26 obserwujących
918 notek
1522k odsłony
  2841   10

Żydzi, geje i lesbijki nie są równi PiS i pewnie już nie będą?

Żydzi, geje i lesbijki nie są równi PiS, to widać , słychać i czuć. A najbardziej słychać.

Można by przecież publicznie wykrzykiwać  j**** PO, ale komu by się chciało i za co ich w końcu j***ć. No chyba, że niejeden pod nosem w ten sposób zaklnie, pamiętając jeszcze ten świetlany czas rządów Platformy (nie wiem, czy świetlany nie powinienem wziąć w cudzysłów). J**** PiS, jak widać wielu się chce, traktują to jak modę, styl życia, czy wręcz jakiś nakaz wewnętrzny.


Będąc ostatnio w Sopocie natknąłem się na sytuację, że w jednej z budek z jedzeniem przy plaży na stojaku, gdzie zawsze jest menu i cennik zachęcający klientów do skorzystania, było osiem dużych gwiazdek i czerwona kotwica. Nie wiem czym kierował się właściciel uzewnętrzniając aż tak swoje poglądy, ale widziałem zażenowanie klientów, w tym również wielu rodziców z małymi dziećmi, którzy zaszli tam na posiłek, a dopiero w czasie spożywania dostrzegli ten niezwykły delikt. Dlaczego wspomniałem o rodzicach z dziećmi, chociażby dlatego że wielu z nich tylko dzięki temu że dostają od obecnego rządu 500+ i dodatkowo bony turystyczne mogli pozwolić sobie na taki wyjazd nad morze, a durny właściciel przy okazji zarobić.


Od wczoraj głośno jest o wulgarnym popisie artystów na festiwalu miłości i tolerancji (też chyba większość określeń nadaje się w cudzysłów), jak go określają organizatorzy, Owsiaka. Można mieć różne poglądy, można nie przepadać za PiS-em, ale ta młodzież pojechała tam, aby się bawić, słuchać kapeli, a nie na partyjny więc organizowany w stylu ostatniego show Tuska i zapewne większości byłoby obojętne co skandują dla dobrej zabawy. Nie jest za to obojętne organizatorom i wykonawcom, którzy pamiętają skąd wyrastają im nogi, bądź gdzie najlepiej pachnie kapustą. Owsiak swoją wypowiedzią na temat wojewody potwierdził tylko, że zdarzenie nie było przypadkowe i ma pełną aprobatę organizatorów.


Co mają do tego wymienieni w tytule? Ano to, że wydarzanie spotkało się z wyjątkową wyrozumiałością. Nie ma protestów, głosów sprzeciwu,  oznak zgorszenia. "Niezależne media" są jak najdalsze od potępienia zarówno samych sprawców, jak i organizatorów za przyzwolenie i aprobatę. Dziesiątki organizacji walczących z mową nienawiści, czy ośrodków monitorowania w przestrzeni publicznej takich wydarzeń nabrały wody w usta. Zero reakcji i tylko dlatego, że chodzi o PiS, który nie jest niewygodny społeczeństwu, bo w końcu już dwukrotnie go wybrało, ale różnym macherom od kreowania rzeczywistości politycznej, którzy przez ten wybór zostali wyautowani. Spróbujcie sobie wyobrazić jaki jazgot panowałby od rana do wieczora, w kraju i na świecie, gdyby sprawa dotyczyła, którejś z wymienionych w tytule poza PiS grup. A kto zaręczy, że młodzież równie ochoczo nie wykrzykiwałaby i nie powtarzała za prowokatorem, gdyby zamiast PiS chodziło o słowo Żydzi?

Warto się nad tym zastanowić. I to nie jest apel do Owsiaka, on już się nie zmieni, bo tak jest zaprogramowany, a i jego festiwal ma specjalne zadanie od zarania, podobnie jak TVN, zresztą wspierają się mocno nawzajem. To jest apel do pozostałych, ludzi dobrej woli, którzy niekoniecznie muszą być pożytecznymi idiotami, jak chcieliby wcześniej wymienieni.

Lubię to! Skomentuj155 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka