376 obserwujących
1772 notki
4491k odsłon
39 odsłon

Kto chwieje pomnikiem Wałęsy?

Wykop Skomentuj11

Wałęsa został wygwizdany w Gdańsku , w trakcie ingresu biskupa Głódzia.Czy autorytety protestowały?Czy został przez intelektualistów skierowany ,potępiający szarganie świętości, "List do narodu"?

  To wygwizdanie miało miejsce w jego rodzinnym   Gdańsku, w kolebce Solidarności.,. w dodatku przy współudziale gdańskiej Solidarności. 

 Listu nie było. No, bo czy intelektualiści mogą potwierdzać ,że postumentem ,zbudowanego Wałęsie pomnika ,najmocniej chwieje On sam?

  Przez nieodpowiednie słowa w nieodpowiednim miejscu i momencie, przez wypowiedzi, które są co najmniej bulwersujące (nie chce powiedzieć po prostu głupie).Bądź przez brak odwagi .I brak słów.

   Przez tworzone przez siebie koterie przyklaskiwaczy, dyskusyjne(co najmniej) kompromisy polityczne ,bratanie z komuchami jeśli to jest  medialne. Otoczenie bardzo kontrowersyjnych ludzi znikąd (vide Wachowski)  Autorytet, który prosi o wydanie świadectwa "dziewictwa" generała WRON W.Jaruzelskiego.

      To "wygwizdanie " dało znak, że naród uznaje być może zasługi, ale nie uznaje autorytetu Wałęsy.

   I teraz ten naród ma poznać jakieś papiery, że z tymi zasługami to nie zawsze było tak, jak starano się pokazać opinii publicznej. Co dla osób myślących nie przesądza o zasługach  Wałęsy .Tylko : do narodu pisać listy –po co. Pisać listy do Instytucji , ponad narodem, bo naród nie ma prawa do poznania prawdy i własnej oceny.

  Oceniać mogą tylko intelektualiści. Ze znanej, określonej grupy. To oni ustalają autorytety (najczęściej spośród siebie).A naród ma je szanować .I tyle.
Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale