Układ zamknięty
Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie, żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro" Życie jest religią.
195 obserwujących
1508 notek
3585k odsłon
  837   0

Kiedy drzewo pada

przejście fazowe

W bezwietrzną pogodę upadło dziś w ogrodzie drzewo. Nie byle jakie - bo dąb.

image

Upadek dębu to "zdarzenie" Na temat zdarzeń możn poczytać w artykule "Extracting Event Temporal Relations via Hyperbolic Geometry". W streszczeniu czytamy m.in


"Wykrywanie zdarzeń i ich ewolucji w czasie jest kluczowym zadaniem w rozumieniu języka naturalnego. Najnowsze neuronowe podejścia do ekstrakcji relacji czasowych zdarzeń mapują zdarzenia na osadzenia w przestrzeni euklidesowej i trenują klasyfikator w celu wykrycia czasowych relacji czasowych pomiędzy parami zdarzeń. Jednakże,  włożenia w przestrzeni euklidesowej nie są w stanie uchwycić bogatszych relacji asymetrycznych, takich jak relacje czasowe zdarzeń.
Proponujemy zatem zanurzanie zdarzeń w przestrzeniach hiperbolicznych, które są z natury ukierunkowane na modelowanie struktur hierarchicznych.

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)"


Pojawia się tam m.in. dysk Poincarego z jego geometrią. O tym piszę w szczegółach na innym blogu. Dzisiaj na przykład dałem tam maly problemik-zadanko do rozwiązania. Jak dotąd problem rozwiązał tylko jeden Czytelnik.... A problem nie tak znów trudny, nawet dla licealisty.

Wiązka iloczynów skalarnych.

P.S. Tak wygląda podstawa dębu. Nic dziwnego, że padł

image

A wody miał dość, bowiem pod całym terenem całkiem niegłęboko jest warstwa wodonośna. Cyprysy w pobliżu w ciągu kilku lat przerosły dom.


Lubię to! Skomentuj71 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie