Blog
Układ otwarty
Arkadiusz Jadczyk
Arkadiusz Jadczyk fizyk teoretyk
154 obserwujących 1250 notek 2942521 odsłon
Arkadiusz Jadczyk, 3 sierpnia 2008 r.

Spóźniony nekrolog

Nekrolog Burkharda Heima z witryny Grupy Badawczej Teorii Heima

14 stycznia 2001, w wieku lat 75, w Norteim, zmarł niemiecki fizyk Burkhard Heim. W r. 1944, w wypadku, stracił wzrok, słuch oraz ręce. Z powodu swego kalectwa porzucił Instytut Maxa Plancka w Getyndze by kontynuować badania jako osoba prywatna. W r. 1957, po odkryciu nowego sposobu napędu dla statków kosmicznych, Heim znał się znany w mediach. Po czym nie było o nim słychać przez dziesięć lat. Jedynie garstka fizyków wiedziała o tym, że Heim pracował nad jednolitą, sześciowymiarową, kwantową teorią pola i grawitacji. W latach 1977-1984 opublikował swą teorię jak również wartości masy cząstek elementarnych, które otrzymał ze swej formuły a które nie zostały otrzymane przez żadnego innego fizyka. Nie było nieomalże nikogo, kto chciałby się zająć tymi trudnymi sprawami (wszystko było opublikowane w języku niemieckim), gdyż nikt nie chciał wierzyć w to, że fizyk pracujący w domu może otrzymać wartościową i nową formułę. Jako, że wyniki Heima się sprawdziły, nie będzie innej rady niż zająć się jego teorią, choćby i niechętnie, w przyszłości. Doprowadzi to niechybnie do nowych poglądów na fizykę.

Trochę szczegółów:

Od mojego kolegi po fachu, (emerytowanego) profesora fizyki teoretycznej w Getyndze, wybitnego eksperta od teorii grawitacji, otrzymałem niedawno wiadomość następującej treści:

Tak, pamiętam Dra B. Heima i jego instytut badawczy w pobliskim Northeim. Czasem, w latach 70-tych, odwiedzał Instytut Fizyki Teoretycznej by znaleźć kogoś z kim mógłby przedyskutować swoje teorie. Zdaje się, że był uczniem von Weizsäckera; był także poważnie okaleczony (wzrok, chód) z powodu wybuchu (w laboratorium?). Nie pamiętam jego teorii. Szczerze mówiąc nikt w instytucie nie brał go poważnie. Wszyscy grzecznie starali się go unikać jako zabierającego tylko czas autsajdera. Nie jestem w stanie niczego powiedzieć o wartości jego badań, ponieważ nie czytałem żadnej z jego publikacji.

 

Cofając się nieco w przeszłość:

 

W roku 1994 niemiecki tygodnik Die Zeit ironicznie donosił że według amatora-fizyka, von Ludwigera, teoria Heima wyjaśnia także UFO, i naśmiewał się z teorii konspiracyjnych.

Głównym wydawcą dzieł Burkharda Heima jest IGW kierowane przez Redemptorystę, psychologa i teologa, Andreasa Rescha.

 

Heimischen Theorie

 

Oto jak schematycznie Burkhard Heim przedstawia budowę zarówno materialnego jak i duchowego wszechświata:

 

Świat Burkharda Heima
Metroplex

 

Wreszcie, początek jednej z publikacji Burharda Heima z r. 1976

 

Vorschlag eines Weges zur einheitlichen Beschreibung
der Elementarteilchen

Burkhard Heim
(Z. Naturforsch. 32 a, 233-2431[19771; eingegangen am 5. August 1976)
Recommendation of a Way to a Unified Description of Elementary Particles

This paper presents a concise overview of avoluminous theoretical study whose subject is a unified description of elementary particles. First of all, the empirical basis of the theoretical deliberations is presented and the most promising logical path is explored. Proceeding front equivalence principles and the fact that a unified description of the material world must be a unified theory of elementary particles a path is sketched that leads from a classical gravitation theory and a nonhermitian quantum structure theory to a representation of unified terms in a 6-dimensional carrier space of a Hilbert space. The equivalence of mass terms and the eigenvalue spectrum is then discussed. The necessity of a polymetric structure theory is developed from the cosmogeny of a protouniverse. A further demonstration shows that the consequent realisation of such a polymetric representation allows the separation from the pseudo-continuum of the discrete point spectrum of ponderable mass terms (to be interpreted as elementary particles) of all possible energetic field masses. This provides the desired unified description of the characteristics of the elementary particles. From this description it is evident that these elementary particles appear as final units. Structural characteristics are determined by complicated time expanded inner structures that, among other things, determine radioactive decay.

This overview introduces the

developmental paths as a work

that evidently leads to a unified

quantum field theory of matter

and gravitation.


Ten mój wpis ma numer kolejny 2-3-4

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Naukowiec, zainteresowany obrzeżami nauki.

Katalog SEO Katalog StronRanking i toplista blogуw i stron

Najlepsze Blogi Katalog blogów. Najlepsze blogi. world map hits counter
map counter

Życie jest religią.
Nasze życiowe doświadczenia odzwierciedlają nasze oddziaływania z Bogiem.
Ludzie śpiący są ludźmi małej wiary gdy idzie o ich oddziaływania ze wszystkim co stworzone.
Niektórzy ludzie sądzą, że świat istnieje dla nich, po to, by go pokonać, zignorować lub zgasić.
Dla tych ludzi świat zgaśnie.
Staną się dokładnie tym co dali życiu.
Staną się jedynie snem w "przeszłości".
Ci co baczą uważnie na obiektywną rzeczywistość wokół siebie, staną się rzeczywistością "Przyszłości"Lista wszystkich wpisów

 

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @navigo Więcej „koincydencji”: w notce napisałem, że samolot SU-30SM rozbił się o godz...
  • @navigo"czy koincydencją jest przywołanie w notce Autora, którego samolot  (inny model!)...
  • @tichy"Nie wiem, więc dlaczego miałbym Ci mówić?"A pytanie o to skąd się wzięły prawa...

Tematy w dziale