Osowa22 Osowa22
174
BLOG

Zima 2024 stabilna, słoneczna i lekko ciepła

Osowa22 Osowa22 Pogoda Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
Sporo ludzi w Polsce zastanawia się jaka będzie w Polsce pogoda podczas najbliższej zimy. Okazuje się, że będzie dla nas łaskawa. Prognoza z kart tarota i astrologii.

Od mniej więcej połowy sierpnia w Polsce wpływ na pogodę ma anomalia El Nino, która obecnie powoduje, że od sierpnia mamy bardzo wysokie temperatury, a na nawet ten wietrzny październik nie jest jakiś bardzo zimny, bo temperatura nie spada poniżej poniżej 13 stopni w dzień, a w nocy nie ma nawet przymrozków, co o tej porze roku jest rzadkim zjawiskiem. Także również najbliższe zima powinna przynieść pogodę znamienną dla anomalii El Nino w naszym kraju.

Ostatnich kilka okresów zimowych było bardzo ciepłych, ale przy mało przyjemniej pogodzie. Podczas poprzedniej zimy praktycznie codziennie padał deszcz, a niebo było zasnute chmurami, więc tego ciepła nie było za bardzo czuć, a w subiektywnym odczuciu przez dużą liczbę wilgoci w powietrzu odczuwalna aura była dużo chłodniejsza niż średnia temperatura w statystykach. Dodatkowo często pojawiały się wichury, które przynosiły duże szkody, czyli tak zwane Orkany znamienne dla okresu zimowego i cyrkulacji strefowej.

A jaka będzie tegoroczna zima? Widać w moich prognozach, że zupełnie inna niż ostatnie. Dużo powinno być pogody stabilnej, co zimą zdarza się rzadko. Ponadto dostaniemy też sporo dni słonecznych, co także nie jest normą podczas zim w naszym kraju. Co prawda mogą się zdarzyć jakiejś większe okresy z mrozami i tych ataków będzie co najmniej kilka. Pierwszy powinien być już w grudniu, ale o tym szczegółowo będę jeszcze pisał. Pogoda więc będzie wręcz zachęcać do aktywności poza domem, bo nie będzie ani wielkich mrozów ani silnych wiatrów.  

Jak pisałem kilkanaście dni z mocniejszą zimą powinniśmy dostać już w grudniu, być może nawet na samym jego początku. Jak zwykle bardzo ciepły, ale bardziej ze zmienną aurą zapowiada się styczeń. Jeszcze trochę zimy powinniśmy dostać w lutym, który powinien być dużo spokojniejszym miesiącem niż styczeń, ale też niezbyt zimnym. Wygląda więc na to, że tej zimy powiewów zimna dostaniemy trochę więcej niż w ostatnich latach, ale nie będzie ich jakoś szczególnie dużo i długotrwałych. Choć jeden może potrwać nawet dłużej na kilkanaście dni. Będzie to jednak generalnie wyjątek.

Zima z powodu anomalii El Nino zakończy się w 2024 roku już w marcu, co oznacza, że nie będzie w przyszłym roku przeciągania się chłodów na kwiecień i maj jak to było w ostatnich latach. Już w połowie marca powinno zrobić się wiosennie, choć czasami może mocniej popadać, co akurat w marcu jest korzystne. Jak widać zima 2023/2024 będzie trwać w okresie grudzień - marzec. Na szczęście nie doświadczymy jej i zimnych incydentów w kwietniu oraz maju jak to było ostatnio. 

Zapraszam na mój kanał z przepowiedniami - https://www.youtube.com/channel/UCC15epGfRMYokRIY-dXwExw

Osowa22
O mnie Osowa22

https://adriandudkiewicz.blogspot.com/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości