387 obserwujących
1818 notek
4626k odsłon
  85   0

Blogerzy w akcji!

 

Wszystkie bieżące informacje ,dotyczące przebiegu tej inicjatywy, będą zamieszczane w specjalnej zakładce ,utworzonej dzięki uprzejmości gospodarzy salonu, zatytułowanej "Urodziny Anny Walentynowicz"

Drodzy Blogerzy,

Inicjatywa uczczenia urodzin Anny Walentynowicz zrodziła się na blogu. Od kilku miesięcy pisałam aktualnej działalności Pani Anny, oraz o mniej znanych aspektach jej działań społecznych .Pani Ania od lat jest w cieniu. Uznałam, że to tylko my, jako społeczeństwo ,jesteśmy Ją w stanie z niego wyrwać. Przyczyn tego cienia można upatrywać na wiele sposobów. Miałam i nadal mam okazję rozmawiać z Panią Anią i wiem, jak bardzo mylny obraz tej dzielnej, wspaniałej kobiety, budowali Jej przeciwnicy ,dla osiągnięcia różnych korzyści.

W Encyklopedii podają ,że urodziła się w Równem w 1919 r.. Mimo korekty z Jej strony ,nikt nie zareagował!

 

Reprezentujemy na blogach różne poglądy polityczne. Lecz w sprawach słusznych, wielokrotnie potrafiliśmy znaleźć wspólny język. Zjednoczmy się więc przy okazji tej zbiórki życzeń. Udowodnijmy, że oprócz ostrych piór mamy także serca i potrafimy być wdzięczni tym, którzy walczyli o wolną Polskę.

 

Starzy Przyjaciele, działacze początków Prawdziwej Solidarności przy spontanicznym wsparciu społeczności internetowej w 80-te urodziny Pani Anny Walentynowicz organizują się, aby w godny sposób złożyć życzenia Bohaterce ruchu solidarnościowego.

Anna Walentynowicz to ikona Strajku w Stoczni Gdańskiej. To Jej zwolnienie po 32 latach pracy i na 5 miesięcy przed emeryturą, było hasłem strajku z 1981 roku. Pani Anna kończy 13 sierpnia 80 lat. Nigdy nie było żadnej uroczystości zorganizowanej dla Niej, w podziękowaniu za Jej walkę i pracę społeczną na rzecz pokrzywdzonych ludzi. Uhonorowana została przez Prezydenta Kaczyńskiego Orderem Damy Orła Białego, ale nigdy nie było publicznego podziękowania za to wszystko, co zrobiła dla zwykłych ludzi.Dzięki internetowi mamy niepowtarzalna okazję do próby nadrobienia tego, czego nie zrobili politycy przez całe lata. Niewiele osób wie, że Pani Anna nadal udziela się społecznie. Mimo sędziwego  wieku i nie najlepszego stanu zdrowia.

Chcemy ofiarować Pani Annie książkę życzeń od Polaków. Każdy może wpisać swoje życzenia, my je wydrukujemy i umieścimy w księdze. Wpisów obecnie można dokonać w zakładce Urodziny w salonie 24.pl ,na portalu blogmedia 24, poniżej znajduje się link do portalu:

Wpisy do książki życzeń dla Pani Ani Walentynowicz na 80-te urodziny „Zwykli Polacy niezwykłej Annie Walentynowicz”

Wystarczy wpisać nick, bądź imię lub nazwisko pod życzeniami Toyaha. To samo można uczynić na bliogmedia24.Można wpisać krótkie, osobiste życzenia. Lub tez wysłać je na okolicznościowy adres e-mail:

http://www.blogmedia24.pl/node/15451        lub na maila: urodzinypanianny@gmail.com


 
Chcemy także zorganizować Jej przyjęcie urodzinowe. Na oba cele zbieramy pieniądze na koncie współorganizatora uroczystości, Stowarzyszenia Blogmedia24.
Wpłaty na konto Stowarzyszenia  z dopiskiem:

 "Pani Ania"Stowarzyszenie Blogmedia24.pl  11-041 Olsztyn, ul. Rzędziana 32 Lukas Bank 19 19401076 3065 29490000 0000Wpłaty z zagranicy: Kod SWIFT: RCBWPLPWRCBWPLPW 19 1940 1076 3065 2949 0000 0000.Wpłaty nie muszą być wielkie, nie planujemy patrycjuszowskich obchodów. Chcemy tylko w godnej oprawie złożyć życzenia, w towarzystwie zaproszonych specjalnie Jej przyjaciół sprzed lat.!!! Lista z inicjałami fundatorów jest zamieszczona na stałe na Blogmedia, będzie również w salonie 24.pl
Dodatkowo warto podkreślić, że jest to okazja do przypomnienia fragmentu tej dobrej, prawdziwej historii Polski ostatnich czterdziestu lat.

Obywatelski Komitet Organizacyjny

Skład Komitetu :

Stowarzyszenie  Blogmedia24.pl

Fundacja "Veritas et scientia"

 

Członkowie honorowi

Przyjaciele z początków Solidarności.

Społeczność blogerów z portalu Salon 24.pl

Społeczność blogerów z portalu Blogmedia24.pl,Społeczność blogerów z portalu Polis, Społeczność blogerów z portalu Niepoprawni.pl

Wszystkie bieżące informacje ,dotyczące przebiegu tej inicjatywy, będą zamieszczane w specjlnej zakładce ,utoroznje dzięki uprzejmosci gospodarzy salonu,zatytułowanej "Urodziny Anny Walentynowicz"

Wyrwać z cienia!

 

Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura