CHIŃSKI KALEJDOSKOP
"CHINY - to pasja i powołanie. KRAJ, w którym jest najwięcej ludzi do polubienia"
63 obserwujących
466 notek
551k odsłon
549 odsłon

FANASTYCZNA HISTORIA BALETU z Hongkongu

Wykop Skomentuj11

   Klasyczna grupa baletowa z Hongkongu (香港 芭蕾舞 團) została założona w 1979 roku. Zespół artystyczny liczy ponad 40 tancerzy. Większość z nich jest rodem z Chin, inni zaś pochodzą z Azji, Europy i Ameryki Północnej. Trupa wykonuje repertuar, który łączy dzieła klasyczne, współczesne, od XIX do XXI wieku.

Gdy mówimy balet, myślimy o tancerkach noszących krótką sztywną spódniczkę zwaną „tutu” i buciki popularnie nazywane baletkami. Balet z Hongkongu łączy tradycję z nowoczesnością.

    Sezon 2018/19 zapowiada się wspaniale. Hong Kong Ballet przedstawił linię wizualnego projektu wykonaną w niektórych kultowych miejscach Hongkongu. Tancerze w wyjątkowy sposób wykonali wiele niesamowitych gestów i tanecznych pantomim. Celem jest przedstawić kibicom niesamowite artystyczne możliwości baletu.   Repertuar Baletu H.K. odzwierciedla zarówno dziedzictwo europejskie z Europy: „Jezioro Łabędzie”, „Śpiąca Królewna”, „Jaś i Małgosia” , „Giselle”, "Wesołe wdówki" ,"Coppelia" oraz najlepsze klasyczne i neoklasyczne dzieła XX i XXI wieku, w tym Balanchina i Czajkowskiego jak i współczesne wpływy skoncentrowane na kulturze i historii Hongkongu.

  Od 1997 Balet z Hongkongu odbył ponad 30 tras w 10 krajach w Ameryce Północnej i Południowej, Europie i Azji. W czerwcu 2010 roku Balet brał udział podczas wystawy Expo 2010 w Shanghai’u.Tancerze z Hongkongu występowali także na IV i V Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Cali w Kolumbii.

▼ Balet z Hongkongu zawsze był znany ze swojej doskonałości i tradycji. W reklamie zaprojektowanej specjalnie dla baletu dostrzec można dwa dominujące kolory: czerwony i niebieski, które wizualnie dodają nowoczesnego sensu. Zdjęcia zostały wykonane przez fotografa Dean Alexander. Nowy sezon zapowiada 54 występów, w tym "Od nieśmiertelnej klasyki baletu do współczesnej kreacji transgranicznej w stylu Hongkongu".

Do interesujących miejsc reklamowych należą znane miejsca między innymi cieśnina Victoria Harbour, Star Avenue, Jumbo Seafood Restaurant, Haishan Building, Tianhou Temple i wiele, wiele innych.


Zapraszam na sesję zdjęciową:


imageimage

imageimage

image image       image 


ღ☆ღ¸¸.•*¨*••.¸¸ღ☆ღ¸¸.•*¨*••.¸¸ღ☆ღ¸.•*¨*ღ☆ღ¸.•*¨*¨*••.¸¸ღ☆ღ¸.

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka