4 obserwujących
102 notki
79k odsłon
  974   0

Ostre słowa biskupa Jana Kopca

Wielki czwartek to początek Triduum Paschalnego. W katolickich kościołach na całym świecie odbywają się msze święte zwane Mszami Krzyżma. Msza Krzyżma celebrowana jest na pamiątkę ustanowienia przez Chrystusa sakramentu kapłaństwa zatem to msza bardzo ważna dla wszystkich duchownych.

W dniu wczorajszym w gliwickiej katedrze pod wezwaniem Św. Piotra i Pawła ksiądz biskup Jan Kopiec przewodniczył koncelebrantom. W gliwickiej katedrze zjawiło się bardzo wielu księży.

W czasie kazania biskup Jan Kopiec w bardzo gorzkich słowach potępił zachowania wielu duchownych. Mówił on bardzo odważnie o skandalach wykorzystywania seksualnego nieletnich, homoseksualizmie, niezdrowych relacjach z kobietami, księżach mających dzieci, nadużywaniu alkoholu czy fatalnych sytuacjach między proboszczami a wikarymi.

Biskup Kopiec jako pierwszy biskup tak dobitnie i bardzo ostro publicznie potępił przestępstwa, których dopuszczają się niektórzy duchowni. Wezwał duchownych do oczyszczenia się z jarzma grzechu oraz potępienia kapłanów dopuszczających się przestępstw obyczajowych

Poniżej link w którym można usłyszeć cześć kazania

https://gliwice.gosc.pl/doc/5485181.Gorzkie-slowa-biskupa-do-kaplanow-w-Wielki-Czwartek

Zobacz galerię zdjęć:

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo