Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
70 obserwujących
1482 notki
1278k odsłon
176 odsłon

"Nietoperze z WUHAN" - ucieczka od wolności

Wykop Skomentuj1

Ceny biletów przedstawiają się następująco: normalny 8 zł ulgowy: 4 zł rodzinny 2 dorosłych + 1 dziecko: 18 zł 7 wrz 2019

Molo w Sopocie – Oficjalna strona Kąpielisko Morskie Sopot ...molo.sopot.pl › faq

Kiedy wstęp na molo jest płatny? Bilety obowiązują od 25 kwietnia do 27 września. Ile kosztuje bilet? normalny: 9.00 zł ulgowy: 4.50 zł nocny: ...

http://molo.sopot.pl/

Pierwszy pomost o długości 31,5 m został wybudowany przez dra Jerzego Haffnera w 1827 roku.

Do końca XIX wieku Molo zostaje wydłużone do 150 m, by w roku 1910 osiągnąć 315 m. Początkowo obiekt spełniał funkcję lokalnej przystani, stopniowo przekształcając (w miarę rozwoju uzdrowiska) się w obiekt rekreacyjny, a potem także w obiekt imprezowy.

image

Molo to jeden z najpopularniejszych polskich obiektów rekreacyjno-imprezowych, wizytówka kurortu.

Obiekt składa się z 2 części: drewnianej i lądowej. Część drewniana (spacerowa) obejmuje, oprócz głównego pomostu ( 511,5 m z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej), pokłady dolne oraz pokład boczny, które umożliwają przybijanie statków pasażerskich oraz jachtów.


Wieczorem wejdziesz za darmo na molo w Sopocie - Trójmiasto? NIE WEJDZIESZ AŻ DO ODWOŁANIA PANDEMII

WSZYSTKO Z POWODU NIETOPERZY Z WUHAN???

Zjedzonego CZY ZJEDZONYCH w chińskiej restauracji w listopadzie 2019 roku?!

...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ucieczka_od_wolno%C5%9Bci


Główną tematyką książki jest dogłębna analiza nazizmu, przy wyraźnej inspiracji dziedzictwem myśli Zygmunta Freuda i Karola Marksa. Fromm dostrzega źródło nazizmu w ludzkim lęku przed wolnością, która znalazła się w zasięgu ręki nawet przeciętnego człowieka w czasach, gdy dzięki kapitalizmowi feudalne bariery zostały obalone. Mimo to autor argumentuje, że kapitalizm nie oferuje nawet najsłabszych wzorców osobowych, wtrącając człowieka w poczucie braku bezpieczeństwa i uczucie samotności – jednych z najsilniejszych lęków, od których ludzie pragną uwolnić się bez względu na cenę.

Najsilniejszym lękiem tego typu mieli cechować się członkowie niższych klas średnich, gdyż w związku z I wojną światową zachwiana została ich pozycja społeczna. Fromm twierdzi, że u przedstawicieli tej licznej klasy przeważa charakter autorytarny, na co wskazywać ma dominujący konserwatyzm i wyraźna niechęć do emancypacji klas niższych.

Przejawy preferencji autorytarnych dostrzega Fromm np. w luterańskiej i kalwińskiej teorii predestynacji, w świetle której niektórzy ludzie jeszcze przed urodzeniem skazani są na wieczne potępienie. Osoby odczuwające lęk przed wolnością chętnie podkreślają nierówność istot ludzkich, potrzebę hierarchii, ślepą wiarę w autorytet. Jakiekolwiek różnice między ludźmi stanowią dla nich powód posiadania władzy, w efekcie czego mizoginizm i rasizm stanowią nieodłączne elementy ich postawy.

Autorytarny charakter przejawia cechy sado-masochistyczne, widać to w gotowości do podporządkowania się osobom uznawanym za silniejsze, z jednoczesną chęcią do sprawowania bezwzględnej władzy nad słabszymi, nawet jeżeli wiązać by się to miało z wielkim okrucieństwem.

Badania socjologiczne totalitaryzmu i nazizmu.

Erich Fromm napisał w roku 1941 głośną monografię UCIECZKA OD WOLNOŚCI.

Kupiłem ja w roku 1978 a a wydała Spółdzielnia Wydawnicza CZYTELNIK.

Po tylu latach stała się aktualna. To co obserwujemy z powodu pandemii koronowirusa COVID-19 jest realizacją scenariusza zawartego w tej książce a zrealizowanego w Niemczech w latach 30 XXw.

image

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/222093/ucieczka-od-wolnosci

Ucieczka od wolności (1941) to część studium o strukturze charakteru współczesnego człowieka i o wzajemnej zależności czynników psychologicznych i socjologicznych. Fromm bada mechanizmy ucieczki od wolności, próbuje odpowiedzieć na pytania, dlaczego wolność nie jest dla człowieka wartością absolutną, dlaczego można go bez trudu podporządkować, zniewolić, dlaczego potrzebny mu jest wódz i poczucie identyfikacji z grupą. Nie jest to jednak książka o jakimś konkretnym, nazistowskim czy komunistycznym, zniewoleniu, ale o dobrowolnym poddawaniu się człowieka każdemu zniewoleniu, które daje poczucie bezpieczeństwa i oddala samotność.

Czasy nazizmu. Jednostka podporządkowana wytyczonym celom gatunku, narodu wg.

https://www.youtube.com/watch?v=WqGbxwCEICk


Jaki będzie Świat i Polska po pandemii. Czy te wszystkie drony, patrole i chipy będą w powszechnym użyciu i potrzebne ?

Najlepsze było jak nasza TV pokazała taksowkarza , ktory powiedzial, ze najwiecej ma telefonow od ludzi, ktorzy prosza qo o przywiezienie im do domu `` plynu do dezynfekcji ``

Czy taksówkarz pracuje jak kurier bezdotykowo?

- wiadomo jakieqo.

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale