Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
69 obserwujących
1459 notek
1260k odsłon
567 odsłon

NAREWKA - W hołdzie Żolnierzom Niezłomnym (Wyklętym)

Wykop Skomentuj1

·                                 Więcej filmów z kanału: PositionMusicTrailer

·                                 Kategoria

·                                 Licencja

  • Standardowa licencja YouTube

 

https://www.youtube.com/watch?v=ogU7O3XFuyw

Wystąpienie A.Dudy przy symbolicznym grobie D.Siedzikówny "Inki" - Gdańsk 01.03.15"

 

Opublikowany 1 mar 2015

O godzinie 10/00 na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku Andrzej Duda oddal hołd Żołnierzom Wyklętym. Miejsce nie było przypadkowe ze względu na fakt odnalezienia szczątków sanitariuszki V Wileńskiej Brygady AK Danuty Siedzikówny Inki, która została zamordowana w wieku 17 lat w Gdańsku w 1946 roku. Na cmentarzu w Gdańsku znajduje się symboliczna mogiła Inki i jej kolegi z oddziału Feliksa Selmanowicza Zagończyka.

Uroczystość miała podniosły charakter ze względu na obecność kombatantów AK, rekonstruktorów historycznych, kibiców Lechii Gdańsk, sympatyków Andrzeja Dudy, który został powitany gromkimi okrzykami i brawami.

Andrzej Duda na uroczystość przybył razem z Józefem Bandzo „Jastrzębiem” Żołnierzem Łupaszki i kolegą Inki oraz z Panem Karolem Tymińskim z rodziny Inki. O okolicznościach odnalezienia Inki opowiedziała Marysia Kołakowska, wolontariuszka, która brała udział w wykopaliskach i była świadkiem i uczestnikiem odnalezienia szkieletu Inki.

W swoim przemówieniu Andrzej Duda przypomniał o inicjatywie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który wniósł do Sejmu projekt ustawy o Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych i który prowadząc politykę historyczną dbał o upamiętnienie walki niezłomnych żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Andrzej Duda wspomniał o Pani Aldonie Maminskiej szefowej Departamentu Odznaczeń Kancelarii Lecha Kaczyńskiego, która również była córką Żołnierza Wyklętego. Podkreślił jak ważne jest aby powstało nareszcie Muzeum Żołnierzy Wyklętych oraz Panteon im poświęcony w Warszawie na Powązkach. Andrzej Duda podziękował zespołowi Prof. Krzysztofa Szwagrzyka , pracownikom IPN-u oraz wszystkim wolontariuszom, którzy biorą udział w poszukiwaniach ukrytych przez władze PRl-u miejscach pochówku Żołnierzy Wyklętych. Szczególne słowa podziękowania Andrzej Duda skierował do młodych ludzi, którzy autentycznie przezywają swój patriotyzm . Wyraził nadzieję , że prace ekshumacyjne zostaną nareszcie odblokowane i stosownie wsparte. Wystąpienie zostało przyjęte gorącymi oklaskami.

·                                 Kategoria

·                                 Licencja

  • Standardowa licencja YouTube

 

Przed Polakami długa DROGA aby zachować wszystkie DOBRA i te materialne i te DUCHOWE.

Tak nam dopomóż Bóg!

Początek drogi to 10 kwietnia 2010 roku ! Obudzony NARÓD !

Nie spodziewali się tego Nieprzyjaciele Polski i Polaków.

Początkiem ZWYCIESTWA będzie odslonięcie PRAWDZIWEJ nie ZAKŁAMANEJ HISTORII O SMOLEŃSKU 10.04.2010 ROKU!

 

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale