156 obserwujących
8178 notek
21578k odsłon
2357 odsłon

Kornel Morawiecki z Orderem Orła Białego. Ojciec premiera jest śmiertelnie chory

Kornel Morawiecki, fot. ipn.gov.pl
Kornel Morawiecki, fot. ipn.gov.pl
Wykop Skomentuj54

Kornel Morawiecki został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Orderem Orła Białego. Marszałek Senior i ojciec premiera Mateusza Morawieckiego trafił do szpitala. Choruje na raka trzustki. Jego stan jest ciężki.

"Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej Order Orła Białego Kornelowi Morawieckiemu, działaczowi opozycji demokratycznej w PRL, przywódcy "Solidarności Walczącej" - głosi komunikat Kancelarii Prezydenta RP.

Kornel Morawiecki w styczniu przeszedł operację ratującą życie. W związku z chorobą przeszedł też chemioterapię. W rozmowie z "Super Expressem" zdradził, że po chemii ma problemy z sercem i nerkami, mimo to nie chce rezygnować z polityki. - Przy życiu trzyma mnie najbliższa rodzina i polityka - mówił.

Jak informują media, działacz opozycyjny trafił do szpitala ze względu na stan zapalny w organizmie, ale jest przytomny. Cały czas przebywa z nim ktoś z rodziny. Także syn, Mateusz Morawiecki, mimo obowiązków premiera oraz kampanii wyborczej stara się jak najczęściej odwiedzać ojca.

- Nie chciałem rezygnować z tego spotkania, ale jest ono dla mnie niełatwe, bo od wczoraj stan zdrowia mojego taty się bardzo pogorszył i jest we mnie pewien smutek - mówił Mateusz Morawiecki na spotkaniu wyborczym w Ciechanowie.

Szef rządu zaapelował jednocześnie do uczestników spotkania o nieskandowanie jego imienia. - Proszę o taką troszeczkę inną atmosferę" – poprosił. Morawiecki obiecał też, że niezależnie jaki będzie werdykt wyborców w październiku, przyjedzie do mieszkańców Ciechanowa na dłużej, bo "dzisiaj musi wracać wkrótce.

Kornel Morawiecki jest politykiem koła Wolni i Solidarni. W Sejmie VII kadencji pełnił funkcję Marszałka Seniora. W wyborach parlamentarnych startuje do Senatu z listy Prawa i Sprawiedliwości, z województwa podlaskiego (okręg nr 59). Mówił, że w nadchodzącej kadencji chciałby się zajmować zagadnieniami polityki zagranicznej.

Mateusz Morawiecki w Ciechanowie dziękował też uczestnikom spotkania za słowa wsparcia i otuchy. "Mój tato był, jest cały czas człowiekiem Solidarności. Jest człowiekiem bardzo niezależnym, dumnym" – mówił premier.

ja
Wykop Skomentuj54
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka