Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
66 obserwujących
1418 notek
1223k odsłony
159 odsłon

Czy Kościół i Państwo się obroni ?

PARAFIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO W GDAŃSKU Figura Matki Bożej GWIAZDY MORZA z Dzieciątkiem Jezus (szkło barwne)
PARAFIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO W GDAŃSKU Figura Matki Bożej GWIAZDY MORZA z Dzieciątkiem Jezus (szkło barwne)
Wykop Skomentuj

NIE BĘDZIESZ DWÓM PANOM SŁUŻYŁ BOGU I MAMONIE!

Parafia NMP Gdańsk

http://nmp.pl/

PARAFIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

KRÓLOWEJ RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO

W GDAŃSKU

nmp.pl

"Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny (…), zdolne osądzić pragnienia i myśli serca". Hbr 4,12

http://nmp.pl/kosciol-i-historia/

http://nmp.pl/budowa-kosciola-zdjecia-archiwalne/

image

image


Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Tysiąclecia w Gdańsku w Kościele MBNP na Przymorzu.

image

Dzielne Matki Polki - jestem kobieta pracująca i w biurze, szkole i na budowiekościoła MBNP

image

Mój Teść śp. Jan przy pracach zbrojeniowych - ten z berecikiem z "antenką"

image

Kościół rośnie

image

Księża 

image

Rośnie wieża Kościoła MBNP

image

Budowa Kościoła p.w. Matki Bożej Różańcowej Na Przymorzu - Sypialnia Gdańska w latach 1966-1969, wielkie osiedle Stoczniowców Stoczni Gdańskiej - to z tego Osiedla m.inn. pochodziły Ofiary Grudnia 1970 prowokacja przeciw Wladyslawowi Gomułce I Sekretarzowi PZPR -  Puławian i osobiście ministra Czyrka: o podwyżce przed Świętami Bożego Narodzenia 1969 cen żywnosi wędlin o blisko 30% i obniżce cen odbiorników radiowych, telewizorów i maszyn do szycia

DEKLARACJA O STOWARZYSZENIACH MASOŃSKICH

QUAESITUM EST(*)

Zwrócono się z zapytaniem, czy uległa zmianie opinia Kościoła w sprawie stowarzyszeń masońskich, ponieważ w nowym Kodeksie Prawa Kanonicznego (w przeciwieństwie do poprzedniego) zagadnienie nie zostało wprost poruszone.

Święta Kongregacja Nauki Wiary może odpowiedzieć, że taka okoliczność jest podyktowana kryterium redakcyjnym, co dotyczy także innych stowarzyszeń podobnie nie wspomnianych, ujmowanych w szerszych kategoriach.

Pozostaje jednak niezmieniony negatywna opinia Kościoła w sprawie stowarzyszeń masońskich, ponieważ ich zasady zawsze były uważane za niezgodne z nauką Kościoła i dlatego przynależność do nich pozostaje zakazana. Wierni, którzy należą do stowarzyszeń masońskich, są w stanie grzechu ciężkiego i nie mogą przystępować do Komunii Świętej.

Nie należy do lokalnego autorytetu eklezjalnego wypowiadanie się o naturze stowarzyszeń masońskich sądem, który implikowałby uchylenie tego, co wyżej ustalono, i to, co jest zawarte w Deklaracji Świętej Kongregacji Nauki Wiary z dnia 17 lutego 1981 r. (AAS 73 [1981] 240-241).

W czasie audiencji, udzielonej niżej podpisanemu Kardynałowi Prefektowi, Jego Świątobliwość Jan Paweł II zatwierdził niniejszą Deklarację, uchwaloną na zebraniu plenarnym Kongregacji i nakazał jej opublikowanie.

Rzym, w siedzibie Świętej Kongregacji Nauki Wiary, 26 listopada 1983 r.

JOSEPH Kard. RATZINGER

Prefekt

+ JÉRÔME HAMER OP

Abp tyt. Loreny

Sekretarz

* AAS 76 (1984) 300.

Należy zwrócić się do Marszałka Sejmu i Senatu RP czy Dekret Prezydenta RP Ignacego Mościckiego został mocą Sejmu i Senatu prawnie uchylony i nie jest prawem stanowionym w Rzeczypospolitej Polskiej. Dla poszanowania PRAWA. III RP odwołuje się do II RP w zakresie

http://www.bibula.com/?p=71616

22.XI.1938 Ignacy Mościcki dekretem zdelegalizował, a 9.IX.2007 Lech Kaczyński przywrócił działalność masońskiej B’nai B’rith – Loża Polin

Aktualizacja: 2013-11-23 6:29 pm

Dekret który w trybie natychmiastowym wyjmował spod prawa wszystkie stowarzyszenia masońskie na terenie kraju. Składał się on z sześciu artykułów, które mówiły m. in. o karze więzienia i grzywny za tworzenie, działalność, wspieranie oraz sympatyzowanie z lożami oraz przekazaniu majątku zlikwidowanych stowarzyszeń na cele dobroczynne.

Działalność B’nai B’rith w Polsce przerwał dekret Prezydenta Rzeczypospolitej Mościckiego z 22 listopada 1938 roku, rozwiązujący antypolskie organizacje masońskie w Polsce.

http://wolnomularstwo.info.pl/index.php/publicystyka/item/504-wywiad-z-czcigodnym-mistrzem-lozy-gwiazda-morza

image

Wywiad z Czcigodnym Mistrzem Loży Gwiazda Morza

Mar 02, 2017 3 komentarzy

Drogi Bracie, powiedz proszę kilka słów o sobie, jaka była twoja masońska droga?

Do Wolnomularstwa zostałem przyjęty w dniu 06.10.2012 r. Zostałem wówczas Uczniem w L:. Galileusz na Wsch:. Bydgoszczy (WWP). W dniu 14.09.2014 r. uzyskałem stopień Mistrza. Podczas kilkuletniej pracy w Loży Galileusz pełniłem m.in. funkcje Mistrza Ceremonii, Skarbnika i 1-go Dozorcy. W dniu 19.11.2015 r. przeszedłem do Loży Nadzieja, w której to pełniłem m.in. funkcję 2-go Dozorcy. Obecnie pracuję w S:. i D:. Loży Gwiazda Morza, której członkowie, w styczniu tego roku, zaufali mi i powierzyli stanowisko Czcigodnego Mistrza.

Podobno jest was zaledwie kilkoro i podobno z Trójmiasta jest zdecydowana mniejszość – czy to prawda? Czy w tym kontekście loża może pracować?

Loża Gwiazda Morza została powołana 31 października 2016 roku przez dziesięciu regularnych Mistrzów, wśród których większość stanowili Bracia z Warszawy. W związku z tym większość naszych spotkań odbywała się i nadal odbywa w stolicy, co w dobie rozwoju transportu masowego nie jest też jakimś wielkim utrudnieniem. Na uwagę zasługuje jednak fakt, iż nasz warsztat wzbogacił się ostatnio o kilku Uczniów, którzy mieszkają w Trójmieście. Dlatego też sądzę, że z czasem coraz więcej naszych spotkań będzie organizowanych w Gdańsku, w którym posiadamy już odpowiednio przystosowany lokal.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo