Blog
Lodowcowe Pole
Alpejski
48 obserwujących 355 notek 694755 odsłon
Alpejski, 30 listopada 2018 r.

Twarde lądowanie Kanclerz Merkel

2349 68 0 A A A


Kanclerz Merkel nie doleciała na czas na szczyt G20.

W rządowym Airbusie A340 „Konrad Adenauer” doszło do serii awarii elektroniki pokładowej, pozbawiających maszynę całkowicie łączności z ziemią. Po zrzuceniu części paliwa samolot zawrócił znad Morza Północnego i lądował awaryjnie na lotnisku Bonn – Kolonia. Świadkowie twierdzą, że lądownie było twarde, bo w zbiornikach pozostała znaczna ilość paliwa. Ta informacja może świadczyć, że obawiano się awarii pozostałych elementów wyposażenia elektronicznego i postanowiono jak najszybciej, jak to tylko możliwe, posadzić maszynę na ziemi. Podczas intensywnego hamowania kołami, co jest tylko stosowane w przypadkach nadzwyczajnych, układ hamulcowy rozgrzał się do bardzo wysokiej temperatury i chyba uległ zablokowaniu, bowiem Kanclerz była uwięziona w samolocie na ponad godzinę. To dziwne, bo powinna być natychmiast z samolotu ewakuowana. Sytuacja wydaje się dość tajemnicza .

Mimo dementi Bundeswehry histeryczne doniesienia niektórych mediów, mówiły o kryminalnym wątku tej sytuacji… Oświadczenie Bundeswehry jest jasne i mówi jedynie o czysto technicznym aspekcie awarii.

Airbus A 340 – 300 niedawno został odkupiony od linii lotniczych „Lufthansa” i przerobiony na rządowy samolot, nie ma dobrej opinii. Zdobył już przezwisko „Pannenflieger” „Samolot usterka”, bo znany jest z serii spektakularnych awarii.

Złośliwi komentatorzy na łamach forum dyskusyjnego „Die Welt” pisali, że kłopoty z komunikacją dla Merkel to nic nowego, bowiem już dawno ona i jej partia utraciła łączność z ziemią i elektoratem.

Merkel nie zdążyła, nie tylko na pierwszy dzień obrad, ale na spotkanie z prezydentami USA i Chin. Nad ranem odleciała zwykłym liniowcem do Argentyny z przesiadką w Hiszpanii.


Opublikowano: 30.11.2018 12:49. Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 13:31.
Autor: Alpejski
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Są sytuacje kiedy nie wolno milczeć. Spis treści bloga w notce pod linkiem: https://www.salon24.pl/u/alpejski/817263,spis-tresci-bloga-i-podziekowania

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Friant  Pan myśli, że ludzie o takich problemach gadają na bazarze?
  • @Jerzy Zakrzewski  "Srodowisk z któych się Pan wywodzi"??? Pan chyba użył niewłaściwego...
  • @LuLu. Facet  A to ruskie bagnety?  Ciekawe. W mojej notce wielokrotnie pisałem, że nie...

Tematy w dziale Polityka