93 obserwujących
449 notek
595k odsłon
595 odsłon

Rocznica pierwszego transportu więźniów do obozu koncentracyjnego "Auschwitz"

Wykop Skomentuj31

Dziś 14 czerwca upłynęła 78 rocznica pierwszego transportu więźniów do niemieckiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.

Niemcy z SS i Gestapo jak i Sowieci z NKWD wiele się nawzajem od siebie nauczyli po 17 wrzesnia 1939. Regularne spotkania aktywistow NKWD z ich odpowiednikami z SS i Gestapo od września 1939 do lata 1940 głównie w willach Telimena i Pan Tadeusz w Zakopanem, w Krakowie i w Puszczy Białowieskiej w celu racjonalnego zabijania Polków dały rezultat.

Niemcy nauczyli NKWD dokonywania starannej selekcji wrogów ustroju spośród Polaków i nadawania priorytetu w zabijaniu oficerów, nacjonalistów, harcerzy, profesorów uniwersyteckich, nauczycieli, działaczy kaszubskich, polskich socjalistów i duchownych.  NKWD wykorzystało tę naukę między innymi w Katyniu,  a Sowieci nauczyli Niemców wykorzystywania uwięzionych w obozach koncentracyjnych do pracy na rzecz narodowych socjalistów i wspierających ich przemysłowców. Do takiej pracy i do eksperymentów na ich cialach  więźniowie przed śmiercią zdolni byli średnio przez trzy miesiące. Więźniowie w "Auschwitz" byli wykorzystywani jako bezpłatna silą robocza dla niemieckiego przemysłu chemicznego i faraceutycznego IG Faben, Bayer, BASF i dla rozwoju niemieckiej medycyny cywilnej i wojskowej.


W zeszłym roku polski rząd doniośle uświęcili tę rocznię w Oświęcimiu, co spotkało się z atakiem nienawiści wobec Polaków.
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/premier-beata-szydlo-przemawiala-w-auschwitz,748922.html


Dziś z zadziwieniem zobaczyłem, że premier Mateusz Morawiecki zamiast tę rocznicę obchodzić godnie w Oświecimiu zorganizował ją na Pawiaku.!
Wykop Skomentuj31
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura