Anatomia wybuchu
Melatonina (tryptofan-serotonina) + askorbinian magnezu + chlorek żelaza II + B2, czyli ogniwa telomerazy życia. Utlenienie jonów żelaza Fe2+ do Fe3+, czyli ogniwa apoptotycznej śmierci i tej na własne życzenie... Kazimierz Malik, Anno Domini 2017
14 obserwujących
77 notek
106k odsłon
518 odsłon

Anatomia wybuchu, czyli brak tajemnicy skrzydła Tu-154M 101

Kazimierz Malik 2020 Rozerwany wybuchem bak nr 3
Kazimierz Malik 2020 Rozerwany wybuchem bak nr 3
Wykop Skomentuj10

Brzozowi szamani są potrzebni specjalistom od ładunków liniowych, a specjaliści natomiast dostają siły nośnej, kiedy temat botaniki odrasta... Gdyby zapomnieć na chwilę o bieżących korzyściach i stanąć pokornie do wtórnej analizy materiałów prokuratorskich, przestrzeń publiczna oczyściłaby się z zakłamania i z konfrontacji budzących obawy o stan inteligencji i etyki polskich elit.

Proszę wziąć pod uwagę, iż #TAWS33 odnotowany tuż po włączeniu samolotu i grzania silników, a więc o godzinie 05:27:11 (+5s!) UTC, czyli 07:22 CET (Warszawa) to nie start samolotu (#fake), bo ten nastąpił o 08:01 CET (zgodnie z clarisem), a sygnał z MSRP-64M-6 podany do TAWS to alert AWARII INSTALACJI HYDRALICZNEJ NR 1! 

Tak, moi czytelnicy, samolot odleciał z rozszczelnioną korozyjnie hydrauliką, z której ulatniały się substancje eteryczne i metaloorganiczne „płynu hydraulicznego” typu AMG-10!!! #SmolenskSabotage to ciągle odsuwanie na bok tego zdarzenia (wraz z sabotażystą) z korzyścią i dla UASC i dla MAK, MAW i Aviakor, a brakiem poszanowania praw poszkodowanych (do śledztwa i odszkodowań) i pamięci zabitych, w szczególności Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W poprzedniej notce https://www.salon24.pl/u/anatomia-wybuchu/1022231,anatomia-wybuchu-czyli-fizyka-detonacji-dla-brzozowych-szamanow wskazywałem miejsce inicjacji wybuchu w mieszanki paliwo-powietrze w baku nr 3 poprzez detonację i rozerwanie ogrzewanego powietrzem z kadłuba rurowego wału napędowego slotów i odcięcie oraz odłamkowanie dźwigara. Ilustracja na poniższym zdjęciu. Nity i poszycie całe, dźwigar odcięty i wygięty zgodnie z wektorem strumieni masy (pędu gazów i gorących odłamków metalicznych.

image

TO JEST DOKŁADNIE TO MIEJSCE, w kórym rozpoczął się rozpad samolotu, inicjując wybuchy mieszanin typu paliwo-powietrze i „płyn hydrauliczny”-powierztrze. Dlaczego w cudzysłowiu? Część czytelników zapewne wie. Strumienie masy wyrzucone detonacją przebijają ścianę baku...

image

Następnie detonuje mieszanka paliwowa z baku nr 3 i rozrywa cały bak wraz ze skrzydłem. Dowód - zbliżenie na wnętrze odstrzelonego skrzydła, a dokładnie na odciętą i odgiętą ścianę baku zgodnie z wypadkowym wektorem pędu.

image

Proszę zwrócić uwagę na zaczepienie i kierunek wektora pędu mas „na rurce” i „na baku” jak na zdjęciu. Zbliżenie na rozerwany bak nr 3 wskazuje na niemal przeciwstawny zwrot, a więc nie ma nie tylko mowy o „ładunkach liniowych”, ale to dowód, iż sekwencja detonacji ustalona w notce jest prawdziwa, a dalsze wybuchowe następstwa niewątpliwie też.

image

Opis tego, co wydażyło się w następnie, zilustruje nam grafika profesora Czachora j/n z komentarzem już właściwym w tym miejscu badania i śledztwa.

image

Jak wygląda hermetyzowany wał rurowy przenoszący nie tylko napęd, ale także ciepłe powietrze do odladzania mechanizmów napędu regulacji slotów z systemu kondycjonowania powietrza kadłuba tu-154m 101, widzimy na zamieszczonym zdjęciu. Na rysunkach technicznych widzimy mechanicznohydrauliczny układ rurowy wraz ze schematem jego ogrzewania systemem rur, klatek i zaworów wentylacyjnych.

image

image

image

Przypomnę wnioski wynikającą z analizy. Rozpuszczalnik do zmywania powłok lakierniczych z blach duraluminiowych zawierający w składzie chlorometan, metanol i toluen (marker niebieski) został wprowadzony do układu hydraulicznego samolotu tzn. zmieszany został z płynem AMG-10 (marker czerwony). Rozpylenie do kadłuba mieszanki uwalniającej się z układu hydraulicznego nr 1 zapewniał układ kondycjonowania powietrza i sprężony azot w instalacjach. Wytrącił się też trimetyloglin w układzie hydraulicznym, który obecny był także jako dodatek w paliwie lotniczym.

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka