383 obserwujących
1808 notek
4604k odsłony
  1513   0

Przypadek: Gadowski . W tle pandemia, kwarantanna i koronawirus

Zdania naukowców co do mozliwości zaingerowania w wirus COV19 sa podzielone. Nie mniej jednak,ze względu na opisane wyżej okolicnzności ,poiwnna powstać międzynaridiwa Komisja do zbadania przyczyn obecnej pandemii. Ktorej skutki sa juz opłakane, a mogą zaowocować swoistym Armagedonem. Społecznym, zdrowotnym i gospodarczym. Praktycznie na całym świecie . I paradoksalnie może to w najmniejszym stopniu dotyczyć źrodła zakażeń, czyli Chin. Tam popyt wewnętrzny spowoduje mniejszy krach gospodarczy niż w innych miejscach na świecie. 
Nie można także  wykluczyć, iż "wirus mógł zostać wyniesiony z laboratorium przez  zainfekowanego pracownika lub przeniesiony na ludzi, gdy ktoś nieświadomie zjadł zwierzę  laboratoryjne.  Niektórzy chińscy badacze mają zwyczaj sprzedawać swoje zwierzęta laboratoryjne  sprzedawcom ulicznym po zakończeniu eksperymentów na nich. Zamiast właściwie pozbywać się  zarażonych zwierząt przez kremację, zgodnie z wymogami prawa, sprzedają oni je na boku, aby  zarobić w niektórych przypadkach znaczne pieniądze. Pewien badacz z Pekinu, przebywający obecnie  w więzieniu, zarobił milion dolarów, sprzedając swoje małpy i szczury na rynku żywych zwierząt. Oczywiście nie można tego wszystkiego w sposób pewny potwierdzić, jednak taki przebieg wydarzeń  może sugerować wiele dziwnych koincydencji. Na przykład, dziwnym jest faktem, że w dniu 18 września 2019 r. odbyły się w Wuhan ćwiczenia w  celu sprawdzenia możliwego rozprzestrzeniania się koronawirusa. Fakt ten został zgłoszony na  stronach internetowych i lokalnych gazetach, ale wiadomości te zniknęły. Następnie władze wyjaśniły,  że ćwiczenie dotyczyło koronawirusów typu SARS."  Takie analizy krąża wśród znawców tematu. 
Jeszcze inne analizy głoszą takie tezy:Dwóch profesorów, jednego z Politechniki Południowochińskiej w Kantonie i jednego z Uniwersytetu  Nauki i Technologii w Wuhan napisało artykuł, w którym twierdzą, że źródło epidemii można znaleźć  w centrum badawczym Wuhan, w którym eksperymenty z nietoperzami zainfekowałyby badaczy, a  niektóre zainfekowane nietoperze po prostu uciekły. Podobno istnieją i inne raporty, oficjalnie  wydane, a następnie odrzucone, które łączą epidemię wirusa z osobami powiązanymi z centrum  badawczym w Wuhan. Co więcej, główny ekspert Ludowej Armii Wyzwolenia wArmii Wyzwolenia w wojnie biologicznej, generał major, pani  Chen Wei, została wysłana do Instytutu Wirusologii w Wuhan pod koniec stycznia. Generał Chen  badała koronawirusy od wybuchu SARS w 2003 r. Nie była to też jej pierwsza podróż do Wuhan  Institute of Virology, ponieważ jest to jedno z dwóch laboratoriów zajmujących się bronią biologiczną  w całych Chinach. Czy to sugeruje, że nowatorski koronawirus, znany teraz jako SARS-CoV-2, mógł uciec z tego  laboratorium. Tego oczywiście nie wiadomo. Niewątpliwym jednak jest, iż Instytut Wirusologii w  Wuhan był bezpośrednio zaangażowany w badania nad koronawirusami, choć nie znaczy to  czywiście, że skonstruował wirusa w oparciu o metody inżynierii genetycznej. "


Do najciekawszych wniosków doszli francuscy badacze z Marsylii (publ. w Antiviral Research 2019) wykazali, że mimo  wysokiego podobieństwa do sekwencji genomu SARS-CoV i SARS-podobnych CoV (SARS-like), wirus  SARS-CoV-2 odpowiadający za obecną pandemię ma osobliwe miejsce rozszczepiania podobne do  furyny w białku S 2019-nCoV, którego brak w innych SARS-podobnych koronawirusach. To osobliwe  miejsce w genomie wirusa może zapewnić wzmocnienie jego funkcji (gain of function) dla  kutecznego rozprzestrzeniania się w populacji ludzkiej w porównaniu do innych linii b  betakoronawirusów.  " I ta futryna mogła powstać w sposób sztuczny.
   Mleko się rozlało. Dzisiaj nie potrzeba już  bomb i innej broni do niszczenia  potencjalów gospodarczych państw. Wystarczy świetny haker albo wirus. Wirus ,który wymusza "terroryzm izolacyjny" i ustanie większości działań produkcyjnych i handlowych. Jeśli nie dojdzie do pełnego wyjaśninia żródła projekcji tej penademii na świat- to będzie błąd trudny do odrobienia. Chyba nawet -niemożliwy.

Wszelkie ,aczkowliek słuszne, zastrzeżenia do kwarantann ludzi , co powoduje wstrzymanie gospodarek na świcie , rozbijają sie o mur wyboru : izolacja i spłaszczeniez liczby zachorowań w szczytach fali dla umozliwenia ratowania życia obywateli, czy gopsodarka kosztem większych strat ludzkich. Straszny wybór. 

P.S. Zostały nam jeszcze dwa dni kwarantanny. Codzienie dzwoni do nas policja. Z pytaniem o stan zdrowia i ewentualną potrzebę pomocy. Miłe. 



Lubię to! Skomentuj41 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości