimy stać pod tęczową flagą, możemy stać pod biało-czerwoną”.

Szef PiS: Rozmawiać na wsi i w mieście

– My chcemy rozmawiać ze społeczeństwem wszędzie - na wsi i w mieście - po to, żeby ostatecznie uzyskać tę odpowiedź, jak iść dalej – podkreślił Kaczyński. 

Deklarował jednocześnie, że PiS chce rozmawiać z Polakami o konkretnych rozwiązaniach. – Chcemy rozmawiać o tym, czego państwo sobie życzą. Chcemy, żeby nasz program był naprawdę skonsultowany. Żebyśmy mogli wiedzieć, że idziemy w tym kierunku, który jest wskazany przez społeczeństwo – podkreślał. 

Zaznaczył, że PiS cztery lata temu zapowiadał, że pójdzie „pewną drogą”. – Każdy, kto zna fakty, musi przyznać, że myśmy tą drogą poszli, żeśmy wiele różnych spraw załatwili, że ten system społeczny, który istniał poprzednio, w którym owoce wzrostu były dzielone - łagodnie mówiąc - mało sprawiedliwie, a szczególnie z punktu widzenia wsi i małych miast, że ten system został w znacznym stopniu skorygowany – mówił lider PiS.

Jak dodał, system ten nie został jeszcze tak skorygowany, jak by jego partia chciała. – Jeszcze nie jest tak, że można powiedzieć, że wszyscy Polacy - niezależnie od tego, gdzie mieszkają - mają takie same szanse, takie same dochody – zaznaczył. – Ale idziemy w tym kierunku i będziemy w dalszym ciągu iść, o ile uzyskamy państwa poparcie – podkreślił.

Jarosław Kaczyński podczas pikniku wyborczego
Jarosław Kaczyński podczas pikniku wyborczego. Fot. PAP/Piotr Polak
Podczas wystąpienia Kaczyński wskazał, że fundamentem polskiego społeczeństwa jest rodzina, a jego ugrupowanie postanowiło uczynić wszystko, co możliwe, by rodzinom było lepiej. – By to, co jest tą niesłychanie ważną funkcją rodziny, to znaczy powoływanie nowego życia, dzieci - żeby to było dostrzeżone i wsparte – mówił. Przypomniał przy tym wprowadzenie, a następnie rozszerzenie programu "Rodzina 500 plus". – To jest ta droga, z której z całą pewnością nie zrezygnujemy – deklarował prezes PiS. 

W wystąpieniu wskazywał też na takie inicjatywy, jak m.in. tzw. wyprawka szkolna w wysokości 300 zł czy tzw. trzynasta emerytura. Zwracał jednocześnie uwagę, że niemała część tego, co zostało uczynione dla polskich rodzin, czy seniorów dotarło także na polską wieś. 

– Ale przecież nie zapomnieliśmy także o wsi, o rolnikach niezależnie od tych wszystkich innych posunięć. Sprawy związane z paliwem, z rolniczym handlem detalicznym, z ochroną ziemi, z różnego rodzaju ułatwieniami, ze zwiększeniem premii za podejmowanie działalności pozarolniczej dla wszystkich, ale szczególnie dla tych młodszych rolników. To wszystko są te sprawy, które mam nadzieję poprawiły sytuację na polskiej wsi. I to będziemy kontynuowali – zapowiedział. Według Kaczyńskiego sytuację na wsi poprawiać będzie także budowa dróg, bo to właśnie miejscowe przedsiębiorstwa będą wykonywały roboty. 

– To wszystko jest skierowane właśnie w tym kierunku, w tym kierunku jest skierowane także to, co zaczęliśmy już robić, chociaż do końca jeszcze trochę czasu, czyli odtwarzanie połączeń, odtwarzanie komisariatów, odtwarzanie poczt. To co zostało zniszczone w tym poprzednim okresie, to teraz będzie przywrócone – zapewnił szef PiS. 

– Tą drogą będziemy szli dalej przez cały czas. Będziemy dążyli do tego naprawdę, by życie na polskiej wsi, w mniejszych miastach było takie samo, jak jest życie w tych dużych ośrodkach, żeby tutaj nie było różnic – dodał. 

Wskazał, że jego ugrupowanie pomysłów i planów ma bardzo dużo. – Konkretny program ogłosimy gdzieś w sierpniu, w początku września – zapowiedział Kaczyński. 

Kaczyński: PiS ma wielki plan dla całej Polski

Prezes PiS podkreślił jednocześnie, że jego partia ma „wielki plan dla całej Polski”. – Jesteśmy dość daleko za tymi krajami, które są na zachód od naszych granic i my chcemy tę różnicę nadrobić. W takim czasie, który nie jest abstrakcyjny – mówił. – Chcemy iść szybko do przodu, szybko się rozwijać – oświadczył Kaczyński. 

Wykop Skomentuj169
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka