148 obserwujących
7415 notek
19394k odsłony
2776 odsłon

CBA zatrzymało burmistrza warszawskich Włoch, człowieka Koalicji Obywatelskiej

CBA zatrzymało burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy, Artura W. Fot. cba.gov.pl
CBA zatrzymało burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy, Artura W. Fot. cba.gov.pl
Wykop Skomentuj157

CBA zatrzymało burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy. Jak podało Biuro, samorządowiec został zatrzymany tuż po przyjęciu od dewelopera łapówki za wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Miało chodzić o inwestycję przy ulicy Łopuszańskiej.

Burmistrz warszawskich Włoch Artur W. został zatrzymany przez CBA po tym, jak przyjął 200 tys. zł łapówki od Sabriego B., byłego właściciela Pogoni Szczecin - poinformowało TVP.Info. Do zatrzymania doszło w garażu  Artura W. Burmistrz się wtedy rozpłakał. Biznesmena zatrzymano z kolei w jednej z tureckich restauracji blisko Okęcia.

Burmistrz Włoch jechał maserati, z naprzeciwka swoim autem nadjechał Sabri B. Mężczyźni uchylili szyby, biznesmen wrzucił urzędnikowi pieniądze, obaj odjechali każdy w swoją stronę. Wszystko obserwowali agenci CBA. Dwie ekipy ruszyły za dwoma autami. Artura W. zatrzymali w garażu przy jego domu, z kolei Sabriego B. próbowano ukryć w tureckim lokalu, stawiając opór agentom CBA. Funkcjonariusze powalili mężczyzn na ziemię. Biznesmen został zakuty - relacjonuje TVP.INFO.

„Ciekawe. Zatrzymany przez @CBAgovPL burmistrz Włochów po łapę przyjechał maserati. Pożyczonym od kolegi. Ciekawe kto w warszawskiej  @Platforma_org  ma takie wypasione auto?” - napisał na Twitterze dziennikarz Cezary Gmyz.

Według Biura burmistrz „pieniądze wziął od znanego dewelopera i jednocześnie przedsiębiorcy budowlanego”, a gotówkę próbował ukryć w garażu należącym do rodziny. 

Mężczyźni mają usłyszeć zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. 


W zamian za łapówki burmistrz wydawał korzystne dla dewelopera decyzje administracyjne dotyczące warunków zabudowy, miał też podejmować się także załatwiania podobnych decyzji w innych warszawskich urzędach - podało CBA. 

CBA: W zamian za łapówki burmistrz Włoch wydawał korzystne dla dewelopera decyzje administracyjne dotyczące warunków zabudowy
CBA: W zamian za łapówki burmistrz Włoch wydawał korzystne dla dewelopera decyzje administracyjne dotyczące warunków zabudowy. Fot. cba.gov.pl

„Z ustaleń śledztwa wynika, że była to już najprawdopodobniej kolejna transza przyjęta przez urzędnika. Funkcjonariusze przeszukali gabinet burmistrza i siedziby firm należące do biznesmena. Tam zabezpieczono dokumentację, nośniki danych i kopie binarne, które będą stanowić dowody w sprawie” – poinformowało CBA. 

Artur W. z Koalicji Obywatelskiej został burmistrzem Włoch w listopadzie ubiegłego roku, wcześniej był zastępcą burmistrza Bielan i skarbnikiem PO na Ochocie.

Burmistrz warszawskich Włoch zasiada w radzie nadzorczej Przedsiębiorstwa Gospodarki Maszynami Budownictwa. Z tego tytułu w 2018 roku osiągnął dochód ponad 40 tys. zł - wynika z jego oświadczenia majątkowego. Ma też 140 tys. zł oszczędności.

Z oświadczenia majątkowego wynika, że Artur W. nie ma żadnego samochodu. Nie jest także obciążony jakimkolwiek kredytem.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odwołał wszelkie pełnomocnictwa i upoważnienia udzielone burmistrzowi dzielnicy Włochy w związku z jego zatrzymaniem przez CBA. Artur W. został też zawieszony w prawach członka PO - szef warszawskich struktur Platformy Marcin Kierwiński.

KW

Wykop Skomentuj157
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka