Z ksiazki "O dwoch takich... Alfabet Braci Kaczynskich" 2006
Z ksiazki "O dwoch takich... Alfabet Braci Kaczynskich" 2006
Amstern 3.0 Amstern 3.0
1489
BLOG

Szachy a politycy - Tadeusz Cymanski i inni

Amstern 3.0 Amstern 3.0 Rozmaitości Obserwuj notkę 21

U Lestata padlo pytanie, kto poza kandydatem Cymanskim smiga w szachy.
Myslalem, ze juz tylko sam Prezes, wielki strateg. A tu okazuje sie, ze nie tylko.
W Sejmie istnieje od lat

PARLAMENTARNY ZESPÓŁ SZACHOWY

Schreiber Grzegorz /PiS/ - przewodniczący
Adamczak Małgorzata /PO/ - wiceprzewodnicząca 
Dera Andrzej /SP/ - wiceprzewodniczący

Borowiak Łukasz /PO/
Fiedler Arkady /PO/
Gibała Łukasz /RP/
Girzyński Zbigniew /PiS/
Iwiński Tadeusz /SLD/
Latos Tomasz /PiS/
Materna Jerzy /PiS/
Matusiak Grzegorz /PiS/
Złotowski Kosma /PiS/

Pamietam z TVP Info, ze ostatnie mistrzostwa wygrala poslanka Adamczak.


W ksiedze "O dwoch takich... Alfabet Braci Kaczynskich" jest zdjecie mlodego Jaroslawa Kaczynskiego grajacego w szachy - wnosze z tego, ze umieszczone jest w rozdziale o Jaroslawie Kaczynskim. Wyzej na zdjeciach jest fotka zdjecia i takze odtworzona pozycja partii. Ostatnim ruchem jest wykonywane wlasnie czarnych g5-g4. Chetni moga probowac odtworzyc zapis partii. Skomplikowana nie jest. : )


I w koncu slawna partia Tadeusza Cymanskiego z ex-mistrzem swiata. Jedyna porazka mistrza, przy 5 remisach i 22 wygranych, grali wylacznie prominenci ze swiata byznesu i polityki, czy tez na odwrot.
szachowavistula.info/mazowsze/symkarpow03.htm

Stamtad: "Jedyną porażkę Karpow poniósł w partii z posłem PIS K. Cymańskim. Gra rozpoczęła się od posunięć 1.e4 c6 2. d4 d5 3.e5 Gf5, a jak wyznał po partii szczęśliwy zwycięzca, szykował się on do gry z ... podręcznikiem A. Karpowa ("Obrona Caro - Kann") w ręku. W debiucie czarne straciły pionka, ale następnie zdobyły jakość, po czym powstała pozycja... Za swój wyczyn K. Cymański otrzymał nagrodę specjalną, ufundowaną przez firmę IBM: notebook o atrakcyjnych walorach użytkowych (cena jest tajemnicą handlową, wiemy, ale nie powiemy)."

Jeszcze cytat kandydata o szachach - za Wikipedia:

"A już coś mam, mam coś dobrego, bo to co rzeczywiście jest mi wspólne z Markiem Borowskim to jest to, że jest szachistą. Ja jestem szachistą, no miłośnikiem tej gry, z tego, co wiem bardzo dobrze gra marszałek Borowski też lubi szachy i powinien jak szachista zagrać, postawić na tego, bo chociaż, który jest chyba w szachach lepszy, a myślę, że pomimo, że nie grałem ani z panią Waltz – Gronkiewicz, ani z Marcinkiewiczem, myślę, że Kazik gra lepiej, pomimo tego, że pani Waltz – Gronkiewicz z bankiem coś do czynienia, ale liczyć warianty i grać w szachy to jednak trochę co innego niż liczyć pieniądze."

Źródło: Radio Zet, rozmowa z Moniką Olejnik, 16 listopada 2006

Popieram goraco europosla Cymanskiego na premiera RP!
Ten czlowiek ma po prostu szczescie. Wiec tez szczesliwie poprowadzi kraj.


Jeszcze slowo ze strony www Kandydata:

"Tadeusz Cymański propaguje również nasz kraj i polską kulturę. W pierwszej połowie kadencji zorganizował m.in. dwa koncerty chórów akademickich. Dzięki temu w grudniu 2010 roku członkowie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu mogli usłyszeć muzykę bożonarodzeniową w interpretacji chóru Politechniki Szczecińskiej, a w listopadzie roku 2011 w katedrze Notre Dame w Strasburgu miał miejsce koncert polskich pieśni patriotycznych i religijnych w wykonaniu chóru Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Warszawy.

Tadeusz Cymański organizuje, we współpracy z własnym biurem poselskim w Malborku, cykliczne wycieczki do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Oprócz młodzieży gimnazjalnej i licealnej biorą w nich udział osoby niepełnosprawne."

O ile sie dobrze orientuje, to kazdy europosel ma kontyngent zaproszen wyborcow do Brukseli. Ciekawe, co robia z nimi inni europoslowie.

45954

Zobacz galerię zdjęć:

JK wykonuje wlasnie ruch g5-g4.
JK wykonuje wlasnie ruch g5-g4.
Amstern 3.0
O mnie Amstern 3.0

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości