Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
70 obserwujących
1482 notki
1278k odsłon
132 odsłony

Lekcja akademika Czuczalina

Wykop Skomentuj

Są ludzie którzy mają wiedzę na temat tak istotne dla życia ludzi na Ziemi jak akademik Profesor Czuczalin

Информация для специалистов

Warto ich posłuchać.

Świat funkcjonuje tak jak WHO raz lepiej raz gorzej a wtedy pojawia się PYTANIE GDZI BYŁ BÓG.

DAL LUDZIOM WOLNOŚĆ I TYLE!

A co z nią robią to od nich zależy!


image

The World Health Assembly meets in the assembly hall of the Palace of Nations, in Geneva (Switzerland).

The World Health Assembly (WHA) is the forum through which the World Health Organization (WHO) is governed by its 194 member states. It is the world's highest health policy setting body and is composed of health ministers from member states.

The members of the WHA generally meet every year in May in Geneva at the Palace of Nations, the location of WHO Headquarters. The main tasks of the WHA are to decide major policy questions, as well as to approve the WHO work programme and budget and elect its Director-General.[1]

image

https://en.wikipedia.org/wiki/World_Health_Assembly#/media/File:Tedros_Adhanom_first_actions_as_WHO_President.png

https://www.who.int/neglected_diseases/news/Fifteen_years_after_the_passing_Dr_Carlo_Urbani/en/


https://www.who.int/neglected_diseases/news/Carlo_urbani_commemoration_hr.jpg?ua=1

2020: Siedemdziesiąty trzeci WHA

73. Światowe Zgromadzenie Zdrowia odbędzie się w dniach 18–21 maja 2020 r. [29]

Kontrowersje

Tajwan został zaproszony jako obserwator do WHA na 8 lat w latach 2008-2016 pod nazwą Chińskie Tajpej . Jednak od 71. WHA w 2017 r. Chiny nadal blokują udział Tajwanu w WHA w charakterze obserwatora. [30] Sekretarz zdrowia i usług społecznych Stanów Zjednoczonych Alex Azar wyraził poparcie dla włączenia Tajwanu do WHA jako obserwatora. [31]

https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiatowa_Organizacja_Zdrowia

Członkostwo w WHO

Kraje członkowskie WHO wyznaczają delegacje do Światowego Zgromadzenia Zdrowia – najwyższy organ decyzyjny WHO. Wszystkie kraje członkowskie ONZ mogą stać się członkami WHO i zgodnie z informacjami na stronie internetowej WHO „Pozostałe kraje także mogą być przyjęte do Organizacji, jeśli ich wniosek zostanie poparty przez zwykłą większość głosów Światowego Zgromadzenia Zdrowia.”

Z: Niue i Wysp Cook. Kraje nie należące do ONZ mogą stać się członkami zrzeszonymi uzyskując pełne spektrum informacji, jednakże ograniczone prawo głosu. Muszą one uprzednio zyskać aprobatę Zgromadzenia. Można także uzyskać status obserwatora.

Republika Chińska (Tajwan) była jednym z członków-organizatorów WHO, jednakże została zmuszona do opuszczenia Organizacji po tym, jak Chińska Republika Ludowa została przyjęta do ONZ w 1972, a Tajwan opuścił Organizację. Od 2007 roku Tajwan corocznie wnioskował o przyjęcie go do Organizacji jako „podmiot zdrowotny”, ale jego wniosek był odrzucany ze względu na naciski Chin. Chiny roszczą pretensje co do suwerenności Tajwanu i reprezentują stanowisko, iż Tajwan ma swoje przedstawicielstwo w systemie Organizacji w postaci Chin[3].

Polska jest krajem członkowskim WHO od początku jej działalności (7 kwietnia 1948). Jest również członkiem Biura Regionalnego Światowej Organizacji Zdrowia dla Europy (WHO EURO) z siedzibą w Kopenhadze. Polskie biuro zostało utworzone w lipcu 1992 roku.

Władze WHO

Władzą naczelną WHO jest Światowe Zgromadzenie Zdrowia, które stanowią przedstawiciele wszystkich krajów członkowskich, które zbiera się raz do roku w Genewie. Zgromadzenie wybiera na okres 3 lat Komitet Wykonawczy, w którego skład wchodzi 34 ekspertów w dziedzinie zdrowia proponowanych przez kraje członkowskie. Zadaniem Komitetu jest realizacja decyzji i wytycznych Zgromadzenia. Zazwyczaj posiedzenia Zgromadzenia odbywają się corocznie w maju. Zgromadzenie zatwierdza strategię finansową Organizacji, weryfikuje i zatwierdza przedłożony projekt budżetu oraz mianuje Dyrektora Generalnego.

Sekretariat obejmuje około 8000 fachowców w dziedzinie zdrowia i dziedzinach pokrewnych, którzy pracują w centrali w Genewie, w biurach regionalnych i krajach członkowskich. Na czele Sekretariatu WHO stoi Dyrektor Generalny, wybierany co pięć lat przez Światowe Zgromadzenie Zdrowia.

Spektrum działania

Obok koordynowania międzynarodowych działań w celu monitorowania wybuchów epidemii chorób takich, jak SARS, malaria i AIDS, WHO sponsoruje programy mające na celu zapobieganie i leczenie tych chorób. WHO wspiera rozwój i rozprowadzanie bezpiecznych i efektywnych szczepionek i leków. Po przeszło dwóch wiekach walki z ospą organizacja zadeklarowała w 1980 roku, że choroba została zwalczona[4] – pierwsza choroba w historii wyeliminowana dzięki ludzkiemu wysiłkowi. Celem WHO jest też całkowite wyeliminowanie choroby Heine-Medina (w 2015 roku ogłoszono wyeliminowanie na całym świecie dzikiego szczepu polio typu II[5]). W lutym 2007 specjaliści spotykali się w siedzibie głównej WHO w Genewie i donieśli, że ich praca nad szczepionką przeciwko ptasiej grypie wykazała zachęcające pozytywne rezultaty. Przeprowadzono więcej niż 40 badań klinicznych wśród osób starszych i dzieci. Wszystkie szczepionki jak dotąd wydają się być bezpieczne i całkowicie tolerowane we wszystkich grupach, które poddano badaniu[6]. W październiku 2006 WHO przekazała pierwszy oficjalny światowy zestaw narzędzi dla Zimbabwe (problem AIDS), czyniąc je tym samym międzynarodowym standardem[7].

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale