Blog
Percepcja bez emocji
an24
an24 wnioski analizy politologia
17 obserwujących 67 notek 114008 odsłon
an24, 10 stycznia 2017 r.

Pax Americana - Macierewicz Premierem - Sztandarowe 500 plus staje się ZASOBEM.

4407 13 0 A A A

Niezwykle niefortunnych wypowiedzi udzielił w ostatnim tygodniu minister obrony narodowej Antonii Macierewicz. Światło dzienne ujrzały również wypowiedzi ministra, która miała miejsce w kanadzie, w październiku 2015 roku dla Goniec tv w Toronto. Najprawdopodobniej na trzy tygodnie przez wyborami do Sejmu i Senatu, ale już w momencie urzędowania Prezydenta Andrzeja Dudy. Otóż ówczesny wiceprezes powiedział: „Koncepcja Nowego Jedwabnego Szlaku i ekspansji Chin jest częścią całościowej koncepcji porozumienia Europy Zachodniej z Rosją i Chinami i wyeliminowania z obszaru euroazjatyckiego wpływów Stanów Zjednoczonych oraz zlikwidowania Polski jako niepodległego podmiotu. To Polska, jako największy kraj na styku między wpływami rosyjsko-chińskimi i niemieckimi jest jednym potencjalnym krajem mogącym zorganizować alternatywę wobec takiej eurazjatyckiej super potęgi. Oczywiście, jeśli byłyby jakieś korzyści gospodarze zawsze jesteśmy gotowi w nich wziąć udział i je promować, ale z perspektywy i punktu widzenia naszej siły, a nie budowy jakiegoś nowego socjalistycznego imperium łączącego Niemcy, Rosję i Chiny”.  

Nad percepcją wykazaną przez ministra, można by przejść do porządku dziennego, gdyby nie kolejna wypowiedź w czwartek, w programie „Warto rozmawiać”, gdzie stwierdził:  „Rosja wróg największy wolnego świata. (od 49 do 50.30) generał Jamesa Mattisa (przyszły sekretarz departamentu obrony) wskazywał na Polskę, jako przedmurze wolnego świata, wzmocnienie Polski, która – mówi Antoni Macierewicz – jest rzeczywiście przedmurzem wolnego świata. Głównym, centralnym i zasadniczym państwem flanki wschodniej”. TUTAJ od 49 minuty patrz do 50.30

Miesiąc wcześniej Agencja Mienia Wojskowego odwołała przetarg na sprzedaż ponad 33 hektarowej działki przy ul. Pryncypalnej w Łodzi, na której miał powstać nowoczesny HUB przeładunkowy - łączący Chiny z Europą.

Minister ma prawo nie wiedzieć wszystkiego (choć jest historykiem), ale obecnie jest ministrem konstytucyjnym. Kiedyś i współcześnie mówi się o byłym premierze Władysławie Sikorskim, jako tym, który zachowywał się jak agent francuski. Jak patrzę na wypowiedzi ministra i powyższe cytaty czy podkreślanie na tych ZIEMIACH o bohaterskiej armii amerykańskiej – to przychodzą mi na myśl podobne skojarzenia – dlaczego minister konstytucyjny polskiego rządu tak się zachowuje. Czyżby nie wiedział, że jego decyzje i wypowiedzi są analizowane, nie tylko w ambasadzie amerykańskiej, ale także innych ambasadach np. Chin czy Międzymorza. Bez wątpienia decyzje i wypowiedzi takie cieszą Wiedeń i ministra Sebastiana Kurza. Zastanawia się, w jakiej sytuacji stawia Prezydenta Andrzeja Dudę i Premier Beatę Szydło czy Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Czy zdaje sobie sprawę z wagi wypowiadanych przez siebie słów i decyzji oraz formułowania ich w taki sposób. Ale cóż, mądrzy ludzie wiedzą co mówią. Ludzie głupi mówią co wiedzą, a jeszcze inni nic nie mówią, bo nic nie wiedzą.

Posiadanie klasycznego schematu globalizacji, więc: KONSUMPCJA – PRODUKCJA – ZASOBY LUDZKIE, decyduje, czy państwo uczestniczy w partycypacji zysków z akumulacji pierwotnej kapitału, czy NIE. I RP do czasu Powstania Chmielnickiego (1648 – 57) miała wszystko z tej struktury, posiadała zyski z akumulacji pierwotnej kapitału. Dlatego między innymi posiadając środki finansowe wojna nie była dla naszych przodków straszna. Nawet jak przyszło im się bić na trzy fronty, potrafiła wyjść z nich zwycięsko. II RP, III RP a wcześniej PRL nie posiadał akumulacji pierwotnej kapitału.

II RP posiadała produkcję i zasoby. Dynamika rozwoju gospodarczego za okres 1938 do września 1939 11,3% PKB. Odsetek produktu gospodarki wytwarzany w przemyśle wzrósł z 32% w 1929 do 50% w 1939. Dochód narodowy brutto (liczony jako suma dochodów wszystkich podmiotów, uzyskanych z wykorzystania czynników produkcji: ziemia, praca, kapitał, równa całkowitej wartości wytworzonych dóbr i usług) w 1929 r  na 1 mieszkańca Polski wynosił 610 USD i był porównywalny z Hiszpańskim 720, Włoskim 810, Japońskim 880. Natomiast w 1937 dochód wyniósł 830 USD (więcej niż w Hiszpanii).   

PRL posiadała produkcję opłacaną za jak najniższe stawki i zasoby miejscowe, które były użytkowane do produkcji. III RP posiada zasoby, które są uzupełnieniem dla zapotrzebowania w ramach potrzeb państwa tzw. starej UE – przy zastosowaniu najniższych stawek, a produkcja została zniszczona przy akceptacji elit intelektualnych, które w zamian dostały możliwość zarobkowania – w postaci wielu etatów na uczelniach czy współcześnie tzw. grantów.

Na dziś ten „miłujący wolność” Locke i „wolny rynek” Smith, stworzyła taką strukturę i pilnuje, aby jej nikt nie próbował zmienić, co powoduje utrzymanie status quo. Gwarantem tego, że w Polsce będziemy ZASOBEM jest realizacja Konsensusu Waszyngtońskiego i umów przedakcesyjnych i akcesyjnych UE (również nieformalnych), od zewnątrz w ramach struktury UE (przywództwem-kontrolą Niemiec) i NATO. Są to narzędzia do utrzymania status quo tego „miłującego wolność” Locka. Amerykanie wspierają i będą wspierać Mitteleuropa.

Opublikowano: 10.01.2017 15:46.
Autor: an24
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • W wyborach lokalnych ludzie głosują za pracą (obroną lub zajęciem), interesami lokalnymi...
  • Obecnie mamy 314 powiatów i 66 miast na prawach powiatów. Nie ma sensu utrzymywać ok....
  • Jest oczywistą-oczywistością iż PAD to Mąż Stanu z dużymi szansami na zostanie politykiem...

Tematy w dziale Polityka