Układ zamknięty
Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie, żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro" Życie jest religią.
195 obserwujących
1508 notek
3585k odsłon
  913   0

Kwantowa tantra

Wynik moich wakacyjnych przemyśleń (jeden z wyników) jest ten:

Ważne są cele. Trzeba je stawiać odważnie. Gdy cele są zbyt skromne, słabo przyciągają, albo wręcz odpychają. Dgy cele nie są jasno wytknięte – dryfujemy. Jeden dzień w jedną stronę, drugi dzień w drugą stronę. Po pewnym czasie wracamy do punktu wyjścia.

Konkretnie, gdy idzie o mnie samego: miałem błędnie wytknięte cele i priorytety. Wspominałem o nich tu, na blogu. Pisałem, niejako z dumą, że nie chcę zajmować się (naukowo) niczym co byłoby przydatne. Niby kierowała mną niechęć do ewentualnych wojskowych zastosowań nauki. Rezultat tego jest jednak taki, że, podświadomie, odkładałem na bok, jako niegodne moich zainteresowań, wszystko co mnie naprawdę interesuje. Rezultatem był zastó i marazm. Tak nie można. To pójście na łatwiznę. Mam więc w planie ponowne przejrzenie celów, postawienie tych naprawdę ważnych na świeczniku.

Tak, cele są ważne. Trzeba umieć je stawiać, trzeba umieć nad ich osiąganiem pracować. Czytam, studiuję. Aktualnie czytam W. W. Dyera „The Power of Intention”.

Kwantowa tantra

Dyer, nie pierwszy i nie ostatni, pisze o „polu intencji”. Jak to należy się sharmonizować z tym polem i wtedy wszystko o czym się tylko zamarzy się spełni. Wszystko bowiem zaczyna się od marzeń. Cytuje Dyer Ewangelię Św. Marka. No to zaglądam tam. I co widzę? Widzę dwie różne wersje. W Biblii Tysiąclecia znajduję:

Mar 11:23 Zaprawdę powiadam wam: Kto powie tej górze: "Podnieś się i rzuć się w morze", a nie wątpi w duszy, lecz wierzy, że spełni się to, co mówi, tak mu się stanie.

Mar 11:24 Dlatego powiadam wam: Wszystko, o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie.

 

W przekładzie Nowego Świata brzmi to jednak inaczej:

 

Mar 11:23 Zaprawdę wam mówię, że kto by rzekł tej górze: ‚Podnieś się i rzuć w morze’, a nie powątpiewał w swoim sercu, lecz wierzył, że stanie się to, co mówi, tak mu się spełni.

Mar 11:24 Dlatego też wam mówię: Wszystko, o co się modlicie i o co prosicie, wierzcie, że właściwie już otrzymaliście, a będziecie to mieli.

 

Zasadnicza różnica jest w tym „ wierzcie, że właściwie już otrzymaliście”, którego brakuje w pierwszej wersji. A, według różnych ezoterycznych przekazów, jest to niezmiernie ważne. Gdy, na przykład, chce się być bogatym, należy wierzyć, że się już jest bogatym, no i odpowiednio do tego się zachowywać, jak na bogatego przystało, a nie na biednego. Czemu z pierwszego przekładu ten fragment wypuścili? Jakby to nie było ważne. A przecież jest niezmiernie ważne! Ktoś bezmyślny albo wredny to redagował!

Wracając do początku: co uważam za ważne? Pogodzenie mechaniki kwantowej z grawitacją. Pełne zrozumienie mechaniki kwantowej.

Wczoraj ponownie odkryłem,

Who is the lady of Arosa?

Kwantowa tantra

że Schrodinger wymyślił mechanikę falową w jakiejś rozpuście tantryczno-seksualnej, mając dwie albo i trzy żony nie licząc kochanek. Mechanikę falową trzeba więc wyprostować. Póki co zamówiłem biografię Schrodingera. Ma się ukazać jej nowe wydanie w październiku.

Kwantowa tantra

Lubię to! Skomentuj26 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie