376 obserwujących
1772 notki
4491k odsłon
967 odsłon

Pandemia z chciwości czy poczucia siły? Będzie i polski ślad.

Wykop Skomentuj40

Coraz więcej wskazuje na to, że bez względu na sposób, w jaki wirus Covid19 został rozprzestrzeniony, stało się to z winy człowieka. Nadmierna pycha, nadmierna chciwość czy też założenie najgorszej wersji: próba sztucznej depopulacji ludzkości dla ochrony warunków życia na ziemi dla tych, którzy mają więcej środków od innych- nie wiadomo. Wiadomo natomiast już bardzo wiele. Polecam gorąco kolejne komentarze red. Witka Gadowskiego. Ujawni w nich sporo na ten temat.   

Ja powiem tyle: naukowcy , w dodatku za pieniądze z Chin, zajmowali się tworzeniem patogenów wirusa SARS. Wbrew ostrzeżeniom innych naukowców, kwestionujących zasadność wzmacniania zjadliwości wirusa i umożliwieniu przenoszenia go ze zwierząt na ludzi. Badacze podobno chcieli stworzyć patogen , żeby umieć potem przeciwdziałać, kiedy - być może -w naturze powstanie. Doszło do zakazu badań w USA (North Carolina), ale kontynuowano je w Wuhan. A nad koronawirusem SARS i mutacjami pracował ten sam wirusolog, który pracował w North Carolina.  Genetyczne zabawy demiurgów tego, świata poczucie własnej siły i nieomylności może zawsze zaowocować dramatem. Takim, z jakim mamy do czynienia dzisiaj. Czy zleceniodawcy finansujący badania robili to rzeczywiście w interesie człowieka?  

Świat staje; ten “mądry. Zachodni. Im wyżej rozwinięty- tym bardziej. Jednak skala zakażeń jest dalej tajemnicą. Bo kto testuje ludzi w Afryce? Skoro testów brak.  

I tu możemy już powiedzieć ze stuprocentową pewnością. Kwarantanny teoretycznie mających związek z zakażonymi, kwarantannami. Najlepszym sposobem na powstrzymanie Cov19 jest test i izolacja. Nie tylko tych, którzy już chorują. Chodzi o tych, którzy są nosicielami wirusa i nie mają objawów. Bo to oni roznoszą najskuteczniej zarazę.   

W USA najprawdopodobniej dopuści się testy w trybie szybkiego systemu dopuszczenia.  Od dwóch dni zmieniono rodzaj testów na tzw. Szybsze diagnostycznie, firmy Roche.  W Polsce mamy sygnały, że brak jest środków ochrony osobistej (maski, kombinezony itp.) dla służb szczególnie narażonych na zarażenia.  Wiadomo, że w Korei np. są szybkie testy diagnostyczne. Niezbyt dokładne, ale dające 60-70% szans na szybkie wykrycie. Dlaczego tych testów się nie sprowadza? Mogłyby być stosowane przede wszystkim dla pracowników służb medycznych i pracowników wszystkich służb ochrony bezpieczeństwa pubicznego.  

Skala zagrożenia różni się wśród populacji w zależności od wieku. Oraz stanu ogólnego zdrowia- osoby obciążone cukrzycą, niedomogą nerek, obturacyjną chorobą płuc, wycieńczeni chorobami nowotworowymi powinni być testowani i i izolowani. Osoba poddana kwarantannie, winna być testowana przed jej zwolnieniem. Okres intubacji wynosi od 0-14 dni, ale niestety-są przypadki inkubacji po 20 dniach. Wirus ujawnia się najczęściej około 5 dnia od momentu zarażenia.  

Swiat nigdy nie uchroni się przed nowymi zakażeniami. Jeśli jednak naukowcy, powołani do do ochrony zdrowia i życia ludzi, prowadza eksperymenty nad tworzeniem zagrożeń - w końcu sami się zabijemy na własne życzenie. Dlatego niezwykle ważne jest przeprowadzenie dokładnego śledztwa, w jaki sposób obecny  koronawirus powstał i skąd się tak naprawdę zaczął rozprzestrzeniać. Bo targ zwierzęcy w  Wuhan  to wersja odrzucona.  Samo Wuhan pozostaje.  

Śledztwo powinno mieć charakter międzynarodowy A na koniec winien powstać restrykcyjny akt prawny zakazujący jednoznacznie takich manipulacji genetycznych. Za  przeszłe łamanie zakazów – powinni odpowiedzieć karnie.  

Wczoraj dowiedzieliśmy się, ze w Austrii zaleca się robienie zakupów spożywczych dla emerytów i osób obciążeniami w godzinach między  8 a 9 rano.  

P.S.  

Mija nam 8 dzień kwarantanny. 

Wykop Skomentuj40
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości