31 obserwujących
137 notek
217k odsłon
  2125   0

Temat Dnia: Potrzebne nowe województwo?

- Nie da się rozwijać tej części Polski bez województwa środkowopomorskiego - powiedział Jarosław Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami Koszalina.  Zapewnił, że jeżeli PiS dojdzie do władzy, to sprawa zostanie szybko podniesiona.

Województwo środkowopomorskie - zdaniem Kaczyńskiego - powinno mieć dwie stolice. W jednej znalazłaby się siedziba administracji rządowej, czyli urząd wojewody, w drugiej siedziba administracji samorządowej, czyli urząd marszałkowski. 

- Powody na stworzenie tego województwa są naprawdę racjonalne. To nie jest żaden pomysł, żeby nadmiernie rozbudowywać administrację - powiedział.  Jego zdaniem Pomorze Zachodnie "jest to zapomniana przez władze ziemia, której szanse nie są wykorzystywane".

Taki stan regionu - według prezesa PiS - to efekt fatalnej koncepcji rozwoju kraju, tzw. "polaryzacyjno-dyfuzyjnej, sprowadzającej się do tego, żeby koncentrować środki rozwojowe w tych miejscach, gdzie już jest bogato".

Czy województwo środkowopomorskie rzeczywiście jest potrzebne? Czy obecny podział administracyjny kraju należałoby zmienić? Jaka koncepcja jest lepsza - stworzenie kilku makroregionów czy podział obecnych województw i stworzenie kilkudziesięciu mikroregionów? Zapraszamy do wypowiadania się w Temacie Dnia.

źródło: Polskie Radio/PAP

Lubię to! Skomentuj64 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale