156 obserwujących
8408 notek
22105k odsłon
4314 odsłon

Zmarł Jan Szyszko, były minister środowiska w rządzie PiS

Jan Szyszko, fot. archiw. lasy.gov.pl
Jan Szyszko, fot. archiw. lasy.gov.pl
Wykop Skomentuj271

Nie żyje Jan Szyszko, były minister środowiska. Polityk miał 75 lat, zmarł nagle. Według nieoficjalnych informacji, przyczyną zgonu mogła być zatorowość płucna.

O śmierci polityka PiS poinformował prezydent Andrzej Duda na Twitterze.

Jan Szyszko kandydował w nadchodzących wyborach parlamentarnych z okręgu 20. Ostatnio zrobiło się wokół niego głośno po przedwyborczej debacie w Pruszkowie, podczas której niezbyt pochlebnie wypowiadał się na temat instytucji żłobków i przedszkoli. - Są to sprawy chwilowe, jako spuścizna po poprzednim systemie komunistycznym i po Platformie Obywatelskiej - mówił wtedy.

Jego wypowiedź na temat roli kobiety i rodziny była szeroko komentowana w mediach i internecie. Niektórzy politycy, w tym Krystyna Pawłowicz, uznali, że do śmierci Jana Szyszki mogła przyczynić się medialna nagonka.


Jan Szyszko był nauczycielem akademickim, profesorem nauk leśnych, autorem ponad stu publikacji naukowych z zakresu użytkowania zasobów przyrodniczych i ekologicznych. Zasiadał w Sejmie od czterech kadencji.

W rządzie PiS Szyszko pełnił funkcję szefa resortu środowiska od 16 listopada 2015 roku do 9 stycznia 2018 r. Formalnie kierował on tym ministerstwem trzykrotnie i był pod tym względem rekordzistą. Po raz pierwszy w rządzie Jerzego Buzka (od końca 1997 roku do połowy października 1999); po raz drugi w gabinetach Kazimierza Marcinkiewicza oraz Jarosława Kaczyńskiego (w latach 2005-2007).

Ostatnie dwa lata urzędowania ministra Szyszki upłynęło pod znakiem sporu z Komisją Europejską i ekologami o Puszczę Białowieską.


ja

Wykop Skomentuj271
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka