0 obserwujących
1 notka
110 odsłon
90 odsłon

Rekolekcje księdza Aleksandra Woźnego

Ks. Aleksander Woźny
Ks. Aleksander Woźny
Wykop Skomentuj1

Kim był ksiądz Aleksander Woźny? Kto nie zna ten niezwykłej postaci, powinien jak najszybciej nadrobić zaległości. Urodził się w 1910 roku w Uzarzewie pod Poznaniem. To właśnie w Poznaniu spędził większość życia, jako proboszcz parafii św. Jana Kantego. 

Życie księdza nie było usłane różami. Podczas drugiej wojny światowej był więziony przez kilka lat w obozach koncentracyjnych, po wojnie natomiast spędził blisko rok w więzieniu komunistycznym z powodu działalności duszpasterskiej. Mimo tego, na zawsze pozostał wierny Kościołowi i z zaangażowaniem głosił swoją wiarę.

Znany był z wartościowych rekolekcji, na których poruszał ważne tematy związane z religią oraz człowieczeństwem. Najbardziej zasłynął jednak jako wyjątkowo zaangażowany spowiedniki, spędzający w konfesjonale wiele godzin każdego dnia. Ludzie przyjeżdżali do niego z całej Polski, aby tylko się wyspowiadać!

Przez całe życie poświęcał się religii oraz Kościołowi. Zmarł w 1983 roku, niemalże do śmierci pełniąc ofiarną służbę Bogu.

26 stycznia 2014 roku ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański, za zgodą Stolicy Apostolskiej rozpoczął proces beatyfikacyjno-kanonizacyjny, który został pomyślnie ukończony na szczeblu diecezjalnym 23 maja 2015 roku. Akta procesowe zostały przekazane do watykańskiej Kongregacji ds. Świętych.

Ludzie którzy znali księdza Aleksandra Woźnego, chwalą jego pokorę oraz dobro, którym kierował się w życiu. Jego wiedza, przekonania oraz mądrość zachowały się w formie licznych publikacji oraz nagrań z rekolekcji, które głosił przez wiele lat.

Ksiądz Aleksander Woźny podczas swoich rekolekcji poruszał wiele tematów niezwykle istotnych dla ludzi wierzących. Niejednokrotnie tłumaczył, jak należy służyć Bogu i rozmawiać z nim, a także jakimi wartościami kierować się powinni ludzie głębokiej wiary.

Posłuchaj rekolekcji Ks. Aleksandra Woźnego

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo