Czas ucieka wieczność czeka
Czas ucieka wieczność czeka
Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka
102
BLOG

Pożegnania Mistrza - Charles Aznavur

Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 0

Czas się dla Niego zatrzymał

Charles Aznavour odszedł do wieczności.

Kto pamięta Go i jego wielki przebój Isabelle.

Mieliśmy 30 lat, później 40, potem uroczyste 50

On dożył 94 lat tak jak mój Ksiądz Władysław Pieńkoś, rowieśnik mojej Matki Wiktorii.
Ludzie z Kresów i Armenii.

Kto był we Lwowie . Polskim Lwowie skąd pochodził ksiądz Pieńkoś. Tam jest katedra i krucyfiks Chrystusa z czarnego dębu.

Katedra we Lwowie, Ukraina

image

Krucyfiks Katedra Ormiańska we Lwowie

Czas się dla nich zatrzymał

image

image

Katedra Ormiańska, katedra Ormiańska pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – jeden z najstarszych i najcenniejszych zabytkowych kościołów Lwowa, ufundowana przez Ormian w II połowie XIV wieku, będąca niemal od początku ośrodkiem biskupstwa ormiańskiego. Wikipedia


Architekt: Doring

image

Francuzi o Nim zapomnieli. Zapomnieli o Turkach i pierwszym Holokauście.



Dobrze, że uczcili Aznavoura.

https://www.youtube.com/watch?v=onNQXGt8JuM

Muzyka w tym filmie

Więcej informacji

Utwór

Et Pourtant (Live From Au Palais Des Congrès,France/2000)

Wykonawca

Charles Aznavour

Album

Live au Palais des Congrès 2000

Autorzy

Georges Garvarentz, Charles Aznavour


Żegnaj Mistrzu.

https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/news-charles-aznavour-nie-zyje-francja-pozegnala-legendarnego-muz,nId,2641024

Charles Aznavour nie żyje. Francja pożegnała legendarnego muzyka

Czytaj więcej na https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/news-charles-aznavour-nie-zyje-francja-pozegnala-legendarnego-muz,nId,2641024#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Narodowy hołd dla piosenkarza Charlesa Aznavoura odbył się w piątek (5 października) w Hotel des Invalides, w samym sercu Paryża, w obecności prezydenta Francji Emmanuela Macrona i jego małżonki. Kto jeszcze wziął udział w uroczystości pogrzebowej artysty?

Narodowy hołd dla piosenkarza Charlesa Aznavoura odbył się w piątek (5 października) w Hotel des Invalides, w samym sercu Paryża, w obecności prezydenta Francji Emmanuela Macrona i jego małżonki. Kto jeszcze wziął udział w uroczystości pogrzebowej artysty?

Francja pożegnała legendarnego muzyka /ERIC FEFERBERG/AFP /East News

"Głęboko francuski, przywiązany do swoich ormiańskich korzeni, uznany na całym świecie, Charles Aznavour będzie towarzyszył radościom i smutkom trzech pokoleń. Jego arcydzieła i jego unikalny wpływ na ludzi przetrwają przez długi czas" - napisał na Twitterze francuski prezydent Emmanuel Macron.


Francuski legendarny piosenkarz, kompozytor i aktor pochodzenia ormiańskiego zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek (30 września/1 października) w wieku 94 lat w swoim domu w Prowansji.

W uroczystej ceremonii pogrzebowej artysty, która odbyła się w piątek (5 października) udział wzięli jego rodzina, przyjaciele oraz tłum fanów. Pożegnali go także m.in. prezydent Francji Emmanuel Macron z żoną Brigitte, były prezydent Nicolas Sarkozy z żoną Carlą Bruni, Marine Le Pen, premier Armenii Nikol Paszinian, Jean-Paul Belmondo, Mireille Mathieu.

"Jego utwory nigdy nie były jednymi z tych letnich piosenek, których się zapomina. One dla milionów były balsamem, lekarstwem, pocieszeniem" - mówił przemawiający podczas pogrzebu Macron.

Aznavour, a właściwie Szahnur Warenag Aznawurian, urodził się 22 maja 1924 roku w Paryżu w rodzinie ormiańskich imigrantów. Wykonywał głównie piosenki literackie, również do własnych słów i muzyki. Napisał ponad tysiąc piosenek, a jego albumy sprzedały się - według różnych szacunków - w 150-200 mln egzemplarzy. W przeprowadzonej w 1999 roku internetowej ankiecie amerykańskiej telewizji CNN i tygodnika "Time" Aznavour został uznany za największego estradowego artystę XX wieku.

Karierę rozpoczął w latach 40. Jego największe przeboje to m.in.: "La Boheme", "Isabelle", "Hier Encore", "She", "Les Comediens" i "For me formidable". Współpracował też z takimi artystami jak: Edith Piaf, Fred Astaire, Frank Sinatra, Andrea Bocelli, Bing Crosby, Ray Charles, Bob Dylan.

Nie żyje Charles Aznavour. Francuski piosenkarz miał 94 lata (FR M6/x-news)

"Charles Aznavour był absolutnym artystą! Piosenkarz, kompozytor piosenek także do filmów. To był również świetny aktor, który pisał scenariusze i dialogi. Jego kariera w kinie była godna podziwu" - powiedział prezes Akademii Sztuki i Techniki Kina, Alain Terzian, w specjalnym oświadczeniu.

Ogłosił on, że przyszłoroczna gala Cezarów poświęcona będzie właśnie Aznavourowi, który zagrał w sześćdziesięciu filmach.

Widzowie zapamiętali jego role w "Strzelajcie do pianisty" Franois Truffaut, "Testament Orfeusza" Jeana Cocteau, "Taksówką do Tobruku" Denysa de la Patelliere, "Blaszanym bębenku" Volkera Schloendorffa i "Ararat" Atoma Egoyana.

W 2017 roku gwiazda z nazwiskiem Aynavoura umieszczona została w słynnej hollywoodzkiej Alei Sław.

"Emmenez-moi" Charles AZNAVOUR


Oprócz bycia piosenkarzem, autorem tekstów, dyplomatą (od 2009 r. był ambasadorem Armenii w Szwajcarii i delegatem ONZ w Genewie), działaczem społecznym, Aznavour był również twórcą fundacji "Aznavour dla Armenii", w której udało mu się zebrać miliony dolarów na pomoc krajowi swoich przodków.

W anglojęzycznym świecie odniósł wielki sukces utworem "She", który był numerem jeden w Wielkiej Brytanii, wykorzystanym m.in. w kinowym przeboju "Notting Hill".

She - Charles Aznavour (Notting Hill).avi


W latach 50. jego piosenka "Apres L'Amour" była zakazana jako zbyt dosłownie wyrażająca "błogość po akcie seksualnym". W 1972 r. napisał utwór "What Makes A Man", który poruszał temat homoseksualizmu. Wielu uważało, że to nagranie zrujnuje jego karierę, że będzie to jego artystyczny koniec. Tak się jednak nie stało, utwór stał się hymnem dla środowisk homoseksualnych i został nagrany przez m.in. Marca Almonda i Lizę Minelli.

Apres l'amour Charles Aznavour, TARATATA

Czytaj więcej na https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/news-charles-aznavour-nie-zyje-francja-pozegnala-legendarnego-muz,nId,2641024#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


Zobacz galerię zdjęć:

Zegar - czas to wartość
Zegar - czas to wartość Czas nie bierzmy go "bokiem"

Zakorzeniony w historii Polski i Kresów Wschodnich. Przyjaciel ludzi, zwierząt i przyrody. Wiara i miłość do Boga i Człowieka. Autorytet Jan Paweł II

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura