Lodowcowe Pole
Nie czyńcie Prawdy groźną i złowrogą, Ani jej strójcie w hełmy i pancerze, Niech nie przeraża jej postać nikogo
67 obserwujących
451 notek
1089k odsłon
3200 odsłon

Podpalona katedra. Podpalona kultura

Wykop Skomentuj167


Dramat kolejnej katedry we Francji jest dramatem całej społeczności chrześcijańskiej. Bezradna i groteskowo rządzona Francja, poświęca swoją kolejną swoją świątynię. Gadający w Brukseli o solidarności i praworządności prezydent tego kraju, wdaje się żałosnym chłoptasiem bredzącym o wartościach, których nigdy mu niedane było poznać i zrozumieć. Nie on ma poczucia solidarności z własnymi obywatelami, nie ma poczucia sprawiedliwości wobec sprawców czynów kryminalnych coraz bardziej bezkarnych – co ostatnio w brutalny i szczery sposób przypomniała mu słynna Brigid Bardot.

Nie ma już wątpliwości, że katedra została podpalona.

Pożar wybuchł jednocześnie w trzech miejscach, co wyklucza przypadek. Poinformował o tym prokurator Nantes Pierre Sennes, oświadczając, że otwiera postępowanie w sprawie celowego podpalenia.

Płonące i profanowane świątynie Francji zdają się wołać o pomstę do Nieba.

To, że płoną jest wynikiem niszczenia naszych korzeni. Ostatnio akcja ta przybrała na sile na terenie całej Europy i nie oszczędzono nawet słynnej Syrenki w Kopenhadze, wymalowując na niej napis „Rasistowska ryba” i oklejając ją nalepkami lewackich ekstremistów.

W katedrze spłonął całkowicie prospekt organowy wraz z instrumentem, a także naruszona została statyka empory zachodniej. Katedry francuskie ze względu na zastosowanie w ich konstrukcji żelaznych elementów – już podczas budowy montowano je, jako wieńce spinające mury szczytowe i mury w miejscach węzłowych – są bardzo trudne w konserwacji szczególnie po pożarach. Każdy pożar jest dla kamienia trudnym sprawdzianem, jeszcze gorzej zachowuje się zaprawa murarska, z kolei żelazo w temperaturze już 400 stopni zaczyna tracić wytrzymałość.

Obecny czas sprzyja ekstremistom, zarówno lewicowym jak i religijnym. Ludzie, którzy doprowadzili do tej sytuacji zostaną surowo osądzeni przez historię, na równi z największymi zbrodniarzami.

Tylko czy w przyszłości jeszcze będziemy mieć historię?

Tu spotykają się interesy lewicowych terrorystów, czerpiących inspiracje z maoistowskich źródeł z interesami islamskiej religijnej ekstremy. Jedni i drudzy chcieliby wymazać historię. Wszak to ona jest „biblioteką” naszej kultury i tożsamości.

ps. dzięki blogerowi Tedsowi z Kanady prezentuję Wam te dwa smutne linki pokazujące, że skala pogardy dla chrześcijan osiąga na całym świecie niepokojące rozmiary. 

https://www.foxnews.com/us/church-fire-florida-california-statue-burned-police-investigation

Tu będziecie pod wrażeniem skali zagubienia:

https://www.foxnews.com/media/shaun-king-jesus-christ-statues-white-supremacy

Wykop Skomentuj167
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo