Blog
Albatros ... z lotu ptaka
Albatros ... z lotu ptaka
Albatros ... z lotu ptaka Inżynier, fizyk doświadczalny,
65 obserwujących 1224 notki 1117052 odsłony
Albatros ... z lotu ptaka, 12 października 2017 r.

Nie ważne skąd wieje wiatr, ważne jak żagle postawisz - Kochajmy się

Nie ważne skąd wieje wiatr, trzeba wiedzieć jak ustawić żagle

Nieważne skąd wiatr wieje – Ważne jak żagle postawisz!


Zdjęcie użytkownika Grzegorz Raczak - Poseł na Sejm RP.

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Raczak - Poseł na Sejm RP.

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Raczak - Poseł na Sejm RP.

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Raczak - Poseł na Sejm RP.

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Raczak - Poseł na Sejm RP.

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Raczak - Poseł na Sejm RP.

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Raczak - Poseł na Sejm RP.


Panie Pośle, bardzo proszę o wnikliwe zainteresowanie się sprawą KARDIOLOGII W GDAŃSKU!!!JEST TO BARDZO DZIWNE I PODEJRZANE DZIAŁANIE KILKU OSÓB , KTÓRE DZIAŁAJĄ W JAKIŚ NIEZROZUMIAŁY SPOSÓB, KTÓRY DOPROWADZI DO WIELU ZGONÓW Z POWODU BRAKU DOSTĘPU DO KARDIOLOGII INWAZYJNEJ!!!! POZWOLI PAN, ŻE UMIESZCZĘ TUTAJ KOMENTARZE JAKIE NAPISAŁAM U POSŁA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI Raczaka , a jednocześnie dyrektora oddziału kardiologii w Akademickim szpitalu w Gdańsku GUM. Niestety pan Raczak miał również swój udział w NIE PRZYJĘCIU DO SIECI Gdańskiego Centrum Sercowo Naczyniowego co de facto równa się z likwidacją tego szpitala, który na poziomie 30% zabezpieczał procedury leczenia choroby wieńcowej (inwazyjnie) , z oddziałami z 40-ma łóżami szpitalnymi oraz 3 stołami operacyjnymi !!!!!W Wejherowie dopiero powstaje nowy szpital kardiologiczny ( pani prezes pomorskiego NFZu kłamie mówiąc, że już istnieje), który nigdy nie doścignie tego w Gdańskim Centrum SercowoNaczyniowym ze względu na sprzęt oraz wyszkoloną kadrę . Nie mówiąc już o tym, że w Wejherowie powstaje oddział z 14-oma (tylko!!!) łóżkami. A więc likwiduje się coś co świetnie prosperuje, utworzone jest za 800 000 zł staraniem Polonii amerykańskiej ( kto będzie inwestował w przyszłości w takie przedsięwzięcia, skoro w taki sposób traktuje się wspaniałe inicjatywy!!!), a ładuje pieniądze w coś co dopiero ma powstać i w okrojonej formie!!!.Niechże powstaje ośrodek w Wejherowie bo ośrodków kardiologicznych jest i tak za mało ( skoro tylu ludzi umiera na zawał) ale jak można popierać takie marnotrawstwo, że zamyka się szpital w Gdańsku, stworzony takim staraniem ludzi dobrej woli!!! Co ma się stać ze sprzętem nieprzeciętej wartości dwa płucoserca, sprzęt do angioplastyki, kompleksowa aparatura medyczna do wyposażenia sal operacyjnych... TO JEST PO PROSTU SKANDAL!!! w TEN SPOSÓB STWORZY SIĘ SYTUACJĘ, ŻE W GDAŃSKU NA 500 000 MIESZKAŃCÓW (+ przyjesdni praktycznie przez cały rok) będzie T Y L K O 1 szpital (GU M) z kardiologią inwazyjną , który w zadnym wypadku nie zaspokoi potrzeb takiej aglomeracji . Już w 2015 r profesor Raczak o tym mówił wskazując jaką ma trudną sytuację w GUM, że po 7 łóżek ma na korytarzu i nie może sobie poradzić! CO WIĘC TERAZ SIĘ ZMIENIŁO?????? punkt widzenia zależy os punktu siedzenia??? czyżby teraz chodziło o to aby środki finansowe płynęły jedynie do GUM, a GCSN stanowiło tu niepotrzebną konkurencję??? Przecież brak tego szpitala świetnie wyposażonego z 40-oma łóżkami będzie inicjował wiele niepotrzebnych zgonów, czego wraża opozycja na pewno nie omieszka wykorzystać!!! JUŻ SOBIE WYOBRAŻAM JAKĄ BĘDĄ MIELI POŻYWKĘ KIEDY STATYSTYKA OKAŻE SIĘ NIEUBŁAGANA!!!!zROBIĄ Z TEGO AFERĘ PiSu, bo oprócz 800 000 pieniędzy państwowych włożonych w ten szpital państwo polskie włożyło w niego 500 000!!!!


Zdjęcie użytkownika Grzegorz Raczak - Poseł na Sejm RP.


Uczestniczyłem w składaniu wieńców pod pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej, w 75-tą rocznicę przekształcenia ZWZ w AK. Obecni Starzy Kombatanci i m.in.młodzież z grupy rekonstrukcyjnej. Patrzyłem na pobrużdżone twarze weteranów i na te dzieci poubierane w panterki, hełmy, z replikami karabinów maszynowych u boku. Tak to musiało wyglądać. Bardzo młodzi ludzie, często dzieci, poświęcali życie dla ojczyzny. Ci co przeżyli przechowują ciągle świeże wspomnienia mimo upływu 3/4 wieku.
Odczułem trudne do wytłumaczenia wzruszenie.


https://www.facebook.com/GrzegorzRaczak/

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Raczak - Poseł na Sejm RP.


Zdjęcie użytkownika Grzegorz Raczak - Poseł na Sejm RP.

https://gumed.edu.pl/42149.html


Dofinansowanie dla Centrum Sportu GUMed

28.09.2017

Centrum_Sportu_GUMed.jpg

Ministerstwo Sportu i Turystyki zaplanowało dofinansowanie na budowę nowoczesnego Centrum Sportu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W latach 2017-2018 Uczelnia otrzyma na ten cel łącznie 7 200 000 zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Partnerem strategicznym inwestycji szacowanej na blisko 19 000 000 zł jest Pomorski Związek Piłki Nożnej. Uzyskanie ministerialnego wsparcia było możliwe dzięki staraniom prof. Grzegorza Raczaka, posła na Sejm RP.

Centrum Sportu GUMed powstanie na działce przy ul. Dębowej 21 w Gdańsku. W ramach inwestycji przewidziano: kompleksową realizację budynku hali sportowej wraz z budową parkingu podziemnego, infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Prace budowlane rozpoczęły się 18 lipca br., planowany termin zakończenia to 31 lipca 2018 r. Twórcami projektu jest pracownia Archimedia z Poznania, a wykonawcą gdańska firma Przembud SA.

W budynku znajdować się będą m.in.: arena sportowa o powierzchni 1100 m2 z boiskami do futsalu, piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki oraz sale ćwiczeń do aerobiku, squasha, wschodnich sztuk walki i zapasów. W obiekcie zaprojektowano także: trybunę na 748 miejsc, 2 zespoły szatniowo-sanitarne dla mężczyzn i kobiet, w tym również dla osób niepełnosprawnych, garaż podziemny na 103 miejsca postojowe i stojaki na 22 rowery.


Grzegorz Raczak - oświadczenie z 22 czerwca 2017 r.


Grzegorz Raczak - oświadczenie z 22 czerwca 2017 r. 44. posiedzenie Sejmu RP


Brak pana posła w Pracach Komisji Eksperckiej


http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje_arch.xsp#EC5A161527C730EBC12581AE00458CBB

Parlamentarny Zespół ds. zdrowia publicznego

sala nr 307, bud. B

Wyzwania w leczeniu niewydolności serca. Koszty vs oszczędności dla gospodarki państwa. Spotkanie z udziałem ekspertów.


Krótkie wystąpienie pana posła na posiedzeniu Komisji Zdrowia


Komisja Zdrowia (ZDR)

sala im. Bronisława Geremka (nr 14, bud. G)

"Informacja Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła oraz p.o. Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzeja Jacyny na temat działań, jakie zamierzają podjąć w sprawie zabezpieczenia dostępności do świadczeń z zakresu kardiologii po wejściu w życie ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, jak również w sprawie zmiany wycen tych świadczeń".

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje_arch.xsp?rok=2017&month=10&page=2#C53BB0B2E949FC72C12581B000270591


NORDIC WOLKING TO JEST TO
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Zakorzeniony w historii Polski i Kresów Wschodnich. Przyjaciel ludzi, zwierząt i przyrody. Wiara i miłość do Boga i Człowieka. Autorytet Jan Paweł II

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Albatros ... z lotu ptaka ...
  • @Edward Zawadzki  http://www.polska1918-89.pl/pdf/towarzysz-na-plazy,1378.pdf...
  • @Edward Zawadzki  Najtragiczniejszy jest wątek polski. Postać generał Elżbiety Zawackiej...

Tematy w dziale