Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
74 obserwujących
1643 notki
1371k odsłon
  672   0

Sieci telekomunikacyjne "krwiobiegiem" państwa

Odcięcie dopływu krwi do mózgu człowieka już po 4-5 minut powoduje zgon człowieka.

Jak to jest w przypadku państwa jeśli jego krwiobieg, czyli łącza teleinformatyczne są świadomie zablokowane w przypadkach zagrożenia, a nie daj Boże wojny.

Mamy świetnych ekspertów, a połowa kraju - całe południe leży "rozłożona na łopatki" z powodu przypadkowej awarii sieci MUX3.

PANOWIE PRZED KOMISJĄ ŚLEDCZĄ DO ODPOWIEDZI NA ZASADNICZE PYTANIA DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA. NIE JEST TO WASZA PRYWATNA SPRAWA.

NADMIENIAM, ŻE KOŃCZYŁEM WYDZIAL ELEKTRONIKI JEDNEJ Z 5 ZNAKOMITYCH UCZELNI W LATACH 70 XX w.

TRZEBA PANOM PRZYPOMNIEĆ LIKWIDACJĘ W ROKU 2010 W GÓRACH ŚWIĘTOKRZYSKICH OŚRODKA ŁĄCZNOŚCI SATELITARNEJ.

Psary-Kąty – Wikipedia, wolna encyklopedia

https://pl.wikipedia.org/wiki/Psary-Kąty
Translate this page
Psary-Kąty – wieś w Polsce w województwie świętokrzyskim, w powiecie kieleckim, w gminie Bodzentyn, położona w Dolinie Wilkowskiej w Górach Świętokrzyskich. ... W Psarach mieściło się jedyne w Polsce Centrum Usług Satelitarnych należące ... Intelsat, centrum nosiło wówczas nazwę Centrum Łączności Satelitarnej.

Psary-Kąty - Kosmiczna dolina w centrum Gór Świętokrzyskich ...

www.polskaniezwykla.pl/.../2314,psary-katy-kosmicz...
Translate this page
W 1982 otwarto stację pracującą również w ramach dawnej organizacji Intelsat, a centrum nosiło wówczas nazwę Centrum Łączności Satelitarnej. W kolejnych ...

Psary - Centrum satelitarne - Góry Świętokrzyskie

www.goryswietokrzyskie.info.pl/psary.html
Translate this page
Początkowo miało zapewnić Polsce łączność satelitarną z krajami bloku ... średnicy i waży 300 ton, ustawionych pośród gór świętokrzyskich widać z daleka.

Image result for ośrodek łączności satelitarnej w górach świętokrzyskich

Siedem anten w świętokrzyskim - okiem albatrosa - strona 2 - blog ...

 

Image result for ośrodek łączności satelitarnej w górach świętokrzyskich

Świętokrzyskie, Góry - Encyklopedia PWN - źródło wiarygodnej i ...

Encyklopedia PWN457 × 418Search by image
Stacja satelitarna EUTELSAT w Psarach-Kątach, zdjęcie lotnicze.fot. L. Zielaskowski/Archiwum Ilustracji WN PWN SA © Wydawnictwo Naukowe PWN
 
Image result for ośrodek łączności satelitarnej w górach świętokrzyskich

Siedem anten w świętokrzyskim - okiem albatrosa - strona2 - blog ...

 

https://www.cybsecurity.org/organizacja/

MirekMajMirosław Maj 

Fundator Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń i jednocześnie obecny jej prezes. Jest niezależnym ekspertem z dziedziny bezpieczeństwa teleinformatycznego. Przez ostatnie 15 lat związany był z NASK, gdzie od 2001 roku kierował zespołem CERT Polska. Przez lata pracy w CERT Polska był zaangażowany w wiele inicjatyw i projektów na rzecz bezpieczeństwa w sieci. Aktywnie uczestniczył w budowaniu nowych CERTów w Polsce i zagranicą, również szkoląc jego pracowników tych zespołów (w tym polski CERT rządowy i wojskowy). Koordynował projekt CLOSER, dzięki któremu powstało wiele nowych CERTów w krajach postsowieckich. Jest autorem opracowań i publikacji z dziedziny bezpieczeństwa IT i prelegentem na wielu konferencjach w kraju i zagranicą. Interesuje się szczególnie tematyką związaną z klasyfikacją i statystykami naruszeń bezpieczeństwa w sieci, współpracą ośrodków bezpieczeństwa, działalnością uświadamiająca, ochroną infrastruktury krytycznej i zwalczaniem nielegalnych treści w sieci. Jest inicjatorem serwisu www.cert.pl, współpracy pomiędzy zespołami bezpieczeństwa w Polsce – ABUSE Forum, oraz aktywnym współorganizatorem najstarszej polskiej konferencji poświęconej bezpieczeństwu IT – SECURE.
W swojej działalności aktywnie współpracuje z administracją państwową, między innymi jako członek zespołu pracującego nad Rządowym Programem Ochrony Cyberprzestrzeni. Reprezentował NASK i zespół CERT Polska w wielu krajowych organizacjach, między innymi w FIRST (Forum of Incident Response and Security Teams) i TERENA TF-CSIRT. Od lat aktywnie współpracuję z europejską agencją ENISA, pracując w
grupach roboczych powoływanych przez Agencję oraz przygotowując materiały szkoleniowe i analityczne.T

 

 

Zgodnie ze statutem Fundacja ma swoją Radę.
Skład Rady Fundacji: 


MaciejKozłowskiMaciej Kozłowski

Z wykształcenia astronom, absolwent Wydziału Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, uczeń i współpracownik wybitnego polskiego astronoma, prof. Bohdana Paczyńskiego, jest bardzo mocno związany z rozwojem polskiego Internetu. Po studiach pracował w instytucjach prowadzących badania w dziedzinie astronomii i astrofizyki: w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Warszawskiego, w Centrum Obliczeniowym PAN (obecnie Instytut Podstaw Informatyki PAN), wreszcie w Centrum Astronomicznym PAN. Uzyskał tytuł doktora na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Od początku starań środowiska naukowo-akademickiego o dostęp do międzynarodowych sieci komputerowych Maciej Kozłowski był w grupie inicjującej te działania i realizującej poszczególne etapy budowy sieci Internet w Polsce. Był bezpośrednio zaangażowany w uzyskanie zniesienia embarga na dostęp Polski do światowych sieci komputerowych i – wspólnie z Krzysztofem Hellerem i Rafałem Pietrakiem – w zorganizowanie sieci Internet w Polsce i dołączenie jej do światowego Internetu. Maciej Kozłowski jest jednym z założycieli NASK. W ciągu kolejnych lat istnienia NASK pełnił on kolejno: funkcję zastępcy dyrektora – pełnomocnika ds. budowy warszawskiej sieci komputerowej WARMAN (jednej z pierwszych w Europie sieci metropolitalnych w technologii ATM), zastępcy dyrektora ds. naukowych, zastępcy przewodniczącego Rady Naukowej NASK oraz przewodniczącego Rady Użytkowników sieci WARMAN. W latach 2000–2009 był Dyrektorem NASK. Był organizatorem kolejnych edycji konferencji NASK z cyklu MIEDZESZYN i współorganizatorem konferencji SECURE, autorem wielu publikacji i wystąpień na temat Internetu i zaawansowanych technologii sieciowych na konferencjach w Polsce i za granicą.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie