25 obserwujących
116 notek
210k odsłon
  523   0

Czy na naszych ziemiach ma być oświeceniowa, protestancka europa?

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała siatkarską Ligę Mistrzów mężczyzn, pokonując 3:1 w sobotnim finale w Weronie - Itas Trentino. Oby więcej takich sukcesów mogła świętować Pax Polonica. Oby każdy związek sportowy, i każdy klub prowadził tak politykę w interesie i dla dobra Rzeczypospolitej.

Pax Americana za pośrednictwem gwarancji finansowych JP Morgan i ustami Prezydenta Realu Madryt ogłosiła powstanie Superligi składającej się z najbardziej znanych drużyn na świecie. Superliga ma się składać z 20 zespołów, podzielonych na dwie grupy po 10 zespołów.

Swój akces do nowej korporacji zadeklarowały: Real Madryt, FC Barcelona, Atletico Madryt, Juventus Turyn, AC Milan, Inter Mediolan, Manchester City, Manchester United, Liverpool FC, Tottenham Hotspur, Chelsea FC, Arsenal FC.

Zaproszenie otrzymał też Bayern Monachium, Borussia Dortmund czy Paris Saint-Germain, ale na razie odrzuciły ofertę. Propozycję dostało również FC Porto, pewnie też Benfica Lizbona. Zdziwił bym się, gdyby takiej oferty nie dostał Ajax Amsterdam czy PSV Eindhoven. Kluby założyciele miały otrzymać jednorazowe wypłaty nawet do kwoty 350 milionów Euro, a 5 nie założycieli, którzy graliby w Superlidze otrzymaliby ok. 110 milionów Euro. Za samo uczestnictwo w fazie grupowej kluby (korporacje) mają otrzymać po - 180 milionów Euro, a mistrzostwo Superligi - 30 milionów Euro (zwycięzca ubiegłej edycji Ligi Mistrzów wzbogacił się o ok. 120 milionów Euro).

Jest to oferta wymierzona gównie w UEFA (organizację kontrolowaną przez Kanta wypełnionego Lutrem) i Pax Britannica i jej naturalne strefy wpływu (imperium morskie dla którego EuroAzja to jedna duża wyspa) - odebranie profitów w aspekcie politycznym, gospodarczym i społecznym, jakie czerpią z faktu posiadania najlepszej i globalnej ligi na świecie, gdzie najlepiej płacą.

Pax Americana tym ruchem, testem (słabo przygotowanym propagandowo) sprawdziła, czy można sojuszników, partnerów ograbić i pozbawić skutecznych narzędzi. Działanie nieprzygotowane być może przykrywają (teatr się odbył), jakieś inne operacje dokonujące się globalnie, w tym w ważnych i strategicznych częściach świata.

Nie mam na myśli Donbasu i wojsk rosyjskich, tej całej propagandy, że zaraz Rosja zaatakuje Ukrainę. Nie zaatakuje. Potomkowie republikanizmu wypełnionego personalizmem mają spore doświadczenia z bestialskimi ofertami nam składanymi, zarówno przez Kanta wypełnionego Lutrem, jak i samodzierżawia wypełnionego prawosławiem - czyli mordowaniem elit, rabunkiem i dewastacją mienia, traktowaniem jak podludzi czy przedmiotów mało znaczących.

Współcześnie Rosja sama nie wie, czy ma wchodzić na Ukrainę zbrojnie czy prowadzić dalszy rozkład państwa za pomocą tzw. zielonych ludzików. Rosja doskonale wie, że czasy, kiedy można było dokonać zbrojnej agresji, zająć terytorium, wymordować i ograbić ludność lokalną się skończyły. Trzeba miejscowym coś sensownego zaproponować, nawet jak są sztucznym państwem, jak współcześnie Ukraina czy swego czasu Prusy.

Projekt Superligi zbiegł się z powołaniem Pana Zbigniewa Bońka na jednego z czterech Wiceprezydentów UEFA (wcześniej wybranego na drugą kadencję do Komitetu Wykonawczego UEFA), bardzo wpływowej organizacji europejskiej, stając się w ten sposób polskim politykiem, najwyżej postawionym w organizacji jawnej w Europie, mającej duże oddziaływanie. UEFA to nie tylko państwa Unii Europejskiej, lecz zrzeszająca federacje ze wszystkich krajów, krain historycznych, terytoriów zależnych na kontynencie europejskim.

Myślę, że jest to wypadkowa działań podjętych przez gigantów klubowych europejskiej piłki nożnej. Ale bardzo dobrze, że były bardzo dobry polski piłkarz, błyszczący szczególnie w meczach o stawkę objął taką funkcję, jako pierwszy Polak w historii tej organizacji. Pewnie inni wielcy polscy piłkarze, których marksistowska władza pozbawiła szansy na kariery światowe, mogli patrzeć z pewną zazdrością. Wszak, gdyby z sukcesami grali w takich klubach, jak Real Madryt, być może Polak już wcześniej kierował by UEFA. W setną rocznicę urodzin śp. Kazimierza Górskiego, miła nominacja.

Niemieccy przywódcy doskonale odczytali, co się święci i decyzje ich czołowych klubów nie były wynikiem miłości do piłki nożnej, kibiców lecz twarda kalkulacja polityczna, oparta na interesach Niemiec, nawet przy tak dużej pokusie finansowej.

Pax Americana wie doskonale, jak duże korzyści finansowe (prawa telewizyjne, przejęcie rynku), ale także polityczne i społeczne (dotarcie do 5 - 6 miliardów ludzi oglądających mecze najlepszych drużyn na świecie), daje kontrola rozgrywek europejskich.

Jednak Premier Pax Britannica, ma inne plany do tego obszaru, mówi młodszemu bratu - ręce precz, strefa pod naszą ochroną.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport