Lodowcowe Pole
Nie czyńcie Prawdy groźną i złowrogą, Ani jej strójcie w hełmy i pancerze, Niech nie przeraża jej postać nikogo
67 obserwujących
451 notek
1089k odsłon
3440 odsłon

Pogarda

Wykop Skomentuj105


Gardzę taką opinią – odpowiedział na krytykę ks Isakowiczowi – Zaleskiemu  biskup Mering. Mering znany z archiwum IPN jako TW „Lucjan” dawniej nie gardził alkoholem, który był dodatkowym wynagrodzeniem, jakie otrzymywał od oficerów prowadzących z SB.

Trudno mi sobie wyobrazić jak upadłym trzeba być człowiekiem, aby zdradzać Kościół za butelczynę koniaku… Ale dla Meringa było to na porządku dziennym.

Dziś Mering wydaje się pogrążać w narastającym szaleństwie, skoro próbuje dyscyplinować innych a nawet dyscyplinować arcybiskupa, jak to stało się w przypadku Arcybiskupa Jana Pawła Lengi. A może to nie szaleństwo, ale poczucie bezkarności nakazuje Meringowi takie zachowania?

Odpowiedź Ks Isakowiczowi – Zaleskiemu zdaje się potwierdzać hipotezę bezkarności i buty. Ktoś, kto nie gardził tanim zagranicznym alkoholem otrzymywanym za zdradę, gardzi opinią szlachetnych ludzi. I to zdaje się być przedsmakiem mroków piekielnych.

To szokujące i głęboko demoralizujące zachowania Meringa – trudno mi tytułować kogoś biskupem, kto był tajnym funkcjonariusze SB – pogłębią jedynie kryzys zaufania, jaki zaczyna doskwierać KK w Polsce. Kościół być może zakłada, że oprze swoją potęgę na fanatykach odrzucających każde informacje o bagnie i diabolicznym wręcz źle, jakie zagnieździło się od dawna w szeregach jego kapłanów, a szczególnie wysokich jego przedstawicieli.

To bardzo zwodnicza nadzieja i wydaje się, że potrzebne są naprawdę ekstremalnie głębokie działania uzdrawiające Polski Kościół.


Posłuchajcie tego szokującego wywiadu.Wykop Skomentuj105
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo