Komentuj, obserwuj tematy,
Załóż profil w salon24.pl
Mój profil
Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka
750
BLOG

Sieci telekomunikacyjne "krwiobiegiem" państwa

Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka Telekomunikacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 0

Odcięcie dopływu krwi do mózgu człowieka już po 4-5 minut powoduje zgon człowieka.

Jak to jest w przypadku państwa jeśli jego krwiobieg, czyli łącza teleinformatyczne są świadomie zablokowane w przypadkach zagrożenia, a nie daj Boże wojny.

Mamy świetnych ekspertów, a połowa kraju - całe południe leży "rozłożona na łopatki" z powodu przypadkowej awarii sieci MUX3.

PANOWIE PRZED KOMISJĄ ŚLEDCZĄ DO ODPOWIEDZI NA ZASADNICZE PYTANIA DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA. NIE JEST TO WASZA PRYWATNA SPRAWA.

NADMIENIAM, ŻE KOŃCZYŁEM WYDZIAL ELEKTRONIKI JEDNEJ Z 5 ZNAKOMITYCH UCZELNI W LATACH 70 XX w.

TRZEBA PANOM PRZYPOMNIEĆ LIKWIDACJĘ W ROKU 2010 W GÓRACH ŚWIĘTOKRZYSKICH OŚRODKA ŁĄCZNOŚCI SATELITARNEJ.

Psary-Kąty – Wikipedia, wolna encyklopedia

https://pl.wikipedia.org/wiki/Psary-Kąty
Translate this page
Psary-Kąty – wieś w Polsce w województwie świętokrzyskim, w powiecie kieleckim, w gminie Bodzentyn, położona w Dolinie Wilkowskiej w Górach Świętokrzyskich. ... W Psarach mieściło się jedyne w Polsce Centrum Usług Satelitarnych należące ... Intelsat, centrum nosiło wówczas nazwę Centrum Łączności Satelitarnej.

Psary-Kąty - Kosmiczna dolina w centrum Gór Świętokrzyskich ...

www.polskaniezwykla.pl/.../2314,psary-katy-kosmicz...
Translate this page
W 1982 otwarto stację pracującą również w ramach dawnej organizacji Intelsat, a centrum nosiło wówczas nazwę Centrum Łączności Satelitarnej. W kolejnych ...

Psary - Centrum satelitarne - Góry Świętokrzyskie

www.goryswietokrzyskie.info.pl/psary.html
Translate this page
Początkowo miało zapewnić Polsce łączność satelitarną z krajami bloku ... średnicy i waży 300 ton, ustawionych pośród gór świętokrzyskich widać z daleka.

Image result for ośrodek łączności satelitarnej w górach świętokrzyskich

Siedem anten w świętokrzyskim - okiem albatrosa - strona 2 - blog ...

 

Image result for ośrodek łączności satelitarnej w górach świętokrzyskich

Świętokrzyskie, Góry - Encyklopedia PWN - źródło wiarygodnej i ...

Encyklopedia PWN457 × 418Search by image
Stacja satelitarna EUTELSAT w Psarach-Kątach, zdjęcie lotnicze.fot. L. Zielaskowski/Archiwum Ilustracji WN PWN SA © Wydawnictwo Naukowe PWN
 
Image result for ośrodek łączności satelitarnej w górach świętokrzyskich

Siedem anten w świętokrzyskim - okiem albatrosa - strona2 - blog ...

 

https://www.cybsecurity.org/organizacja/

MirekMajMirosław Maj 

Fundator Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń i jednocześnie obecny jej prezes. Jest niezależnym ekspertem z dziedziny bezpieczeństwa teleinformatycznego. Przez ostatnie 15 lat związany był z NASK, gdzie od 2001 roku kierował zespołem CERT Polska. Przez lata pracy w CERT Polska był zaangażowany w wiele inicjatyw i projektów na rzecz bezpieczeństwa w sieci. Aktywnie uczestniczył w budowaniu nowych CERTów w Polsce i zagranicą, również szkoląc jego pracowników tych zespołów (w tym polski CERT rządowy i wojskowy). Koordynował projekt CLOSER, dzięki któremu powstało wiele nowych CERTów w krajach postsowieckich. Jest autorem opracowań i publikacji z dziedziny bezpieczeństwa IT i prelegentem na wielu konferencjach w kraju i zagranicą. Interesuje się szczególnie tematyką związaną z klasyfikacją i statystykami naruszeń bezpieczeństwa w sieci, współpracą ośrodków bezpieczeństwa, działalnością uświadamiająca, ochroną infrastruktury krytycznej i zwalczaniem nielegalnych treści w sieci. Jest inicjatorem serwisu www.cert.pl, współpracy pomiędzy zespołami bezpieczeństwa w Polsce – ABUSE Forum, oraz aktywnym współorganizatorem najstarszej polskiej konferencji poświęconej bezpieczeństwu IT – SECURE.
W swojej działalności aktywnie współpracuje z administracją państwową, między innymi jako członek zespołu pracującego nad Rządowym Programem Ochrony Cyberprzestrzeni. Reprezentował NASK i zespół CERT Polska w wielu krajowych organizacjach, między innymi w FIRST (Forum of Incident Response and Security Teams) i TERENA TF-CSIRT. Od lat aktywnie współpracuję z europejską agencją ENISA, pracując w
grupach roboczych powoływanych przez Agencję oraz przygotowując materiały szkoleniowe i analityczne.T

 

 

Zgodnie ze statutem Fundacja ma swoją Radę.
Skład Rady Fundacji: 


MaciejKozłowskiMaciej Kozłowski

Z wykształcenia astronom, absolwent Wydziału Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, uczeń i współpracownik wybitnego polskiego astronoma, prof. Bohdana Paczyńskiego, jest bardzo mocno związany z rozwojem polskiego Internetu. Po studiach pracował w instytucjach prowadzących badania w dziedzinie astronomii i astrofizyki: w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Warszawskiego, w Centrum Obliczeniowym PAN (obecnie Instytut Podstaw Informatyki PAN), wreszcie w Centrum Astronomicznym PAN. Uzyskał tytuł doktora na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Od początku starań środowiska naukowo-akademickiego o dostęp do międzynarodowych sieci komputerowych Maciej Kozłowski był w grupie inicjującej te działania i realizującej poszczególne etapy budowy sieci Internet w Polsce. Był bezpośrednio zaangażowany w uzyskanie zniesienia embarga na dostęp Polski do światowych sieci komputerowych i – wspólnie z Krzysztofem Hellerem i Rafałem Pietrakiem – w zorganizowanie sieci Internet w Polsce i dołączenie jej do światowego Internetu. Maciej Kozłowski jest jednym z założycieli NASK. W ciągu kolejnych lat istnienia NASK pełnił on kolejno: funkcję zastępcy dyrektora – pełnomocnika ds. budowy warszawskiej sieci komputerowej WARMAN (jednej z pierwszych w Europie sieci metropolitalnych w technologii ATM), zastępcy dyrektora ds. naukowych, zastępcy przewodniczącego Rady Naukowej NASK oraz przewodniczącego Rady Użytkowników sieci WARMAN. W latach 2000–2009 był Dyrektorem NASK. Był organizatorem kolejnych edycji konferencji NASK z cyklu MIEDZESZYN i współorganizatorem konferencji SECURE, autorem wielu publikacji i wystąpień na temat Internetu i zaawansowanych technologii sieciowych na konferencjach w Polsce i za granicą.

Maciej Kozłowski jest współzałożycielem i aktywnym członkiem powstałej w 1999 r. międzynarodowej organizacji CENTR – Council of European National Top-level Domain Registries, której celem jest koordynacja serwisu nazw internetowych w krajach europejskich. Jest także członkiem założycielem stowarzyszenia Polskie Forum Społeczeństwa Informacyjnego „SPIN” i członkiem Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

 

RobertKoślaRobert Kośla

Microsoft Europe, dyrektor Sektora Bezpieczeństwa Narodowego i Obronności na Region Europy Środkowej i Wschodniej. Od 1994 r. w Urzędzie Ochrony Państwa, najpierw w Wydziale Badań Rozwoju i Wdrożeń Biura Szyfrów (następnie Biura Bezpieczeństwa Łączności i Informatyki). W latach 1998-2002 zastępca dyrektora Biura Bezpieczeństwa Łączności i Informatyki UOP, a w latach 2002-2006 zastępca dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Teleinformatycznego (DBTI) Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Kierował pionem akredytacji bezpieczeństwa teleinformatycznego nadzorując m.in. prace Laboratorium Ochrony Kryptograficznej, Laboratorium Ochrony Elektromagnetycznej i Laboratorium Ochrony Fizycznej DBTI ABW. Współautor koncepcji budowy środków ochrony informacji niejawnych oraz krajowego schematu badań i certyfikacji tych środków (m.in. z wykorzystaniem kryteriów ITSEC, Common Criteria oraz kryteriów krajowych). Współautor projektu ustawy o podpisie elektronicznym.

W latach 1998-2008 reprezentował Polskę w Komitecie Bezpieczeństwa Teleinformatycznego NATO, następnie NATO Information Assurance Sub-Committee (SC/4). Współautor dyrektyw i zaleceń technicznych opracowanych przez grupy robocze Komitetu Bezpieczeństwa Teleinformatycznego NATO. W latach 2006-2008 zastępca dyrektora ds. systemów SIS i VIS Władzy Wdrażającej Programy Europejskie MSWiA, gdzie pełnił funkcję krajowego lidera projektów włączenia organów administracji publicznej do Systemu Informacyjnego Schengen (SIS1+, SIS II) i Systemu Informacji Wizowej (VIS). Absolwent Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, kierunek systemy informatyczne, specjalizacja: systemy operacyjne czasu rzeczywistego.

 

KrzysztofSzczypiorskiKrzysztof Szczypiorski

Krzysztof Szczypiorski jest profesorem Politechniki Warszawskiej (PW) zatrudnionym w Instytucie Telekomunikacji na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych (WEiTI). Jego zainteresowania naukowe obejmują: teorie obserwacji zmiany, bezpieczeństwo sieciowe, informatykę śledczą, biały wywiad oraz sieci bezprzewodowe.

Posiada tytuł magistra inżyniera telekomunikacji (1997, z wyróżnieniem) oraz stopnie: doktora nauk technicznych (2007, z wyróżnieniem) i doktora habilitowanego nauk technicznych (2012) w zakresie telekomunikacji uzyskane na WEiTI PW. W 2013 ukończył studia podyplomowe z psychologii motywacji w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jest także absolwentem Szkoły Biznesu im. Hassa na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, USA (2013).

Twórca i kierownik centrum szkoleniowego International Telecommunication Union Internet Training Centre (ITU-ITC – http://itu-itc.pl/) ustanowionego w 2003 roku. Kierownik grupy badawczej Network Security Group na PW (http://secgroup.pl/). Kierował projektami fundowanymi przez: Siły Zbrojne USA (w tym Armię USA i Siły Powietrzne USA), Unię Europejska (FP7), Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Fonds National de la Recherche (Luksemburg). Autor lub współautor ponad 180 publikacji, w tym ponad 130 artykułów, jednego patentu oraz ponad 50 referatów zaproszonych. Od ponad 20 lat pracuje jako niezależny konsultant w dziedzinie bezpieczeństwa sieciowego, telekomunikacji i informatyki, m.in. dla: Cisco, Hewlett-Packard, Kancelarii Sejmu RP, Ministerstwa Finansów, Oracle, Orange, Polkomtel, PwC, T-Mobile. Senior Member IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers).

 

Image result for mux3

Brak MUX3 w Gdańsku proszę o sugestie. - elektroda.pl

Elektroda.pl467 × 427Search by image
Brak MUX3 w Gdańsku proszę o sugestie.

Image result for mux3

 

Related image

 

Image result for mux3

CHAOS , totalny CHAOS.

19.12 21:57Kategoria: Polityka Odsłon: 1151 22 Komentuj

Moja rada dla prezesa TVP - minimum 4 mld zł odszkodowania od Emitela!

Stało się coś, co nie powinno się stać.

Rząd PO-PSL i kierujący nim D. Tusk oraz B. Komorowski dokonali zdrady stanu polegającej na doprowadzeniu do sprzedaży w obce ręce strategicznej ze względów bezpieczeństwa i obrony kraju w razie wojny spółki Emitel. Spółka ta była wcześniej częścią Telekomunikacji Polskiej a potem w maju 2002 roku została sprzedana w prywatne ręce. Dziś to własność kapitału zagranicznego. Jak podaje portal wpolityce.pl [1] spółka Emitel ze względu na posiadaną infrastrukturę telekomunikacyjną ma faktyczny monopol na przesyłanie sygnału radiowego i telewizyjnego na terenie Polski a profesor Jerzy Urbanowicz od dawna wskazuje na bardzo dziwną sytuację wokół tej spółki powstałą w marcu roku 2010 [2].

Jak dalej podaje portal wpolityce.pl spółka do roku 2009 znajdowała się na  liście firm o istotnym znaczeniu dla porządku publicznego lub bezpieczeństwa publicznego, którą sporządzała Rada Ministrów na podstawie ustawy z dnia 3 czerwca 2005 roku o szczególnych uprawnieniach Skarbu Państwa. Jednak za rządów Platformy Obywatelskiej (projekt ustawy rządu D. Tuska), 18 marca 2010 roku, Sejm uchylił tę ustawę przyjmując nową, z której usunięto zapisy dotyczące infrastruktury telekomunikacyjnej. Ś.p. prezydent Lech Kaczyński nie podpisał tej ustawy. Zrobił to - i to już 12 kwietnia 2010 roku (sic!) - Bronisław Komorowski, wykonujący wówczas obowiązki prezydenta RP, który poległ w Smoleńsku. Była to jedna z pierwszych decyzji Komorowskiego, wykonana w pierwszy jego roboczym dniu na tym stanowisku. Rok później, to jest 22 czerwca 2011 roku, Telekomunikacja Polska (przez spółkę zależną) sprzedała 100 procent udziałów w spółce TP Emitel Sp. z o.o. spółce EM Bidco sp. z o.o. (dawniej Kapri Investments sp. z o.o.), której prezesem był Christian Gaunt. To menedżer, który od lat 90. prowadził różne interesy w Kijowie i Moskwie. Następnym nabywcą Emitela (2013 rok) została amerykańska firma Alinda Capital Partners. Po drodze, dzięki decyzjom KRRiT, spółka Emitel została operatorem technicznym dla wszystkich ogólnopolskich stacji telewizyjnych nadających na multipleksie. W 2011 roku Telekomunikacja Polska SA sprzedała spółkę Emitel EM Bidco sp. z o.o. za 1miliard 725 milionów złotych. Dwa lata później, w 2013 rok, kolejny kupujący zapłacił za nią dużo więcej, czyli - wedle nieoficjalnych informacji - za 3-4 miliardy złotych.

Polecam przeczytanie artykułu profesora Jerzego Urbanowicza, bowiem w obszarze sprzedaży spółki Emitel - wedle mnie - dokonano zdrady stanu i zarówno D. Tusk jak i B. Komorowski oraz niektórzy ministrowie rządu PO-PSL (w tym skarbu) a także ówcześni prezesi TVP i TP winny stanąć oskarżeni przed Trybunałem Stanu.Profesor J. Urbanowicz napisał, że sławetna afera Rywina jest bardzo małą w porównaniu do afery Emitela.

Istnieje też prawdopodobieństwo, że sprzedaż tej spółki była możliwa dzięki standardowym za III RP korupcyjnym "wziątkom" w wysokości 5-10% kontraktu, tj. maksymalnie 170 mln złotych a także spowodowana została przez obce Polsce służby specjalne i jej polskich agentów, obojętnie jak nazywanych.

Spółka Emitel i jej właściciel spowodowały ostatnio zaprzestanie lub zakłócanie emisji Telewizji Publicznej. Stało się to w momencie, gdy totalni zdrajcy opozycyjni nieskutecznie próbowali doprowadzić do siłowego przesilenia rządowego i odsunięcia od władzy obecnego rządu, parlamentu i z pewnością prezydenta. Chyba tylko skrajny idiota może twierdzić, że taka sytuacja była techniczną awarią. Nigdy wcześniej się nie zdarzyła a tu mamy do czynienia tylko z kłopotami dotyczącymi jednego nadawcy, czyli TVP.

W związku z powyższym wzywam zarząd TVP o odszkodowawcze sądowe wystąpienie z pozwem wobec spółki Emitel opiewającym na sumę zakupu tej spółki wynoszącej około 3-4 mld. złotych. A nawet o większą sumę. Po wygraniu procesu - nawet przed organami międzynarodowymi - będzie można myśleć  o powrocie tej spółki w ręce polskie, choćby przez wykup za sumę odszkodowania.

Musimy wreszcie być suwerenem we własnym kraju a skorumpowanych i antypolskich zdrajców stanu odpowiednio osądzić!

[1] http://www.poznanskipis.pl/prof-jerzy-urbanowicz-demonta%C5%BC-bezpiecze%C5%84stwa-pa%C5%84stwa?page=0,1

[2] http://wpolityce.pl/media/320075-ujawniamy-kluczowym-rozgrywajacym-w-spolce-emitel-ktora-nie-nadaje-sygnal-tvp-jest-witold-grabos-czlowiek-bliski-sld-i-po

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

 
Do obserwowanychDo lubczasopismaRSS komentarzeZgłoś nadużycie
Sieci telekomunikacyjne "krwiobiegiem" państwa

Bestsellerowa seria "Resortowe dzieci" w pakiecie: Media, Służby, Polityka. Promocyjna cena!

 

Komentarze

 
 • @Autor

  się zgadzam
  trzeba tylko dobrze uzasadnić poniesioną stratę
  bo, że taka jest - to niewątpliwe

  czasami jak mi się śpieszy w sklepiku - bufecie na mojej ulicy kupuję kanapki
  dwa razy natrafiłem na 'zamknięte z powodu awarii'
  teraz jeśli muszę, idę do innego, tam już nawet nie sprawdzam
  ADAMKONRAD19.12 22:06
  23617259
 • @Autor

  jednak dobrze się stało, bo unaoczniło kolejne zagrożenie
  mam nadzieję, że zostanie rozwiązane

  pamiętam jak palił się Most Poniatowskiego
  i okazało się, że przestał działać kabel zapewniający łączność armii

  to straszne, że nasze bezpieczeństwo jest takie dziurawe
  ADAMKONRAD19.12 22:10
  23617259
 • @Autor TVPiS...

  minimum 4 mld zł odszkodowania od Emitela!

  Słusznie. Za chwilę nikt już nie będzie chciał się zadawać z takim partnerem.
  NERWICA EKLEZJOGENNA19.12 22:12
  73420612
 • @Autor

  i co w tym kraju jest jeszcze nasze?

  sieci komórkowe? --- nie zabardzi
  prasa --- :D
  telefony? ---- :D

  dobrze, że jeszcze policja nie jest wynajętą niemiecką firmą
  ADAMKONRAD19.12 22:15
  23617259
 • @NERWICA EKLEZJOGENNA

  =Za chwilę nikt już nie będzie chciał się zadawać z takim partnerem.=

  to chyba powtarzasz od roku wiele razy dziennie
  taki stały element śmiesznego światopoglądu
  ADAMKONRAD19.12 22:16
  23617259
 • @ADAMKONRAD

  "się zgadzam. Trzeba tylko dobrze uzasadnić poniesioną stratę bo, że taka jest - to niewątpliwe".

  Uzasadnienie poniesionej straty nie powinno być problemem. Jest wiele metod, przy tym można jeszcze wycenić zagrożenie państwa wynikające z niemożności informowania o zagrożeniach. Może to być suma hipotetyczna wskazująca na zagrożenie, które mogło powstać. Można też policzyć czas reklamowy wszystkich minut nie nadawania lub zakłócania wszystkich kanałów TVP przez Emitel. Do tego należałoby wskazać zagrożenie związane z komunikacja wojskową i służb specjalnych. Nawet hipotetyczne. Ponadto należy doliczyć utracone zyski z reklam, które były emitowane w tym czasie przez kanały TVP a w tej materii można wykorzystać też firmy Skarbu Państwa lub nawet prywatne, które mogą wystąpić o odszkodowanie od Emitela. Jest jeszcze ABW i BBN, które też mogą wycenić szkody. 

  Suma odszkodowania winna być taka, żeby Emitel oddał spółke za darmo Polsce mając orzeczenie np. o 4-5 mld zł odszkodowania. W zamian za rezygnację tegoż odszkodowania Polska winna przejąć Emitel a dodatkowo posadzić do więzienia Komorowskiego i Tuska oraz ówczesnego min istra skarbu (może i więcej). 

  Pozdrawiam
  KRZYSZTOFJAW19.12 22:36
  10134385
 • @ADAMKONRAD

  "jednak dobrze się stało, bo unaoczniło kolejne zagrożenie mam nadzieję, że zostanie rozwiązane"

  Rządy III RP a już PO-PSL doprowadziły do zagrożenia suwerenności i niepodległości Polski. Dziś jest czas na to aby ich osądzić zgodnie z przepisami o dradzie stanu. 

  Pozdrawiam
  KRZYSZTOFJAW19.12 22:37
  10134385
 • @Autor

  W zarządzie firmy Emitel sp. z o.o. z siedzibą na ul Wołoskiej 22 w Warszawie jest m.in pan Biederman Christopher Franz a w radzie nadzorczej m.in panowie : Prybutok Mark David, Tunney Ronan Patrick, Zyber Michael Jan a do towarzystwa w zarządzie mają dwóch Polaków: Kurczewskiego Tomasza i Staszaka Macieja Marcina. '
  Emitel Sp. z o.o, jest w całości własnością spółki Ice Lemon S.A.R.L z siedzibą w Luxemburgu 19 rue de Bitbourg. Jedno ze źródeł podaje, że została założona w 2013 r. i "he organization has 25 other locations" czyli "organizacja posiada 25 innych siedzib".  Oto fragment interpelacji nr 1552 w sprawie spółki Emitel do ministra skarbu z dnia 05 marca 2016 r.: "...Spółka EmiTel S.A. została formalnie wydzielona ze sprywatyzowanej TP S.A w 2002 r., a z uwagi na jej wagę dla gospodarki narodowej została ujęta w rozporządzeniu Rady Ministrów RP do ustawy o szczególnych uprawnieniach ministra skarbu jako spółka strategiczna Skarbu Państwa. Po uchyleniu Ustawy z dnia 3 czerwca 2005 r. o szczególnych uprawnieniach Skarbu Państwa oraz ich wykonywaniu w spółkach kapitałowych o istotnym znaczeniu dla porządku publicznego lub bezpieczeństwa publicznego rząd stracił nawet tak ułomną możliwość dbania o interes publiczny w zakresie dotyczącym działalności Spółki EmiTel jaką dawała ta ustawa.

  Jak wynika ze „Sprawozdania finansowego za okres rozpoczynający się 24 września 2013 r. i zakończony 31 grudnia 2014 r.” spółki EmiTel, podmiot ten ma poważne problemy finansowe, w rozumieniu technicznym jest wręcz bankrutem. Jak wynika z tego sprawozdania, poniesiona przez spółkę w tym okresie sprawozdawczym strata netto wynosi 271 milionów 211 tysięcy złotych, kapitał podstawowy wynosi 11,5 miliona złotych, a kapitał własny ogółem na dzień 31 grudnia 2014 r. wyniósł minus 260 milionów 35 tysięcy złotych. Jak wynika z tego samego sprawozdania, spółka nie jest też w stanie wykupić wcześniej wyemitowanych obligacji i zamiast spłacać odsetki emituje na spłatę tych odsetek kolejne wysoko oprocentowane obligacje (11,63% w skali roku). Na dzień 31 grudnia 2014 r. łączna wartość wyemitowanych przez spółkę obligacji wynosiła miliard 543 miliony 983 tysiące złotych. ..."
  Dalsze poszukiwania doprowadziły mnie do właściciela firmy Ice Lemon S.A.R.L - jest nią firma Suridam Holding SA z siedzibą w Luxembourg, Rue Alphonse Weicker 8b. Firma założona w 1994 r. Nr rejestru B47290

  Przyjemnej zabawy. Moim zdaniem należy natychmiast wszcząć śledztwo prokuratorskie a służby winny wejść do firmy i całą sieć naziemną przejąć od ręki. 
  https://mojepanstwo.pl/emitel-1
  http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=6032FDBB
  https://en.datocapital.com/lu/companies/Ice-Lemon-Sarl.html
  http://listings.findthecompany.com/l/258384720/Ice-Lemon-Sarl-in-Luxembourg-Luxembourg
  PINK PANTHER19.12 22:52
  1017950
 • @Autor

  Piękne by to było!!!
  JACK00:27
  02067
 • @PINK PANTHER 22.52

  Dochodzenie chyba bedzie bo Kurski zglosil to do ABWi chyba CBA
  ADA.XYZ01:06
  0216
 • @Autor

  a Niemcy nie mają takiego problemu

  media i nadawcy są w rękach niemieckich
  JESTEM109:47
  0409
 • @Autor

  To jest oczywiście skandaliczne. Typowe dla krajów kolonialnych. Cała ta historia z wcześniejszą o sprzedaży Telekomunikacji Polskiej nadaje się wręcz na szkoleniowy "kawałek" dla studentów politologii.Byłoby to seminarium z zachowania elit w krajach kolonialnych.
  Co do odszkodowanie to obawiam się, że to nie takie proste, a sam proces jest wieloletni. Tu musi wkroczyć ustawodawca. Polecam poniższy tekst i pozdrawiam.

  http://alamira.salon24.pl/734959,interesy-polski
  ALAMIRA11:08
  35453
 • @Autor

  podobnie zaprzedano Orange ogromną firmę polską - Telekomunikację, 
  Wszystkie dane, bazy adresowe, infrastrukturę, wszystko co dla Polaków latami było "tajne przez poufne" sprzedano zagranicznej (francuskiej) firmie z którą nie tylko ja mam jak najgorsze doświadczenia. 
  Ciekawe - czy gdy trzeba byłoby zawiadomić o czymś Ojczyznę - Polska ma prawo do łączy?

  Podobnie jak powinno się "naprawić" awarię z Emitelem - powiniśmy zrobić NATYCHMIAST porządek w innych strategicznych branżach.
   
  MKD11:10
  2191222
 • @Autor

  Przy takich przewałach z zasady odpala się działkę opozycji co zapewnia wieczną niekaralność. Może w tym przypadku uznali że to nie potrzebne. Poznamy to po rezultatach sprawy.
  CHLOR11:16
  02151
 • @Autor

  Czego te łotry nie sprzedały ?
  A własne matki ?
  I nie Trybunał Stanu tylko sąd za zdradę !
  NOO11:20
  022098
 • @PINK PANTHER

  Dziękuję za to uzupełnienie. Sprawa jest rozwojowa. 

  Pozdrawiam bardzo serdecznie i mam nadzieję, że pana informacja w postaci komentarza dotrze do wielu ludzi.
  KRZYSZTOFJAW14:12
  10134385
 • @PINK PANTHER

  Też tak uważam. Rolex ma rację i rząd Jej Królewskiej Mości w takich sprawach by się nie patyczkował. Obligacje bankruta ktoś jednak kupuje. To jest ślad finansowania tego podmiotu.
  Jak zwykle serdeczne dzięki za wspaniałą robotę
  Pozdrawiam
  TOMCIOB14:23
  584979
 • @wszyscy

  Tak jeszcze trochę podsumowująco. 

  Pomijając wpływ służb specjalnych wrogich Polsce (choć to w sumie system naczyń połączonych) tą transakcję należy rozpatrywać w skali drugiej pod względem "ważności" afery w III RP, po FOZZ.

  Znam osobiście - z racji kiedyś pełnienia wysokiej funkcji dyrektora finansowego w spółce Skarbu Państwa - mechanizmy myślenia i działania ludzi III RP. Dla większości z nich liczyła się tylko i wyłącznie kasa i byli zdolni brać łapówki za wszystko. M.in. to spowodowało, że przestałem być dyrektorem finansowym, bo skala korupcji mnie przeraziła i nie chciałem w tym uczestniczyć a ludzie III RP skutecznie mnie wyeliminowali jako człowieka, który nie dał się złamać i dostarczyć im "kwity" na siebie samego (łapówka, dziwki, narkotyki, itd).

  W przypadku Emitela odszkodowanie jest możliwe, a problemy finansowe tej firmy tylko mogą nam pomóc (zobacz poprzedni komentarz dotyczący kłopotów finansowych spółki).

  Uzasadnienie poniesionej straty nie powinno być problemem. Jest wiele metod, przy tym można jeszcze wycenić zagrożenie państwa wynikające z niemożności informowania o zagrożeniach. Może to być suma hipotetyczna wskazująca na zagrożenie, które mogło powstać. Można też policzyć czas reklamowy wszystkich minut nie nadawania lub zakłócania wszystkich kanałów TVP przez Emitel. Do tego należałoby wskazać zagrożenie związane z komunikacja wojskową i służb specjalnych. Nawet hipotetyczne. Ponadto należy doliczyć utracone zyski z reklam, które były emitowane w tym czasie przez kanały TVP a w tej materii można wykorzystać też firmy Skarbu Państwa lub nawet prywatne, które mogą wystąpić o odszkodowanie od Emitela. Jest jeszcze ABW i BBN, które też mogą wycenić szkody.

  Suma odszkodowania winna być taka, żeby Emitel oddał spółę za darmo Polsce mając orzeczenie np. o 4-5 mld zł odszkodowania. W zamian za rezygnację tegoż odszkodowania Polska winna przejąć Emitel a dodatkowo posadzić do więzienia Komorowskiego i Tuska oraz ówczesnego ministra skarbu (może i więcej).

  Ogólnie PO i stworzone przez ubecko-wsiowe, postkomunistyczne służby PRL i ich potomków hybrydy w postaci Nowoczesnej i KOD zdają sobie sprawę ze wszystkiego, co zrobili a PO w szczególności. Zdaje sobie sprawę nawet z tych rzeczy, które jeszcze nie wyszły na jaw. Jest też całe poprzednie niemal 20 lat III RP i tam też są rzezy, które w normalnym państwie już dawno byłyby załatwione wysokimi karami więzienia.

  Uważam zresztą, że ta świadomość opozycji dokonywania na Polsce zdrady popycha ich do radykalnych działań. Boją się już nie tylko o pieniądze, władzę ale o swoją wolność.

  A ta odpowiedzialność zaczyna się od L. Balcerowicza, T. Mazowieckiego, A. Michnika, J. K. Bieleckiego, J. Lewandowskiego, całej postkomuny z A. Kwaśniewskim na czele i dodatkowo całym WSI z M. Dukaczewskim.

  Powoli wychodzą na wierzch przekręty całej III RP i tego boją się ludzie, którzy podejmowali skrajnie niekorzystne decyzje wobec Polski.

  Sprawa Emitela jest tylko jedną, ale faktycznie to sprawa z "górnej półki" i komisja Śledcza, Trybunał Stanu, Sądy Powszechne są niezbędne. Powtórzę: być może ta afera Emitela jest największa największa po FOZZ.

  Pozdrawiam

  P.S.

  Jak śmiesznie wygląda i mówi B. Komorowski w odniesieniu do A. Dudy. To kilka długości różnicy we wszystkich wymiarach po obu stronach tych Panów, ze wskazaniem oczywiście na klasę Prezydenta A. Dudy. I my mieliśmy takiego B. Komorowskiego jako prezydenta. Toć to wstyd na cały świat. Jak musieli się z niego po cichu śmiać inni przywódcy. Koszmar. Zresztą Donaldino nie jest o wiele lepszy, z tym że cwańszy i trochę inteligentniejszy od Bronka i Wałęsy - Bolka.
  KRZYSZTOFJAW14:32
  10134385
 • prekursor

  http://tomciob.salon24.pl/740752,emitel-i-pierwsza-decyzja-p-o-prezydenta-komorowskiego
  BOSON15:04
  2588382
 • @PINK PANTHER

  Na dzień 31 grudnia 2014 r. łączna wartość wyemitowanych przez spółkę obligacji wynosiła miliard 543 miliony 983 tysiące złotych. ..."

  0,544 mld zł.... Chyba więcej.
  Na koniec 2014 r. zobowiązania długoterminowe (de facto dług spółki) wynosiły 3,35 mld zł. 

  Emitel szuka refinansowania długu?
  18 KWIETNIA 2016,
  http://www.telko.in/emitel-szuka-refinansowania-dlugu

  W 2014 r. Emitel miał 368 mln zł przychodów i 8,6 mln zł straty operacyjnej. Spółka nie podaje wysokości amortyzacji, ale biorąc pod uwagę jej potężne zasoby infrastrukturalne, należy podejrzewać, że wynik EBITDA [zysk operacyjny przedsiębiorstwa przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych zobowiązań oprocentowanych (kredytów, obligacji), podatków, amortyzacji wartości niematerialnych i prawnych oraz amortyzacji przyp. T] był na plusie. Wynik netto spółki – z powodu kosztów finansowych – był oczywiście mocno ujemny (– 271 mln zł).
  TORNADO15:51
  677288
 • @TORNADO 15:51

  I nasuwa się pytanie kto jest głównym wierzycielem spółki Emitel?
  TORNADO15:58
  677288
 • @Autor

  Sytuacja stała się tragiczna, gdy rząd premiera Jerzego Buzka w sposób skandaliczny sprzedał sieci bezpieczeństwa narodowego w TP S.A., z systemem obronnym kraju na czas wojny włącznie. Oddano wtedy Francuzom gratis inną spółkę strategiczną – Emitel, administrującą naziemną infrastrukturą radiowo-telewizyjną w naszym kraju. 

  Mało kto wie, ale o polskie sieci narodowe toczyła się walka aż do ostatniej Rady Ministrów 4 lipca 2000 r. w sprawie TP S.A. Eksperci rządowi nie mieli, niestety, wsparcia ze strony polskich służb UOP i WSI, chociaż służby te miały pełną wiedzę o sieciach narodowych.

  Przestrzegałem i nadal przestrzegam przed wyprzedażą ostatnich aktywów telekomunikacyjnych w Polsce. “Umowa o sprzedaży 35% udziałów w Telekomunikacji Polskiej S.A.” podpisana 25 lipca 2000 r. nie zawierała klauzuli zakazującej odsprzedaży spółki bez zgody państwa polskiego. Francuzi mogą ją odsprzedać komukolwiek zechcą, np. Łukoilowi czy Gazpromowi. Wszystko wskazuje na to, że już zaczęli sprzedawać swoje sieci na terenie Polski. W umowie z 25 lipca 2000 r. nawet nie wspomniano o Emitelu.

  2011-04-21
  prof. Jerzy Urbanowicz

  Całość na: http://www.bibula.com/?p=36721 
  TORNADO16:13
  677288

Zakorzeniony w historii Polski i Kresów Wschodnich. Przyjaciel ludzi, zwierząt i przyrody. Wiara i miłość do Boga i Człowieka. Autorytet Jan Paweł II

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie