3 obserwujących
45 notek
19k odsłon
  832   16

Tajemnicze zniknęcie Grety Thunberg

Gdzież to podziała się Greta Thunberg, bożyszcze zaangażowanej lewackiej młodzieży i polityków? Co z tą emisją CO2? Przecież płoną ukraińskie miasta i wioski, a czołgi spalają pierdyliony litrów paliw. Przeszkadzały im pierdzące krowy, a to im nie przeszkadza? Co prawda częściowo bilans się wyrównuje, bo zmniejsza się ilość żyjących ludzi. Ale w jakich proporcjach? Czy jednodniowa praca silnika T-80 to równoważnik tysiąca, a może „tylko” pięciuset "nieoddychających już" ludzi? A Greta tajemniczo milczy. HOW DARE YOU?! A przecież przez tą wojnę, poziom morza może podnieść się nawet o dwa milimetry!

No tak… Putin ma ważniejsze wydatki, broń kosztuje, najemnicy kosztują, amunicja kosztuje. Nie są to te drobne , za które tzw. ekologów można było kupić.

Patrzę za okno na ten szalejący „efekt cieplarniany” i zastanawiam się, czy przypadkiem nie idzie nowa epoka lodowcowa. Potrzeba paru profesorków, parę wykresów, paru lewaków. No dobra , ale kto za to zapłaci? Taki lewak musi za coś żyć, musi mieć nowy smartfon (wiecie ile kosztują najnowsze smartfony!), nowe ciuchy. A przecież on nie będzie tego robił społecznie, a do żadnej innej pracy się nie nadaje .A profesorek? Trzeba mu sfinansować na przykład wyjazd na konferencję, przecież z kochanką nie będzie mieszkał w byle jakim hotelu. To nie są małe kwoty. Putin musiał by opóźnić na przykład przyjazd takiego najemnika z Syrii o dwa dni! A w tym czasie Ukraińcy mogliby odbić jakąś wioskę! A przelot do Brukseli? Przecież to koszt rozwiezienia zwłok dziesięciu „bojców” do rodzinnych domów i zorganizowanie im pogrzebów. A nawet na to Putina nie stać.

 A dziennikarzyny? Ale jak teraz wystraszyć ludzi jakąś epoką lodowcową, jak są wystarczająco wystraszeni bombami spadającymi w naszym sąsiedztwie. Chyba trzeba będzie chwilę poczekać. Ale dalej nie wiem, kto za to może zapłacić. Putin raczej będzie po wojnie bez kasy.

No … a JA? Jakiś czas mogę walczyć o „naszą planetę” społecznie, ale przecież za coś muszę żyć!

Może Wy koledzy blogerzy macie jakieś pomysły? A może bloger (jak on się zwał?)Threeme? z powrotem zawita na łamy Salonu24? On chyba to robił społecznie, może przynajmniej podrzuciłby za darmo parę wykresów? Zawsze coś na początek.


Lubię to! Skomentuj43 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości