373 obserwujących
1751 notek
4425k odsłon
5745 odsłon

Tryumfalny powrót pomroczności jasnej

Wykop Skomentuj27

Pani mecenas Ewelina Wolańska jest świetnym adwokatem Gdyby robiła karierę w USA, byłaby postrachem najdzielniejszych prokuratorów.Razem z mężem, stanowiliby tandem nie do pokonania. To jej mąż właśnie, wynalazł „pomroczność jasną”,która pozwoliła na złagodzenie kary dla prowadzącego pod wpływem alkoholu, jednego z synów byłego prezydenta. Pomroczność była tak jasna, ze Przemysław Wałęsa,po spowodowaniu wypadku, w którym ciężko poszkodowany został inny kierowca drugiego samochodu, uciekł w siną dal..

Tym razem pani mecenas skierowała w imieniu swojego szacownego klienta, pozew przeciwko prezydentowi Kaczyńskiemu, oskarżając go o podanie nieprawdy w wywiadzie TV, w którym Kaczyński potwierdził, że Wałęsa do był agent Bolek. Jako dowód niewinności Wałęsy, załączono świadectwo IPN z 200o r.,stwierdzające,że Wałęsa nie był agentem SB.Jak wiemy, teczka Bolka została zniszczona, sporo dokumentów rękami samego Lecha Wałęsy(słynne wypożyczenie akt, które nigdy nie wróciły do IPN).Dopiero dokumenty, które znalazły się w teczkach poszkodowanych przez agenta Bolka, pozwoliły na ponowne sformułowanie zarzutów, których uwieńczeniem stała się książka wydana, przez IPN, a potwierdzająca,ze Wałęsa był Bolkiem. Ale to był już rok 2008.

Podstawowa tezą książki było”

‘Lech Wałęsa był agentem SB o numerze ewidencyjnym 12535 zarejestrowanym 29 XII 1970 jako tajny współpracownik "Bolek" i zwerbowanym prawdopodobnie 19 XII 1970 na zasadzie dobrowolności przez kpt. SB Edwarda Graczyka. Wyrejestrowano go z ewidencji operacyjnej SB 19 VI 1976 z powodu "niechęci do współpracy".”

Dokumenty i fakty opisane w książce, potwierdzone licznymi świadectwami byłych współpracowników Wałęsy –kontra świadectwo INP z 2000 r. Gdy owe fakty, chociaż znane, nie mogły być dokumentami potwierdzone.

Ale,tak jak pomroczność jasna, mogą być uznane przez sąd na korzyść klienta pani mecenas. Mogą, chociaż nie muszą. Pozew został skierowany w trybie cywilnym. Pełnomocnicy Lecha Kaczyńskiego,wnioskują o przekazanie pozwu do Trybunału Stanu. Czyli pani mecenas uważa, że wypowiedź Kaczyńskiego była wypowiedzią osoby prywatnej, a pełnomocnicy aktualnego prezydenta uważają, że dziennikarze pytali o zdanie prezydenta RP.

 

Trwa posiedzenie Komisji Hazardowej. Tuż, po jej powołaniu, wiadomo było,ze długi okres badania całej ustawy, ma na celu zminimalizowanie szkół, wywołanych ujawnionymi stenogramami, potwierdzającymi udział Zbycha,Rycha i może Grzecha, w próbie wpływu na kształt zapisów tworzonej ustawy hazardowej. Dzisiaj można się pokusić o tezę, ze PO, wyrażając zgodę na powołanie Komisji miało już plan jej poprowadzenia. Skierować podejrzenia na czas sprawowania władzy przez PiS. Koziołkiem ofiarnym ma się stać Gosiewski, Draba etc. Już padła propozycja nazwy ustawa Gosiewskiego, a konferencja prasowa członków Komisji, pod wodzą niezastąpionego w pokrętnych wypowiedziach, posła Karpiniuka,miała dowieść skandalicznych procedur i lobbowania,być moze przez samego Lecha Kaczyńskiego.Członkowie Komisji z koalicji rządzącej, mogą liczyć na poparcie takiej konstrukcji czasowej ,członka komisji z SLD, który nie będzie zainteresowany badaniem losów przepisów o hazardzie , z czasu sprawowania władzy przez własną formację partyjną. A byłoby co badać” 29.11.2003 r. „Sobotnia "Gazeta Wyborcza" podaje, że gdańska prokuratura od sierpnia bada, czy to możliwe, że za zmianę ustawy o grach losowych (poprawka wprowadzona w trakcie prac w Sejmie zmniejszyła miesięczny podatek od jednego automatu do gry z 200 do 50 euro) wręczono 10 mln. dolarów łapówki. W publikacjach prasowych wymieniane jest nazwisko Jaskierni i prokuratora Andrzeja Kaucza. "Gazeta" napisała, że Jaskiernia przez lata orędował za zmianą przepisów o automatach do gry, a jego społeczny asystent Maciej Skórka miał tysiące takich automatów.” Kalkulacje PO są jasne” zyskać przychylność SLD i atakować PiS. A potem zająć się Jaskiernią. Byle jak najdalej od swoich umoczonych. Przeciez ,jak powiedziała pani minister Pitera:„Tu było tylko jakieś namawianie. Nie wiadomo, czy coś z tego wyszło" - tłumaczyła Pitera, mówiąc o aferze hazardowej.”. Czy realizowany split czasowy, jest wynikiem genialnej strategii doradców PO, czy też wynikiem jakiejś krótkotrwałej koalicji z SLD- nie wiemy. Ale może się przekonamy.

 

Co łączy oba dzisiejsze wydarzenia? Wiara w pomroczność jasną. U społeczeństwa

 

P.S. Dla uspokojenia niektórych podaję: Sąd nie uznał zjawiska pomroczności jasnej, a Przemysław Wałęsa został skazany prawomocnym wyrokiem na 2 lata, w zawieszeniu na kolejne 4.

 

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Stan_pomroczny_jasny

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/SB_a_Lech_Wa%C5%82%C4%99sa._Przyczynek_do_biografii

http://wiadomosci.gazeta.pl/kraj/1,51160,1802057.html

Wykop Skomentuj27
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale