andrzej111 andrzej111
183
BLOG

Dla Niemca dobry Polak, to biedny Polak.

andrzej111 andrzej111 Polityka Obserwuj notkę 2
Niemiecka obłuda w energetyce. Reakcja Ziobry: Dla Niemca dobry Polak to biedny Polak - z drogim prądem i bez taniego węgla.

Niemcom nie chodzi o ekologię, tylko o zdominowanie sąsiadów, by mieć tanią siłą roboczą i rynki zbytu - napisał szef MS Zbigniew Ziobro na decyzję niemieckiego koncernu energetycznego RWE dot. rozbudowy kopalni węgla brunatnego. Dla Niemca dobry Polak to biedny Polak - z drogim prądem i bez taniego węgla - dodał. W Nadrenii Północnej-Westfalii w zachodniej części Niemiec koncern energetyczny RWE zdemontował jedną z ośmiu turbin wiatrowych. Według niemieckich mediów pozbycie się farmy pozwoli na wydobycie do 20 mln ton węgla brunatnego więcej. Wcześniej koncern wyburzył miejscowość Luetzerath, aby ustąpić miejsca kopalni odkrywkowej węgla brunatnego.


To nie jedyny przykład hipokryzji i podwójnych standardów Niemiec w energetyce. Niemcy energetykę dotują, a Polskę za to samo krytykują. Niemcy wydały w 2018 r. prawie 45 mld euro pieniędzy publicznych (prawie 0.6% PKB tego kraju) na dotacje w dziedzinie energii, z tego na paliwa kopalne ponad 12 mld. Także Francja, Włochy, Belgia w liczbach bezwzględnych znacznie bardziej subsydiują paliwa kopalne niż np. Polska, która często przedstawiana jest jako kraj hamujący europejską transformację energetyczną. Czyż nie przypomina to doskonale podobnych zachowań dotyczących rzekomej praworządności? Podwójne standardy i zniekształcona rzeczywistość, to jest to, czym uderzają w nas Niemcy wykorzystując unijne struktury. Póki co nie możemy im się skutecznie odwinąć przez knajackie zachowania Donalda Tuska i opozycji totalnej.

andrzej111
O mnie andrzej111

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka