Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
76 obserwujących
1848 notek
1472k odsłony
  195   4

Sabo nie idź tą drogą...


Ostatnim prelegentem był Michał Czerwiński, pedagog, współpracownik IPZIN. Prelegent podjął temat „Szkoła czasu pandemii – wyzwania wychowawcze w świetle badań i doświadczeń praktycznych Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej”. Ekspert zwrócił uwagę, że mimo że dzieci i młodzież są najmniej zagrożone skutkami choroby, są najbardziej narażone na efekty około pandemiczne.


– Jest widoczny wzrost stresu szkolnego, myśli samobójczych, przygnębienia. Rosną też obawy rodziców, co do stanu psychicznego ich dzieci. Zresztą, również ich sytuacja psychologiczna nie jest zadowalająca. To też dotyczy nauczycieli. Wynika to z dodatkowych obciążeń i izolacji. Konieczne jest więc objęcie ochrony psychicznej całej populacji dzieci. Potrzebne jest też odbudowanie etosu wychowawcy, przewodnika życiowego. Trzeba zachować równowagę między reżimem sanitarnym a zdrowiem psychicznym uczniów – akcentował pedagog.


Na zakończenie o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor AKSiM, zachęcał, aby nie bać się analizować i poddawać dyskusji informacji, które do nas docierają.


– Temat pandemii został pokazany w większości przez ludzi, którzy pracują na froncie walki z nią. Jednak każdy z nas może leczyć, nie będąc lekarzem. Nie chodzi bowiem tylko o ciało. Wskazał też, że środowisko Radia Maryja chciało pomóc w wysłuchaniu społeczeństwa. Intencją spotkania było otworzenie wolnej od emocji i pogardy debaty na palący temat. Musimy pozostać zjednoczeni – zaakcentował rektor AKSiM.


Emilia Augustynowicz

Zespół Prasowy AKSiM


Fotorelacja Zespołu Prasowego

https://www.youtube.com/watch?v=iK_m9r83L8U


#JanPospieszalski #Horban #SMS

POSPIESZALSKI u KARPIELA: dlaczego ujawniłem SMS-y Horbana? || Prawy Prosty. Plus

Joe Bradley

5 dni temu

Panowie, tak słucham. Mój tata nie miał niestety takiej pomocy jakiej dzięki Bogu doświadczył Pan Jan Pospieszalski. Było dokładnie tak że lekarze uciekali, antybiotyku nikt nie zmienił i tata odszedł. Jestem pewien że mógł żyć, gdyby było inne podejście lekarzy.

https://www.youtube.com/watch?v=-4u-lljzETE


COVID-19

Witt: Covid party się kończy. Nadchodzi czas rozliczeń. Paszport szczepionkowy szerzy zarazę

AUSWEISS BITTE!


Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale